مردی که به اشتباه ۲۶۸ برابر حقوقش را دریافت کرد از کار استعفا داد و ناپدید شد

مردی که به اشتباه ۲۶۸ برابر حقوقش را دریافت کرد از کار استعفا داد و ناپدید شد

یک مرد شیلیایی که نامش فاش نشده، به لطف یک اشتباه حسابداری بیش از ۲۰۰ برابر حقوقش را دریافت کرد و به رغم آنکه به کارفرمایانش قول بازپرداخت مبلغی که به اشتباه به حسابش واریز شده را داده بود، استعفا داد و با ۱۴۷ هزار و ۱۸۰ پوند ناپدید شد.

این مرد ناشناس پس از آنکه ۲۶۸ برابر حقوقش را از سوی کارفرمایش، یک شرکت فرآورده های گوشتی به نام Cial، می‌گیرد، احساس می‌کند برنده لاتاری شده است. او خیلی زود متوجه شد که به جای دستمزد همیشگی اش که ۵۰۰ هزار پزوی شیلی (۴۴۴.۹۵ پوند) است مبلغ ۶۵ میلیون و ۳۹۸ هزار و ۸۵۱ پزوی شیلی معادل ۱۴۷ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۸۲ پوند دریافت کرده است.

مردی که پس از دریافت اشتباهی ۲۶۸ برابر حقوقش استعفا می‌دهد و ناپدید می‌شود
ناپدید شدن این مرد از روی زمین، این شرکت فرآورده های گوشتی را شوکه کرد

زمانی که مدیران این شرکت متوجه این خطا شدند بلافاصله با این مرد تماس گرفتند و از او خواستند تا این مبلغ هنگفت را بازگرداند. او قول داد که این کار را انجام خواهد داد و روز بعد برای تحویل پول به بانک خواهد رفت.

با این حال در اتفاقی شاید نه چندان غافلگیرکننده، روز بعد در محل کار خود حاضر نشد. مدیران مات و مبهوت سعی کردند با او تماس بگیرند اما بی‌فایده بود. وقتی مرد بالاخره جواب تلفنش را داد ادعا کرد که خواب مانده و بعدازظهر همان روز برای جابه‌جایی پول به بانک می‌رود. اما چند روز بعد این آقا نامه استعفایش را تحویل شرکت داد و از آن زمان دیگر دیده نشده است.

این شرکت اکنون از وکلا تقاضای کمک کرده تا مبلغ از دست رفته را که از آن به عنوان جرم اختلاس یاد می‌شود بازیابند.

مردی که پس از دریافت اشتباهی ۲۶۸ برابر حقوقش استعفا می‌دهد و ناپدید می‌شود

در اتفاقی مشابه در ماه می، یک مرد ژاپنی که به اشتباه ۴۶.۳ میلیون ین معادل ۳۳۸ هزار و ۵۸۰ پوند صندوق امداد کووید-۱۹ شهرش به حساب او واریز شده بود، اعتراف کرد که کل این مبلغ را ظرف دو هفته در قمار از دست داده است.

این اشتباه به این دلیل رخ داد که نام این مرد در بالای فهرست اطلاعات حساب های شهر بود که به بانک فرستاده شد که باعث ایجاد این تصور شد که پول ابتدا باید به حساب این جوان ۲۴ ساله واریز و بعد بین مردم توزیع شود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود