۱۰ فیلم ترسناک که داستان آن ها در جنگل روایت می شود؛ از Backcountry تا The Ritual

۱۰ فیلم ترسناک که داستان آن ها در جنگل روایت می شود؛ از Backcountry تا The Ritual

جنگلی ترسناک یکی از بهترین فضاها برای ساخت یک فیلم ترسناک است، جایی که شخصیت ها هراسان شده و باید برای زندگی شان بجنگند، در حالی که با موجودات، هیولاها و قاتلان روبرو می شوند. فیلم های ترسناک بسیاری هستند که در داخل خانه هایی قدیمی و رنگ و رو رفته در دل طبیعت روایت می شوند، از The Cabin in the Woods تا Cabin Fever، اما هستند فیلم هایی که در مورد کوهنوردی، کمپینگ و گشت و گذار و ماجراجویی در طبیعت وحشی و البته خطرناک هستند. از اسلشری دهه هشتادی که در یک کمپ تابستانه روایت می شود تا برخی از فیلم های ترسناکی که داستان آن ها در دل طبیعت وحشی رقم می خورد، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم ترسناک برتری آشنا کنیم که داستان آن ها در دل لوکیشن های جنگلی روایت می شود. لازم به ذکر است که انتخاب این فیلم ها توسط کاربران Reddit صورت گرفته است.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۱- Willow Creek (2013)

برخی از جذاب ترین فیلم های ترسناک در مورد شخصیت هایی هستند که به دل طبیعت وحشی می روند به این امید که تجربه فوق العاده و تازه ای داشته باشند. آن ها معمولاٌ خطری که با آن روبرو می شوند را پیش بینی نکرده اند اما در Willow Creek، شخصیت ها به دنبال یک چیز خاص هستند. فیلم Willow Creek انتخاب خوبی برای کسانی است که به دنبال یک داستان ترسناک در دل جنگل می گردند. همانند شخصیت های فیلم The Blair Witch Project,، کلی و جیم نیز برای پیدا کردن موجودی که همه افراد به وجود آن اعتقاد ندارند به دل جنگل می روند. آن ها بعد از مواجهه با پاگنده نمی توانند وجود او را نفی کنند و البته پا گنده بسیار ترسناک تر و بیرحم تر از آنی است که فکر می کردند. فیلم Willow Creek یکی از محبوب ترین فیلم های ژانر فرعی ویدیو پیدا شده در میان طرفداران ژانر وحشت است.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۲- Backcountry (2014)

فیلم کانادایی Backcountry به تمی ادامه می دهد که در آن افراد از تهدیدی که در جنگل پرسه می زند و بزودی با آن روبرو خواهند شد بی اطلاعند. جن و الکس برای یک کمپینگ مفرح به دل جنگل می روند و در می یابند که یک خرس سیاه قاتل آن اطراف به دنبال شکار است. حتی فهمیدن اینکه خرس مذکور به دو شخصیت اصلی نزدیک شده و همین حوالی است نیز برای ترساندن و وحشت زده کردن مخاطب کافی است. فیلم Backcountry  یک داستان ترسناک ماوراءالطبیعه نیست و بیشتر به یک تریلر پرتعلیق شبیه است که فیلمی بسیار خوش ساخت در ژانر ترسناک به شمار می آید.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۳- The Burning (1981)

در حالی که چندین فیلم ترسناک اسلشر هستند که داستانش در دوران کمپینگ تابستانه روایت می شود، فیلم  Friday the 13th مشهورترین آن هاست. فیلم The Burning که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد نیز در این دسته بندی قرار می گیرد. این فیلم فضای کمپینگ بامزه ای داشته و شاهد خشونتی شدید خواهید بود. درست مانند جیسون وورهیس که مورد اذیت و آزار قرار گرفته و می خواهد از عاملان این اذیت و آزارها انتقام بگیرد، فیلم The Burning نیز شخصیتی به نام کراپسی در خود دارد که یک تصادف وحشتناک را تجربه کرده و به کمپ بلک فوت باز می گردد تا انتقام بگیرد.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۴- Pet Semetary (1989)

در حالی که سکانس های ترسناکی در نسخه سال ۲۰۱۹ فیلم Pet Semetary وجود دارد نسخه سال ۱۹۸۹ یک فیلم ترسناک فوق العاده در مورد جنگل بوده و نسخه ای بهتر از نسخه جدیدتر به شمار می آید. وقتی خانواده کرید به خانه جدیدی در منطقه ای روستایی نقل مکان می کنند، در می یابند که یک قبرستان حیوانات خانگی پشت خانه آن هاست. حتی پیش از اینکه اتفاقی ترسناک رخ دهد نیز واضح است که این بهترین مکان برای تشکیل خانواده نیست و فضای فیلم نیز بسیار فراتر از ترسناک است.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۵- Wrong Turn (2003)

وقتی پای فیلم های ترسناکی به میان می آید که در آن شخصیت ها در دل جنگل گرفتار می شوند، بسیاری فیلم Wrong Turn را توصیه می کنند. این فیلم در واقع بخشی از فرانچایزی است که از هفت فیلم تشکیل شده است و اولین فیلم آن در سال ۲۰۰۳ در مورد شخصیت هایی دانشجوست که خودرویشان از کار افتاده و با آدمخوارهایی به نام های یک چشم، دندان اره ای و سه انگشتی روبرو می شوند. فیلم Wrong Turn بدون شک یکی از ترسناک ترین داستان هایی است که در ان شخصیت های داستانی در زمان نامناسبی در جنگل گرفتار می شوند.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۶- Grizzly Rage (2007)

فیلم Grizzly Rage یک فیلم ترسناک دیگر است در مورد جنگل که بسیاری از طرفداران ژانر وحشت آن را در این ژانر فرعی توصیه می کنند. بعد از این که شخصیت های اصلی فارغ التحصیل می شوند، می خواهند آزادی تازه خود را با رفتن به یک منطقه جنگلی به نام سارونوک گروتو جشن بگیرند. به آن ها هشدار داده می شود که آنجا نروند اما شخصیت های داستان احساس شجاعت و شورش می کنند. مدت کوتاهی بعد یک خرس گریزلی از راه می رسد و اولین قتل بیرحمانه رخ می دهد.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۷- Man Vs. (2015)

فیلم های خلاقانه متعددی در ژانر فرعی ویدیو پیدا شده ساخته شده اند و Man Vs. نیز همین تکنیک را برای روایت داستان داگ دنبال می کند، یک مجری برنامه های ریالیتی شو که به دل جنگل می رود به این امید که داستانی جذاب و منحصربفرد خلق کند. نام خانوادگی داگ، وودز است و به همین خاطر اسم سریال ریالیتی شو خود را Woods Vs. می گذارد. در این فیلم همه چیز خوب است تا زمانی که نوبت به جلوه های ویژه کامپیوتری ضعیف فیلم می رسد. داستان و ماجرای فیلم به خوبی مخاطب را جذب می کند و سخت است در مقابل وسوسه تماشای ادامه فیلم برای پی بردن به سرنوشت داگ و اینکه آیا زنده می ماند یا خیر مقاومت کند.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۸- The Witch (2016)

فیلم The Witch یکی از فیلم های ترسناک محبوب و باکیفیت استودیو A24  است  که تماشای آن به تمام طرفداران ژانر وحشت توصیه می شود. این فیلم داستان خانواده ای را روایت می کند که در دهه ۱۹۳۰ در مزرعه ای در نیوانگلند زندگی می کنند. شخصیت اصلی فیلم تومازین نام دارد که همه فکر می کنند جادوگر است، موضوعی که درگیری و تنش اصلی فیلم را ایجاد کرده و باعث می شود تومازین از دیگر شخصیت های داستان دور بماند. سبک روایی فیلم مورد تحسین قرار گرفته و در واقع با فیلمی هستیم که همه نکات مثبت یک فیلم ترسناک را دارد، از پایان هوشمندانه تا حس ترس و وحشت در تمام طول روایت داستان.

۹- The Ritual (2017)

فیلم The Ritual از نگاه بسیاری از طرفداران ژانر وحشت یکی از بهترین فیلم های ترسناک نتفلیکس است. چهار دوست برای یک کوهنوردی ماجراجویانه به سوئد می روند و رفته رفته در می یابند که چیز ترسناکی در انتظارشان است وقتی سمبل هایی عجیب و غریب را در جنگل پیدا می کنند که معنی واضحی ندارند. طرفداران داستان های ترسناک در مورد کوهنوردی دوستان و گشت و گذار در طبیعت که با موجود یا موجوداتی روبرو می شوند که می خواهند آن ها را بکشند، از تماشای فیلم The Ritual لذت خواهند برد. این فیلم لحظات احساسی و تاثیرگذار بسیاری دارد.

بهترین فیلم های ترسناک با داستانی که در جنگل می گذرد

۱۰- Pumpkinhead (1988)

اگر چه عنوان فیلم Pumpkinhead انسان را به فکر هالووین می اندازد، این فیلم دارای سکانس های متعددی است که در جنگل رخ می دهند. اگر چه داستان فیلم تماماً در جنگل رخ نمی دهد و بیشتر در مورد مناطق روستایی است اما برخی از ترسناک ترین اتفاقات آن در دل جنگل رخ می دهد. فیلم Pumpkinhead  داستان اد هارلی را روایت می کند که در دوران زندگی در منطقه ای روستایی با یک موجود ترسناک روبرو می شود. او اطلاعات بیشتری در مورد این موجود بدست آورده و همزمان با یک جادوگر آشنا می شود که توضیحات بیشتری در مورد رفتارهای این موجود در اختیارش قرار می دهد. وقتی دنبال فیلمی ترسناک با حال و هوایی جنگلی می گردید، این فیلم می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ فیلم ترسناک برتر سینما در مورد تکنولوژی ؛ از The Signal تا The Invisible Man

۱۰ فیلم ترسناک و پرتنشی که برای همیشه از حیات وحش و طبیعت بیزارتان می کنند

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود