لحظات دراماتیک جنگنده اوکراینی در حال شلیک موشک و مانور «غلتاندن بشکه» + ویدیو

لحظات دراماتیک جنگنده اوکراینی در حال شلیک موشک و مانور «غلتاندن بشکه» + ویدیو

در ویدیویی هیجان انگیز و جدید یک جت جنگنده اوکراینی را در حال شلیک موشک و انجام چرخش های موسوم به غلتاندن بشکه (barrel roll) می بینیم، در شرایطی که جنگ بین روسیه و اوکراین همچنان ادامه دارد. این کلیپ بیش از یک دقیقه ای که در توییتر به اشتراک گذاشته شده است، خلبان اوکراینی را در حال انجام مانورهای هیجان انگیز هوایی در میانه آسمان نشان می دهد. وزارت دفاع اوکراین که این ویدیو را منتشر کرده، لحظاتی را شکار کرده که یک خلبان در حال سوار شدن به جت جنگنده MIG-29 دیده می شود پیش از اینکه از زمین بلند شده و در آسمان مناطق تحت کنترل اوکراین پرواز کند. بعدها مقامات اوکراینی تایید کردند که این جنگنده از منطقه ووزنسنسک در میکولایف اوبلاست و از یک پایگاه رزرو هوایی بلند شده است.

ukrainian-fighter-jet-firing-missiles-doing-barrel-rolls

در ادامه دیده می شود که خلبان روی چندین شهر و روستا در اطراف پایگاه پرواز می کند و بعد از آن شاهد شلیک چندین موشک توسط خلبان هستیم. در شرح این ویدیو، وزارت دفاع اوکراین نوشته است: «جهانیان عزیز، لطفا نگاه کنید سرزمین ما چقدر زیباست. آیا تعجب دارد که خلبانان ما با چنین شجاعت و شهامتی از آن دفاع می کنند؟».روز گذشته نیز در ویدیویی از سقوط یک هلیکوپتر روسی منتشر شد که توسط یک سرباز اوکراینی مورد هدف قرار گرفته بود. در این ویدیو دیده می شود که یک هلیکوپتر روسی Mi-35M به ارزش ۳۰ میلیون پوند در حالی که در ارتفاع پایین پرواز می کند توسط یک سیستم دفاع هوایی دوش پرتاب ساقط می شود. پیش تر نیز ویدیویی دراماتیک از یک جت اوکراینی که در میانه آسمان از موشک پرتاب شده از جنگنده روسی فرار می کند منتشر شده بود.

این بار یک جت جنگنده Su-25 را می توان بر فراز جاده ای در منطقه شرقی دونباس دید که پس از آن رادارهای آن به صدا درآمده و خبر از حمله قریب الوقوع روس ها به هواپیمایش می دهند. در ادامه خلبان شروع به پیچ و تاب دادن هواپیمای خود و دور زدن های ناگهانی می کند تا از برخورد موشک روسی با هواپیمایش جلوگیری نماید. در یک لحظه، بال های هواپیما به شکل خطرناکی به زمین نزدیک می شود و با فاصله ای بسیار نزدیک از روی درختان عبور می کند.

بیشتر بخوانید:

ربات های قاتل «مینی ترمیناتور» وارد میدان نبرد اوکراین و روسیه شدند + ویدیو

لحظه دراماتیک بمباران نیروهای روسی توسط پهپاد اوکراینی با دوربین مادون قرمز + ویدیو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۷ نظر

ورود

 • رضا تیر ۲, ۱۴۰۱

  اوکراینی ها مردمان شجاع و غیرتمندی هستند که توانسته اند در مقابل دومین ارتش جهان مقاومت کنند

  • خدا تیر ۳, ۱۴۰۱

   نویسنده ی این مطالب یک بی شعور بی فرهنگ روانی است به چرندیهایش توجه نکنید.

 • وحید تیر ۲, ۱۴۰۱

  دمتون گرم ….پوزه این پوتین حرامزاده رو به خاک مالیدین

 • ناشناس تیر ۲, ۱۴۰۱

  این اوکراینی ها تو ساخت فیلم زدم رو دست هندیها ..آخه چحور مانوری هستش که دوربین ثابت هست در حالیکه جنگنده در حال مانور و چرخش هست..‌اوکراینی ها شاید با ساخت این کلیپ های مسخره تبلیغ پیروزی کنن و پیروز بشن

 • خدا تیر ۳, ۱۴۰۱

  نویسنده اش بیمار روانی است که ور زندگی مردم سرک می کشد.

 • خسته تیر ۳, ۱۴۰۱

  بازی کامپیوتری گذاشتتی

 • امیرعلی تیر ۳, ۱۴۰۱

  فقط باید گفت خدایا شکرت بخاطر شکست روسیه متجاوز …متاسفانه ما که شرق زده هستیم در امتداد همان ترکمنچای