رکوردشکنی خودرو برقی جدید مرسدس بنز با طی کردن ۱,۲۰۰ کیلومتر بدون شارژ مجدد

رکوردشکنی خودرو برقی جدید مرسدس بنز با طی کردن ۱,۲۰۰ کیلومتر بدون شارژ مجدد

به گفته شرکت مرسدس، خودروی الکتریکی جدید مرسدس بنز ۱,۲۰۰ کیلومتر را بدون توقف برای شارژ، طی کرده و رکورد قبلی خود را شکسته است. این مسافت تقریباً دو برابر مسافتی است که مدل S تسلا می رود. ویژن EQXX براق، از اشتوتگارت آلمان، به سیلورستون در بریتانیا رانندگی کرد. در اوایل سال جاری، مرسدس بنز این خودرو را در مسیری ۱,۰۰۰ کیلومتری قرار داد، اما تخمین زد که می‌تواند بسیار بیشتر از این براند.

مرسدس بنز، مدل ویژن EQXX چه ویژگی هایی دارد؟ویژن EQXX، آینده‌ای را به تصویر می کشد که به‌طور بالقوه، وسایل نقلیه الکتریکی می‌توانند مسافت‌های زیادی را طی کنند تا مردم نیازی به نگرانی در مورد شارژ کردن مجدد نداشته باشند. در حال حاضر، ترس از تمام شدن برق خودرو قبل از رسیدن به ایستگاه شارژ، یکی از بزرگترین نگرانی‌های مالکان فعلی و بالقوه خودروهای برقی است.

مرسدس بنز، مدل ویژن EQXX چه ویژگی هایی دارد؟آژانس حفاظت از محیط زیست تخمین می زند که دوربردترین وسیله نقلیه تسلا، مدل S، با هر بار شارژ می تواند کمی بیش از ۶۴۳ کیلومتر را طی کند. علاوه بر این، مرسدس اعلام کرد که تهویه مطبوع، حدود ۸ ساعت از ۱۴.۵ ساعت رانندگی کار کرده است. با توجه به اینکه تهویه مطبوع می‌تواند باعث افزایش مصرف باتری خودروهای الکتریکی شود، این زمان بسیار چشمگیر است. مرسدس قصد ندارد ویژن EQXX را بفروشد. در عوض، این خودروی تحقیقاتی بسیار کارآمدی است که خودروسازان آلمانی برای آزمایش فناوری جدید و کشف محدودیت‌های برد EV ساخته اند.

مرسدس بنز، مدل ویژن EQXX چه ویژگی هایی دارد؟مرسدس برای بهینه‌سازی، ویژن EQXX را تا حد ممکن سبک وزن و آیرودینامیک ساخته است، چراکه وزن و مقاومت هوا دو تا از بزرگترین دشمنان این محصولات هستند. به همین دلیل ظاهر خودرو مانند قطره اشک و پر از منحنی است.

مرسدس بنز، مدل ویژن EQXX چه ویژگی هایی دارد؟مرسدس همچنین یک باتری جدید به طور خاص برای این خودرو طراحی کرده است. این باطری ۱۰۰ کیلووات است، تقریباً همان ظرفیتی که در سدان لوکس EQS این شرکت وجود دارد. اما مرسدس توانسته است کاری کند که باطری EQXX نصف فضای مدل EQS را اشغال کند و ۳۰ درصد وزن کمتری داشته باشد.

مرسدس بنز، مدل ویژن EQXX چه ویژگی هایی دارد؟در حالی که یک وسیله نقلیه فوق پیشرفته ممکن است بتواند ۱۴ ساعت بدون وقفه رانندگی کند، اما باید پذیرف که ما انسان ها نمی توانیم ۱۴ ساعت بدون وقفه رانندگی کنیم. صرف نظر از اینکه مرسدس به این موفقیت دست یافته است، شاید واقعا به خودروهایی که ساعات طولانی تری بدون شارژ کار می کنند، آنقدر نیاز نداشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

ماشین راه رونده عجیب هیوندای به سبک فیلم های «جنگ ستارگان» + ویدیو

نگاهی به کلکسیون جذاب ماشین های ثروتمندترین فرد جهان

منبع: Insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود