کمپین ژاپنی ها برای حفظ جنگلی که الهام‌ بخش ساخت انیمه «همسایه من توتورو» بود

کمپین ژاپنی ها برای حفظ جنگلی که الهام‌ بخش ساخت انیمه «همسایه من توتورو» بود

شهر توکوروزاوا، واقع در شمال غربی توکیو، برنامه ای برای جمع آوری ۱۹ میلیون دلار برای خرید یک قطعه جنگلی ۹ هکتاری در محلی به نام «جنگل توتورو»، تنظیم کرده است. این منطقه که حدود ۷,۰۰۰ درخت بلوط مسن را در خود جای داده است، پس از آن به عنوان حفاظتگاه طبیعی برای ساکنان محلی و علاقه مندان به انیمه در نظر گرفته خواهد شد.

ماجرای کمپین ژاپنی برای حفظ «جنگل توتورو» جنگل الهام بخش انیمیشن هایائو میازاکی چیست؟یکی از مقامات محلی گفت: «این منطقه یکی از مکان‌هایی است که میازاکی پس از قدم زدن در آنجا، ایده‌های خود را برای توتورو توسعه داد. «همسایه من توتورو» که در سال ۱۹۸۸ منتشر شد، داستان معروف دو دختر جوان یک پروفسور و ماجراهای آنها با روح جنگلی مهربان اما مرموز به نام توتورو در روستاهای ژاپن، پس از جنگ را روایت می کند.

ماجرای کمپین ژاپنی برای حفظ «جنگل توتورو» جنگل الهام بخش انیمیشن هایائو میازاکی چیست؟استودیو جیبلی محبوب میازاکی در حال کمک به کمپین حفاظت از جنگل است. به شرکت‌کنندگانی که ۱۸۵ دلار به کمپین شهر توکوروزاوا کمک کنند، چاپ‌هایی از آثار هنری پس‌زمینه توتورو از جیبلی اهدا خواهد شد. در ابتدا، فقط ۱,۰۰۰ مجموعه برای اهداکنندگان در داخل ژاپن در دسترس خواهد بود، اما اداره کنندگان این کمپین گفتند که اگر تقاضا بیش از عرضه باشد، می‌توان تعداد بیشتری از این مجموعه را در دسترس قرار داد. مقامات می گویند که انتظار دارند، سرمایه گذاری جمعی فقط بخش کوچکی از خرید زمین را پوشش دهد، اما امیدوارند این تلاش باعث تبلیغات و اشتیاق برای حفاظت از طبیعت شود.

ماجرای کمپین ژاپنی برای حفظ «جنگل توتورو» جنگل الهام بخش انیمیشن هایائو میازاکی چیست؟آثار میازاکی، از «شاهزاده مونونوکه» تا «شهر اشباح» گرفته تا جدیدترین اثرش «باد برمی خیزد»، مملو از احترام به طبیعت و سبک زندگی مرتبط با کشاورزی است که زمانی مشخصه فرهنگ ژاپنی بود. این انیماتور ۸۱ ساله در حال کار بر روی آخرین فیلم خود است. «چگونه زندگی می کنید»، یک انیمه اقتباسی از رمان ژاپنی به همین نام در سال ۱۹۳۷ توسط یوشینو جنزابورو است. توشیو سوزوکی، تهیه‌کننده قدیمی میازاکی، گفت که این کارگردان این فیلم را برای نوه‌اش می‌سازد تا بگوید: «پدربزرگ به‌زودی به دنیای بعدی می‌رود، اما این فیلم را برای تو می گذارد».

بیشتر بخوانید:

۱۰ انیمه ماندگار و جذابی که الهام بخش ساخت برخی از شاهکارهای تاریخ سینما شدند

حقایقی خواندنی درباره مدارس ژاپن؛ از اصول پوششی سختگیرانه تا درس آمادگی برای زندگی

منبع: yahoo
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود