تصویر قدیمی از آرنولد شوارتزنگر در نقش مربی بدنسازی در دهه ۱۹۷۰ + ویدیو

تصویر قدیمی از آرنولد شوارتزنگر در نقش مربی بدنسازی در دهه ۱۹۷۰ + ویدیو

بر کسی پوشیده نیست که وقتی آرنولد شوارتزنگر از ورزش پرورش اندام صحبت می کند منظورش چیست. او نه تنها برای مدت طولانی یکه تاز عرصه ورزش بدنسازی بود و هفت بار قهرمان مسترالمپیا به عنوان ارزشنمدترین جایزه و مقام عرصه پرورش اندام شد او کتابی در این زمینه نیز نوشته که The Encyclopedia of Modern Bodybuilding نام دارد و هنوز هم محبوب ترین ابزار مرجع برای بسیاری از مربیان و علاقمندان به این حوزه برای ایجاد قدرت و تقویت عضلات است. اخیراً کلیپی از اولین روزهای فعالیت این قهرمان پرورش اندام، بازیگر و سیاستمدار اتریشی الاصل در مقام یک بدنساز حرفه ای منتشر شده است که نشان می دهد آرنولد از همان ابتدا کار خود را به خوبی بلد بوده است.

ویدیو قدیمی از آرنولد شوارتزنگر در نقش مربی پرورش اندام در دهه 1970

در این ویدیو می توان دید که شوارتزنگر جوان دارد حرکات اساسی ورزش پرورش اندام را به مجری یک برنامه بریتانیایی در جریان مستندی به نام Pumping Iron آموزش می دهد. آرنولد شوارتزنگر در این ویدیو می گوید :«به این خاطر وارد این ورزش شدم زیرا واقعاً از تمرینات بدنسازی حس خوبی داشتم. این کار را به خاطر فوتبال انجام می دادم، می دانید که بسیاری از بازیکنان فوتبال تمرینات وزنه ای انجام می دهند تا پاهایشان را قوی کنند. شیفته تمرینات وزنه ای شدم و احساس کردم که قوی و گنده هستم و این موضوعات و خواستم قهرمانی جهان را بدست بیاورم. این رویایی بود که وقتی ۱۵ ساله بود داشتم». آرنولد در ادامه شیوه درست انجام حرکات پرس سینه، اسکوات و تمرینات دیگر را به مجری برنامه می آموزد و هر بار در مورد مزایای این تمرینات و بخش خاصی از ماهیچه های هدف توضیحاتی جالب می دهد.

ویدیو قدیمی از آرنولد شوارتزنگر در نقش مربی پرورش اندام در دهه 1970

ویدیو قدیمی از آرنولد شوارتزنگر در نقش مربی پرورش اندام در دهه 1970

شوارتزنگر بزودی ۷۵ ساله خواهد شد اما همچنین به سخت تمرین کردن اعتقاد دارد و اخیراً تصاویری از او در حال تمرین نیز منتشر شده است. وی اما می گوید که هر چه سن بالاتر می رود باید رویکردتان نسبت به تمرینات بدنسازی تغییر کند. او در سال ۲۰۲۱ در این باره نوشته است: «از لحاظ فیزیکی، باید واقعیت را قبول کنید و نهایت سعی تان را داشته باشید. انتخاب من این است که خودم را با سنم وفق دهم، تمریناتم را کمی متفاوت انجام دهم و روی لاغر ماندن تمرکز کنم و از آسیب دیدن جلوگیری کنم… به همین خاطر است که دست از تمرینات آزاد با دمبل دست برداشته و به تمرینات ماشینی روی آورده ام».

بیشتر بخوانید:

بهترین ورزشکار تاریخ پرورش اندام با ۸ عنوان مستر المپیا اکنون نمی تواند راه برود + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود