کیوان امام وردی به اعدام محکوم شد

کیوان امام وردی به اعدام محکوم شد

شیما قوشه وکیل شاکیان پرونده کیوان امام وردی که به تجاوز به ده ها زن جوان متهم است، از محکومیت او به اعدام در دادگاه بدوی خبر داد. شیما قوشه دقایقی قبل در توییتی کوتاه این خبر را اعلام کرده و نوشت: «کیوان امام وردی در دادگاه بدوی به اعدام محکوم شد. پایان پیام». امام وردی در اوایل شهریور سال ۱۳۹۹ با شکایت ده ها زن و افشاگری های آن ها بازداشت شد، زنانی که مدعی بودند پس از خوراندن مشروب حاوی مواد بیهوش کننده توسط وی، به آن ها تجاوز شده است. تعارف نوشیدنی و سپس گیج شدن و بیهوشی، نقطه اشتراک تمام روایت‌ های مربوط به امام‌ وردی بود. امام وردی اما اتهام تجاوز را رد کرده و مدعی شود بود که این زنان با رضایت خود به خانه او رفته بودند.

کیوان امام وردی به اعدام محکوم شد

تعداد قربانیان تجاوز امام وردی بیش از ۳۰۰ زن در طول ۱۰ سال اعالام شده بودند اما وی به گزارش روزنامه همشهری تنها به برقراری رابطه جنسی با ۵۰ دختر اعتراف کرده بود. امام وردی در جدیدترین جلسه ی دادگاه خود مدعی شده بود که تمامی اعترافاتش به تجاوز به دختران اجباری بوده است. شیما قوشه پیش تر درباره روند دادگاه رسیدگی به پرونده تجاوزهای کیوان امام وردی گفته بود :«قوشه در اینباره گفت: «متهم طبق معمول همه اتهامات را رد و ادعا کرد که هیچ‌کدام از ارتباط‌هایش بدون رضایت طرف مقابل نبوده است. و اضافه کرد که اگر هم قبلا اقراری داشته به خاطر این بود که مأمور پلیس امنیت او را کتک زده بود تا از او اقرار بگیرد (در همین حال به نماینده پلیس امنیت حاضر در دادگاه هم اشاره کرد و گفت همین آقا) و مدعی شد که سرپرست مجتمع ارشاد من را تهدید کرده و گفته بود که اعدامت که حتما قطعی است؛ ولی اگر می‌خواهی به فکر خانواده‌ات و آبروی آنها باشی و دوست نداری این اعدام در ملأعام باشد، اقرار کن. من هم به‌همین‌خاطر خیلی ترسیده بودم و مجبور شدم اقرار کنم».

کیوان امام وردی به اعدام محکوم شد

در تابستان سال ۹۹ هشتگی در فضای مجازی به راه افتاد که دختران و زنانی را که مورد تعرض و آزار جنسی قرار گرفته بودند تشویق می کرد تا پرده از این ماجرا بردارند. به دنبال این هشتگ بود که سریال تجاوزات مرد جوانی به نام کیوان امام وردی از سوی قربانیان یکی یکی برملا شد. آن ها با انتشار تصاویری از مکالمات خود با امام وردی مدعی شدند که او آن‌ ها را به خانه ی خود دعوت و پس از بیهوش کردن آن ها با یک نوشیدنی، اقدام به تعرض جنسی می‌ کرده است. برخی از آن ها نیز ادعا کردند که او از تجاوزات خود فیلم تهیه می کرده و قربانیان را با تهدید به انتشار این ویدیوها وادار به سکوت می کرده است.

پس از این ماجرا امام وردی خیلی زود در شهریور سال ۹۹ توسط مأموران پلیس پایتخت دستگیر شد. او در بازجویی‌ ها مدعی شد که با قربانیان خود در فضای مجازی آشنا شده و آن ها با پای خود به خانه‌ اش آمده‌ اند و فقط به خاطر هیجان این کارها را انجام داده است و هیچ تنفری از زنان نداشته است.

کیوان امام وردی به اعدام محکوم شد

در مهر ماه ۹۹ سردار رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ اعلام کرد کیوان امام وردی به تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ۱۰ سال اعتراف کرده و ‌مأموران پلیس از مخفیگاه او فیلم‌ های سیاهی از تجاوز به ۴۶ دختر کشف کرده‌ اند. قوشه همچنین درباره ی فیلم های کشف شده از امام وردی گفت: ««فیلم‌هایی کشف شده اما من تعدادش را تایید نمی‌کنم. تصور من این است که فیلم‌ها را از روی تلفن همراه متهم ریکاوری کرده‌اند. حتی نمی‌توانم تایید کنم که کیوان پس از کشف فیلم‌ها اقرار به جرم کرده است.»

قوشه تأکید کرد که موکلان وی به دنبال اعدام امام وردی نیستند و به نظر آن ها اعدام مشکلی را حل نمی کند. با این حال با توجه به کشف فیلم‌ های مذکور از منزل امام‌ وردی، اتهام وی از «زنای به عنف» به «افساد فی الارض» تغییر کرد، به این معنی که او به ارتکاب «گسترده» جرائم متهم شده است.

حکم اعدام کیوان امام وردی در دادگاه بدوی بوده و وی امکان اعتراض به آن را دارد.

بیشتر بخوانید:

کیوان امام وردی در آستانه آزادی: «اعترافاتم به تجاوز اجباری بود!»

روایت هایی تازه قربانیان کیوان امام وردی از تجاوزات او پس از تعارف نوشیدنی و بیهوشی

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۰ نظر

ورود

 • وحید تیر ۱۸, ۱۴۰۱

  آماده به درک واصل شدن باش. جهنم خوش بگذره

  • زار تیر ۱۸, ۱۴۰۱

   اون دخترهایی که بهش اتهام تجاوز زدن هم اگر دروغ گفته باشن و با اختیار خودشون رابطه برقرار کرده باشن همراه خودش میبره به جهنم. حالا چند سال دیرتر زیاد فرقی نمی کنه.

   • مارکوپولو تیر ۱۹, ۱۴۰۱

    جالبه یه جنبشی به نام mi tooراه افتاده که مثلافلان سلبریتی هم برای ادامه کارهای هنری مجبوربه رابطه نامشروع بوده والقاءاین ذهنیت که امنیت نیست!اما یه موردشکایت هم نکردندبعدمظلوم نمایی میکننداینها دوروی یک سکه هستند،مثلاترانه علیدوستی درباره هر چیزی صحبت واعتراض داره غیرازاون پولهای کثیف که در سریال شهرزاد،دولپی میخوردواطلاع داشت وکاملالیم کرده حالا!

  • مارکوپولو تیر ۱۹, ۱۴۰۱

   استادش که بایدهرچه متجاوز هست پیش پاش لنگ بیندازند آیدین آغداشلوهست که بهانه کلاس های نقاشی به دختران و زنان زیادی تجاوزوتعرض کرده،وهمین شخص ازطریق کانونهای قدرت درپولشویی میارنش وبه بهانه خریدتابلو،درحراجی تهران پولشویی انجام میدن،راست راست داره پرسه اینطرف،اون طرف میزنه،جالبه نقطه مشترک اینهابه همدیگه،سرشون دریک آخوره همون هایی که درجشنواره کن تعیین میکنندبه چه کسی جایزه بدهند،هدف ازهم پاشوندن جامعه ایران وگسترش فساده

 • شنونده تیر ۱۸, ۱۴۰۱

  سلام …چرا کسی از دخترها سوال نکرد که شما داخل خونه یا مکان این اقا برای چه کاری رفتین و این اقا مشروب تعارف کرد ما هم خوردیم و بیهوش شدیم ..خوب یعنی چی!!!!!!؟؟؟؟؟؟.

  • جواد تیر ۱۸, ۱۴۰۱

   شما از کجا میگی کسی نپرسیده؟
   شما در جریان دادگاه قرار دارید آیا؟

   • کنجکاو تیر ۱۹, ۱۴۰۱

    خودتون سرچ وجستجوکنید«shima ghoshe»ودقت کنید در قسمتtwiter،وکیل مدافع کیوان امامی متجاوزین اینهمه زنان میگه که من یک فمنیست هستم،البته اگرتافرداازروی اینترنت پاک نشده باشه!درودبرتوای فمنیست،که واقعافهمه نییییست!

  • مارکوپولو تیر ۱۹, ۱۴۰۱

   دختران داروی خواب آورداخل مشروب رانمیدیدندامااون جام و لیوان مشروب راکه می دیدند!کسی میدنه چنددرصداین رابطه هاآخرش به وتجاوزوقتل وطلاق وفرزندان نامشروع وجنین های رهاشده داخل سطل آشغال ختم میشه؟

 • مارکوپولو تیر ۱۹, ۱۴۰۱

  جالبه یه جنبشی به نام mi tooراه افتاده که مثلافلان سلبریتی هم برای ادامه کارهای هنری مجبوربه رابطه نامشروع بوده والقاءاین ذهنیت که امنیت نیست!اما یه موردشکایت هم نکردندبعدمظلوم نمایی میکننداینهابه نظرم دوروی یک سکه هستند،مثلاترانه علیدوستی درباره هرچیزی صحبت واعتراض داره غیرازاون پولهای کثیفی که درسریال شهرزاد،دولپی میخوردواطلاع داشت وکاملالیم کرده حالا!

 • مارکوپولو تیر ۱۹, ۱۴۰۱

  جالبه وکیل مدافع این متجاوز،یک فمنیست هست!آن خالکوبی ونشان فمنیست معروف روی مچ دست ترانه علیدوستی یادم میادهدف به لجن کشیدن جامعه ایران درازای گرفتن ویزاوتابعیت کشورهای خارج