تونی سیریکو بازیگر نقش پائولی در سریال سوپرانوز در سن ۷۹ سالگی درگذشت

تونی سیریکو بازیگر نقش پائولی در سریال سوپرانوز در سن ۷۹ سالگی درگذشت

تونی سیریکو (Tony Sirico) بازیگر نقش پیتر پل «پائولی والنوتس» گوالتیری در سریال The Sopranos در سن ۷۹ سالگی درگذشت. دیروز بود که مایکل ایمپریولی همبازی او در سریال سوپرانوز این خبر غم انگیز را در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکسی از آن ها در کنار هم فاش کرد. ایمپریولی ۵۶ ساله که نقش کریستوفر مولتیسانتی را در این سریال مشهور بازی می کرد در حساب اینستاگرامی اش نوشته است :«برایم دردناک است که بگویم دوست، همکار و یار قدیمی ام در عرصه جنایت، تونی سیریکو بزرگ امروز درگذشت. تونی شبیه هیچ کسی نبود. او سرسخت ترین، وفادارترین و مهربان ترین کسی بود که می شناختم. من خیلی وقت ها کنارش بودم. در دوران خوب و بد. اما بیشتر در دوران خوب. و خیلی با هم خوش گذراندیم».

تونی سیریکو (Tony Sirico) بازیگر نقش پائولی در سریال سوپرانوز درگذشت

گفته می شود که سیریکو در سال های اخیر بسیار بیمار بوده و در نهایت در یک مرکز نگهداری از سالمندان در فلوریدا درگذشته است. ایمپریولی رابطه نزدیکی با سیریکو داشت زمانی که نقش رهبری دارودسته پائولی را بر عهده گرفت، وقتی سیریکو در سریال سوپرانوز به زیردست اصلی رییس مافیا تبدیل شد. باب مک گووان، مدیر برنامه های سیریکو خبر مرگ وی را تایید کرده و مدعی شده که وی «یک مشتری بسیار وفادار و دوست داشتنی بود که همیشه به افراد نیازمند کمک می کرد. او عضوی از جامعه قهرمانان زخمی بود». بسیاری از همبازی های سیریکو در سریال The Sopranos نیز به او ادای احترام کرده ند از جمله لورین براکو، جیمی لین سیگلر و استیون ون زنت. شخصیت پائولیِ سیریکو در سریال سوپرانوز یکی از نفرات اصلی دارو دسته مافیایی تونی سوپرانو با بازی جیمز گاندولفینی فقید بود.

تونی سیریکو (Tony Sirico) بازیگر نقش پائولی در سریال سوپرانوز درگذشت

پائولی به یک اندازه بیرحم و پارانویایی بود و اغلب اوقات ترور دشمنان و دوستان خائن تونی سوپرانو را انجام می داد. وفاداری او به تونی و دمدمی مزاج بودنش در کنار بی پروایی اش برای کشتن، باعث شد در دار و دسته سوپرانو رشد کرده و به دست راست خانواده مافیایی دیمئو تبدیل شد. گاندولفینی نیز در سال ۲۰۱۳ در سن تنها ۵۱ سالگی در شهر رم و به دلیل سکته قلبی درگذشت. سیریکو در کنار دیگر بازیگران سریال سوپرانوز برنه دو جایزه SAG Awards برای بهترین بازیگران یک سریال درام شده بود. او در شش فصل از سریال سوپرانوز حضور داشت، سریالی که پخش آن از ژانویه ۱۹۹۹ آغاز شده و به سرعت به یک سریال محبوب تبدیل شد. سیریکو در بروکلین بزرگ شده و در نوجوانی عضو یک دار و دسته خیابانی بود.

تونی سیریکو (Tony Sirico) بازیگر نقش پائولی در سریال سوپرانوز درگذشت

او در کنار دیگر همبازی اش در سریال سوپرانوز، وینسنت پاستوره، مدتی با جیمی «چشم سبز» کلمنتزا از اعضای ارشد خانواده مافیایی کلمبو همکاری داشت. وی مدتی را به خاطر سرقت و خلاف های دیگر در زندان گذراند و در نهایت تصمیم گرفت خلاف را کنار گذاشته و بازیگری را تجربه کند. او در ابتدا می خواست نقش جونیور را بازی کند اما در نهایت نقش پائولی را پذیرفت. از دیگر سریال های مهمی که سیریکو در آن ها بازی کرده می توان به Kojak, Police Squad! و Miami Vice اشاره کرد. از پروژه های سینمایی اش نیز باید به Goodfellas مارتین اسکورسیزی Mob Queen, Love and Money, Fingers, The One Man Jury, Defiance and The Last Fight اشاره کرد.

تونی سیریکو (Tony Sirico) بازیگر نقش پائولی در سریال سوپرانوز درگذشت

بعد از بازی در سریال سوپرانوز، سیریکو در Medium and Lilyhammer ظاهر شده و در انیمیشن های Family Guy و American Dad! نیز صداپیشگی کرد. همچنین سیریکو قرار بود در دنباله سینمایی سوپرانوز با نام The Many Saints of Newark نیز نقش پائولی را تکرار کند که شرایط نامناسب جسمانی اش مانع از این اتفاق شد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود