بیوگرافی فرهاد اصلانی و همسرش مژده دانش پژوه

بیوگرافی فرهاد اصلانی و همسرش مژده دانش پژوه

فرهاد اصلانی از بازیگران به نام و پرکار سینمای ایران است که ادعاهای اخیر درباره ی رفتار وی در پشت صحنه ی سینما او را درگیر حواشی زیادی ساخته است.

در ادامه مروری بر زندگی شخصی و حرفه ای او خواهیم داشت.

فرهاد اصلانی متولد سال ۱۳۴۵ در شهر بیجار در استان کردستان است.

در سال ۷۰ یک دوره ی ۲ ساله ی بازیگری را در فرهنگسرای نیاوران گذارند و در همان دوران برای اولین بار با نمایش «هملت» به کارگردانی قطب الدین صادقی در تئاتر شهر روی صحنه رفت.

پس از آن در همان سال از طریق محمدرضا شریفی نیا برای بازی در سریال «امام علی» به داود میرباقری معرفی شد و به این ترتیب برای نخستین بار جلوی دوربین رفت. البته تولید این سریال پروسه ای چند ساله داشت به همین دلیل اولین کار تصویری که از فرهاد اصلانی پخش شد، سریال «همسایه ها» ساخته ی حسن فتحی بود که در سال ۷۲ روی آنتن رفت.

در سال ۷۳ با بازی در فیلم «روسری آبی» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد وارد سینما شد.

او از آن زمان در فیلم ها و سریال های زیادی حضور داشته است، از جمله سریال های تلویزیونی کیف انگلیسی، داستان یک شهر، پلیس جوان، خانه ای در تاریکی، وفا، راه بی پایان، گاو صندوق، آشپزباشی و مختارنامه و فیلم های سینمایی سفر به چزابه، یه حبه قند، زندگی خصوصی، پل چوبی، مستانه، کلاشینکف، ساکن طبقه وسط، عصر یخبندان، دختر، مغزهای کوچک زنگ زده، جن زیبا، متری شش و نیم و برادران لیلا.

فرهاد اصلانی در سریال هیولا
فرهاد اصلانی در سریال مختارنامه

او در سال ۹۰ در فیلم خرس، زندگی خصوصی و من مادر هستم نقش آفرینی کرد که توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره فجر آن سال را به خاطر بازی اش در دو فیلم اول دریافت کند.

در سال ۹۵ برای نقش آفرینی اش در فیلم «دختر» ساخته ی رضا میرکریمی، جایزه جشنواره بین المللی فیلم مسکو را دریافت کرد.

او شبکه نمایش خانگی را هم با سریال های ساخت ایران، شاهگوش، هیولا و یاغی تجربه کرده است.

فرهاد اصلانی با مژده دانش پژوه ازدواج کرده است.

مژده دانش پژوه متولد سال ۱۳۴۹ نقاش ، کاریکاتوریست و مجسمه ساز است. او فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ آغاز کرده و مدرک تحصیلی وی کارشناسی چاپ از دانشگاه الزهرا است.

این زوج دختری به نام هانا اصلانی دارند که متولد دهه ۷۰ است و در حیطه هنر تحصیل کرده و فعالیت دارد.

مژده دانش پژوه همسر فرهاد اصلانی

فرهاد اصلانی در کنار همسر و دخترش

هانا اصلانی دختر فرهاد اصلانی

یک نظر

ورود

  • روزبه تیر ۱, ۱۴۰۱

    هرکسی که اندک شرافت و انسانیت داشته باشه تا وقتی اتهامی ثابت نشده باشه، متهم رو بیگناه فرض میکنه. این اصل اساسی حقوق همه انسانهاست. اون کسی که صرفا با ادعای یک نفر، متهمی رو مورد هجوم و تهدید قرار میده و با آبروی اون بازی می کنه فقط مراتب بی اخلاقی، بی قانونی و بی فرهنگی خودش رو نشون داده. حالا چه این کار از روی منافع شخصی یا عقیدتی اش باشه و چه از روی حماقت و جهالتش.