درختی که در اثر برخورد صاعقه ای با دمای ۱۰ برابر سطح خورشید از داخل می سوزد + ویدیو

درختی که در اثر برخورد صاعقه ای با دمای ۱۰ برابر سطح خورشید از داخل می سوزد + ویدیو

درختی بزرگی در اوهایو پس از برخورد صاعقه با آن شکلی ترسناک گرفته است زیرا از درون می سوزد و شعله های داغ قرمز رنگ از تنه آن بیرون می زند. صاعقه ها دمایی نزدیک به ۵۰,۰۰۰ فارنهایت معادل  ۲۷,۷۶۰ درجه سانتیگراد دارند و این بدان معناست که این درخت با شعله هایی آتش گرفته که ۱۰ برابر داغ تر از دمای سطح خورشید هستند. این آتش سوزی اویل روز پنج شنبه گذشته آغاز شد پس از آنکه طوفان هایی سخت به مناطق حاشیه شهر ریجویل وارد شد. اوهایو در ۴۵ مایلی جنوب غربی تولیدو واقع شده و باد و باران های سنگین خسارات زیادی به آن وارد کرده است.

درختی که در اثر برخورد صاعقه از درون می سوزد

آتش نشانان شهر به گزارش آتش گرفتن درختی در کنار یک انبار و یک مزرعه ذرت واکنش نشان دادند. در شرایطی که شعله های آتش تنه درخت را از درون سوزانده اند، شاخه ها و دیگر بخش های درخت کاملاً سالم است. مناطق اطراف درخت نیز کاملاً سالم بوده و هیچ آتش سوزی در آن ها رخ نداده است. اداره آتش نشانی در صفحه فیسبوک خود با انتشار تصاویری از این درخت نوشته است: «صاعقه می تواند کارهای عجیبی بکند». آن ها گفته اند که برای خاموش کردن تمام نقاط داغ و آتشین این درخت کار سختی داشته اند. یک کارشناس دانشگاه پردو درباره علت وقوع این پدیده طبیعی گفته است که درختان مانند میله های طبیعی صاعقه عمل کرده و شیره داخل آن ها نقش رسانا را بازی می کند.

درختی که در اثر برخورد صاعقه از درون می سوزد

درختی که در اثر برخورد صاعقه از درون می سوزد

همچنین ساختار حلقه مانند تنه درختان نشان می دهد که آن ها از لایه هایی تشکیل شده اند که می توانند از درون آتش گرفته و بسوزند در حالی که قسمت بیرونی کاملاً سالم و مقاوم باقی مانده است. در سال ۲۰۱۹ نیز مورد مشابهی از آتش گرفتن یک درخت از سمت داخل به بیرون در اثر برخورد صاعقه در تگزاس منتشر شده بود. در ویدیو منتشر شده دیده می شد که تنه درخت شکاف برداشته و از درون تنه آن زبانه های آتش بیرون می زنند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود