لاشه ناوشکن آمریکایی پس از ۷۷ سال در عمق ۷ کیلومتری اقیانوس کشف شد + ویدیو

لاشه ناوشکن آمریکایی پس از ۷۷ سال در عمق ۷ کیلومتری اقیانوس کشف شد + ویدیو

ناوشکن نیروی دریایی آمریکا در جنگ جهانی دوم که ۷۷ سال پیش در نبرد سامار در اقیانوس آرام غرق شد، در عمق ۷ کیلومتری زیر دریا کشف شد. ناوشکن DE-413، معروف به Sammy B، در آبهای فیلیپین پیدا شد. این کشتی در جریان نبرد سامار در آب های فیلیپین در اکتبر ۱۹۴۴ توسط ژاپن غرق شده بود. با این حال، Sammy B توسط دانشمندان کشف نشد، بلکه توسط میلیاردر تگزاسی، ویکتور وسکوو، که صاحب یک شناور غواصی است، پیدا شد.

ناوشکن غرق شده نیروی دریایی آمریکا در عمق 7 کیلومتری، کشف شد! + ویدیودر ۱۵ اکتبر، ژاپنی ها آخرین ناوگان خود را برای درگیری با نیروهای دریایی متفقین در سواحل فیلیپین، که در راه غرب و دور از خط آتش دشمن بودند، فرستاد. Sammy B یکی از آخرین ناوشکن های نیروی دریایی آمریکا بود و به دلیل ایستادگی خود در برابر ژاپنی ها شناخته می شود. ناوگان ژاپنی در برابر این کشتی بیشتر بودند، اما تا زمانی که بمب ها، دیواره های آن را در هم شکستند و شروع به غرق شدن کرد، توانست به مبارزه ادامه دهد. ۲۲۴ نفر خدمه در این کشتی بودند، اما ۸۹ نفر بر اثر غرق شدن آن کشته شدند و بقیه نیز بش از ۵۰ ساعت در قایق های نجات شناور ماندند.

ناوشکن غرق شده نیروی دریایی آمریکا در عمق 7 کیلومتری، کشف شد! + ویدیوویکتور وسکوو، ویدئویی را در حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت که Sammy B را در بستر دریا نشان می دهد. او در توییتر خود نوشت: «این کشتی کوچک، بهترین‌های نیروی دریایی ژاپن را در هم شکست و تا انتها با آنها جنگید.» او و تیمش کشتی غرق شده را ابتدا با شناسایی بقایای پیدا شده پرتابگری که فقط مختص Sammy B بود، پیدا کردند.

ناوشکن غرق شده نیروی دریایی آمریکا در عمق 7 کیلومتری، کشف شد! + ویدیووسکوو گفت: «Sammy B یک کشتی کوچک است و ما واقعاً مطمئن نبودیم که بتوانیم آن را در اقیانوس وسیع و بسیار عمیقی که در آن غرق شده است، پیدا کنیم. اما با پشتکار، برخی تحلیل‌های تاریخی عالی، فناوری‌های مختص اقیانوس‌های پر عمق و کار سخت، آن را پیدا کردیم و توانستیم فرصتی عالی برای گفتن داستان شگفت‌انگیز آن فراهم کنیم.»

ناوشکن غرق شده نیروی دریایی آمریکا در عمق 7 کیلومتری، کشف شد! + ویدیوSammy B اولین کشتی بود که به نام ساموئل بوکر رابرتز جونیور که در سال ۱۹۳۹ در نیروی دریایی ثبت نام کرد و در جنگ جهانی دوم شرکت کرد، نامگذاری شد. رابرتز داوطلب شد تا چند صد تفنگدار دریایی را در چند کیلومتری شمال لونگا پوینت (Lunga Point) پیاده کند، جایی که ایالات متحده امیدوار بود، نقطه قوت ژاپن را تصرف کند.

ناوشکن غرق شده نیروی دریایی آمریکا در عمق 7 کیلومتری، کشف شد! + ویدیوتفنگداران نیروی دریایی آمریکا، با ده ها قایق چوبی به سمت ساحلی در نزدیکی رودخانه ماتانیکائو حرکت کردند، اما تنها چند روز بعد که با مقاومت مواجه شدند، فرار کردند. اما رابرتز در طول شب با گلوله مسلسل ژاپنی که به گردنش اصابت کرد، جان باخت. رابرتز صلیب نیروی دریایی را دریافت کرد، اما بزرگترین افتخارش داشتن سه کشتی نیروی دریایی به نام او بود.

بیشتر بخوانید:

برگرد به فرستنده! چرخش ۱۸۰ درجه‌ای موشک روسی و برخورد به لانچر خودی + ویدیو

فوجیان؛ سومین ناو هواپیمابر چین و اولین ناو کاملاً بومی این کشور به آب انداخته شد

منبع: daily mail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود