۱۰ فیلم عاشقانه بسیار جذاب و احساسی که داستان آن ها در دوران جنگ روایت می شود

۱۰ فیلم عاشقانه بسیار جذاب و احساسی که داستان آن ها در دوران جنگ روایت می شود

از زمان انتشار فیلم Top Gun: Maverick در می سال جاری، این فیلم هم در میان منتقدان و هم سینماروها با استقبال قابل توجهی مواجه شده و امتیاز ۹۰ درصد را در راتن تومیتوز نیز بدست آورده است. در واقع، این اولین بار در فیلموگرافی تام کروز است که فیلم های او به فروش بیش از یک میلیارد دلار می رسند، اتفاقی که در کمتر از دو ماه اتفاق افتاده و عدد فروش فیلم همچنان در حال افزایش است. به نظر می رسد که به این زودی ها شاهد کاهش شتاب فروش فیلم جدید تام کروز نخواهیم بود. فیلم Top Gun: Maverick در متن خود یک داستان عاشقانه دارد اما در کمال ناباوری، عشق ماوریک این بار چارلی نیست.

10 فیلم عاشقانه جذاب که داستانشان در دوران جنگ روایت می شود

داستان های عاشقانه اینچنینی که در دل جنگ روایت می شوند اغلب موفق از آب در می آیند زیرا عشق و رمانس می تواند وحشت های جنگ را خنثی کند و بدین ترتیب تعادلی بین آن ها برقرار شود. در واقع برخی داستان های عاشقانه حماسی هستند که در دل فیلم های جنگی پنهان شده اند و در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از این فیلم های عاشقانه که داستانشان در دوران جنگ روایت می شود آشنا کنیم. اگر چه برخی از آن ها نام های کمتر شناخته شده ای هستند اما مطمئن باشید که ارزش تماشا را دارند.

10 فیلم عاشقانه جذاب که داستانشان در دوران جنگ روایت می شود

۱- The English Patient (1996)

در این فیلم حماسی ساخته آنتونی مینگلا، پرستاری در اواخر جنگ جهانی دوم مسئول مراقبت از بیماری است که بدنش به شدت سوخته است. بیمار داستان که رالف فاینس نقشش را بازی می کند، داستان تراژیک عشقش نسبت به یک زن انگلیسی را از طریق فلش بک روایت می کند. فیلم The English Patient برنده ۹ جایزه اسکار شد از جمله بهترین فیلم سال و در میان بهترین فیلم های عاشقانه تاریخ سینما قرار می گیرد که داستان آن در دوران جنگ روایت می شود. این داستان تراژیک در جنگ و خیانت تنیده شده است و چندین داستان عاشقانه در آن شکل می گیرد، که هر یک جذاب تر از دیگری است. در نهایت این فیلم داستانی در مورد عشق، از دست دادن عزیزان، پشیمانی، بخشش و رستگاری است که تماشای آن را به شما توصیه می کنیم، به ویژه اگر به داستان های عاشقانه تراژیک علاقه دارید.

10 فیلم عاشقانه جذاب که داستانشان در دوران جنگ روایت می شود

۲- Enemy At The Gates (2001)

در جریان نبرد استالینگراد، یک اسنایپر روسی به نام واسیلی زایتسف که نقشش را جود لا بازی می کند، یک بازی موش و گربه خطرناک با یک اسنایپر آلمانی را راه می اندازد تا ببینند کدام یک می تواند زودتر نفر دیگر را به دام بیندازد. عشق مثلثی موجود در داستان Enemy At The Gates چیزی است که این فیلم را از دیگر فیلم های این فهرست متفاوت می سازد. واسیلی و کمیسر دانیلوف (جوزف فاینس) برای بدست آوردن عشق تانیا (راشل ویز) تلاش می کنند. همچنین چیزی که این داستان عاشقانه را چنین منحصربفرد می سازد چنان هیجان انگیز و تاثیرگذار است که بر کل داستان جنگ تاثیر می گذارد. پایان این عشق سه جانبه به همان اندازه که شوکه کننده است، معنادار نیز خواهد بود.

10 فیلم عاشقانه جذاب که داستانشان در دوران جنگ روایت می شود

۳- From Here To Eternity (1953)

در شرایطی که در آستانه حمله ژاپنی ها به بندر پرل هاربر هستیم، سربازی آمریکایی به دلیل امتناع از مبارزه کردن با افسر ارشد خود توبیخ و سرزنش می شود. در این حین، همسر این افسر با یکی از زیردستان او رابطه دارد. فیلم کلاسیک برنده اسکار From Here to Eternity به خوبی در قالب یک فیلم عاشقانه بی نقص که داستان آن در طول جنگ رخ می دهد، قرار می گیرد. این فیلم در نهایت برنده ۸ جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردانی و بهترین فیلم سال شد. مهم ترین و ماندگارترین لحظه زمان شاید صحنه عاشقانه کنار ساحل برت لنکستر و دبورا کر باشد که در تاریخ سینما ماندگار شد. از آنجا که این فیلم در دهه ۱۹۵۰ منتشر می شد، چنین سکانسی که تا آن زمان در هالیوود بی سابقه بود بسیار خبرساز و جنجالی شد.

10 فیلم عاشقانه جذاب که داستانشان در دوران جنگ روایت می شود

۴- Atonement (2007)

در این فیلم تاریخی زیبا، یک دختر ۱۳ ساله مانعی بر سر راه عشق بین خواهر بزرگ ترش و یک سرباز ارتش بریتانیا می شود و به اشتباه سرباز بریتانیایی را به جنایتی متهم می کند که مرتکب نشده است. فیلم Atonement به عنوان یکی از بهترین فیلم های کیرا نایتلی در ۷ بخش نامزد جایزه اسکار شد و جایزه بهترین موسیقی متن اورجینال را دریافت کرد. این داستان عاشقانه تراژیک بیش از همه با موسیقی متن بی نقص خود نشان داده میشود که یکی از بهترین و احساسی ترین موسقی های متن تاریخ سینماست. اشعار و ابزارهای موسیقایی فیلم به خوبی نشان می دهند که رابی چقدر از سیسیلیا دور است و فریاد سرباز با عنوان «دارم میام خونه!» بیش از پیش به زخم مخاطب و تراژدی داستان نمک می پاشد.

۵- A Very Long Engagement (2004)

در A Very Long Engagement ، یک زن جوان فرانسوی بی محابا برای پیدا کردن نامزدش که گمان می رود در جریان نبردهای خندقی جنگ جهانی اول مرده است تلاش می کند. فیلم A Very Long Engagement یک فیلم عاشقانه جنگی بسیار ماندگار است. فیلم در واقع بهایی که یک انسان حاضر می شود برای عشق بپردازد را نشان می دهد که علیرغم تمام مشکلات جسمی و زندگی اش، از هیچ تلاشی برای پیدا کردن نامزدش فروگذار نمی کند. پایان مبهم فیلم بر غیرقابل پیش بینی بودن و پذیرش جنگ در ذات خود تاکید می کند.

10 فیلم عاشقانه جذاب که داستانشان در دوران جنگ روایت می شود

۶- Passchendaele (2008)

فیلم Passchendaele داستان سه شخصیت در نیروهای برون مرزی کانادا را روایت می کند که زندگی شان در جریان نبرد پاشندیل در بلژیک به هم گره می خورد، فیلمی که توازن عشق و نبرد در آن رعایت شده است. داستان عاشقانه فیلم با سکانس های ترسناک جنگ در هم تنیده شده اند. چیزی که در مورد این فیلم منحصربفرد به نظر می رسد این است که به خاطر ملیت کانادایی کارگردان، پل گراس، به جای تمرکز بر رویکرد سنتی و کلاسیک نسبت به فیلم های جنگی، داستان فیلم را از دیدگاهی کاملاً کانادایی که کمتر دیده شده روایت می کند.

۷- Allied (2016)

یک افسر اطلاعاتی کانادایی با یک نیروی مقاومت فرانسوی همکاری می کنند اما اوضاع زمانی خطرناک و بغرنج می شود که رابطه آن ها به چیزی فراتر از دو همکار تبدیل می شود. این فیلم برد پیت که نسبت به فیلم های دیگر او کمتر شناخته شده، یک فیلم جنگی است که داستان عاشقانه زیبایی در متن خود دارد. رابطه زیبا و جذاب بین برد پیت و ماریون کوتیارد بسیار در موفقیت و باورپذیری فیلم موثر است و عشق بلافاصله و ازدواج نهایی شان را قابل درک می سازد. فیلم بدون شک داستان پیچیده ای دارد و در میانه داستان این شک وجود دارد که شخصیت کوتیارد یک جاسوس آلمانی است. این اتفاق سرافکندگی و ضربه ای بزرگ برای شخصیت برد پیت است، به ویژه وقتی او به شدت به همسرش و بیگناهی او باور داشته و حتی از او نیز یک بپه دارد.

۸- Miracle At St. Anna (2008)

بعد از نجات یک پسربچه در سال ۱۹۴۴ و در طول جنگ جهانی دوم، ۴ سرباز سیاهپوست در روستایی در ایتالیا گرفتار می شوند در حالی که این جنگ آخرین روزهایش را سپری می کند. فیلم Miracle At St. Anna به کارگردانی اسپایک لی از رمانی به همین نام نوشته جیمز مک براید در سال ۲۰۰۳ اقتباس شده است. فیلم داستان عاشقانه کوچکی در دل خود دارد، داستانی که البته نقش مهمی در کلیت روایت فیلم دارد. دو تن از سربازان شیفته شخصیت رناتا می شوند و این مثلث عشقی رابطه دوستی آن ها را به بوته آزمایش می گذارد و حتی زندگی و ماموریتشان را به خطر می اندازد.

۹- Lust, Caution (2007)

یک نیروی مخفی باید افسری بلندمرتبه را اغوا کرده و سپس به قتل برساند، اتفاقی که در اوایل دهه ۱۹۴۰ در چین روایت می شود. تنها مشکل این است که این زن شیفته طعمه خود می شود. فیلم Lust, Caution ساخته آنگ لی با نام اورجینال Se, jie، یک فیلم عاشقانه جنگی است که بسیاری تماشای آن را توصیه می کنند. برخی از سکانس های فیلم بحث برانگیز هستند اما رابطه بین دو شخصیت اصلی داستان بسیار زیباست که بیش از پیش تصمیم گیری شخصیت مخفی چیا چی را در هاله ای از ابهام فرو می برد.

10 فیلم عاشقانه جذاب که داستانشان در دوران جنگ روایت می شود

۱۰- Top Gun (1986)

تام کروز در این فیلم نقش ماوریک را بازی می کند که به امید تبدیل شدن به بهترین خلبان در برنامه Top Gun شرکت می کند اما دستیابی به چنین موفقیتی بدون رقابت ممکن نیست.  فیلم اورجینال Top Gun حاوی یک داستان عاشقانه خوب و جذاب است. ماوریک رابطه ای عاشقانه را با مربی آموزشی خود شارلوت «چارلی» بلک وود آغاز می کند. چارلی در ابتدا مردد است زیرا نداشتن رابطه عاشقانه با شاگردانش را یک اصل کاری می داند اما به دلیل جذابیت ماوریک نمی تواند از این رابطه چشم بپوشد. اما علیرغم این داستان عاشقانه حماسی، ماوریک در دنباله اخیر هیچ رابطه عاشقانه ای ندارد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ فیلم جنگی برتر تاریخ سینما با موضوع جنگ ویتنام ؛ از The Deer Hunter تا Platoon

۱۰ فیلم جنگی برتر در مورد جنگ جهانی دوم؛ از «فهرست شیندلر» تا «پیانیست»

۱۰ فیلم عاشقانه برتر تاریخ سینما؛ از «نفس بریده» بلموندو تا «کازابلانکا»ی بوگارت

۱۰ فیلم عاشقانه تاثیرگذاری که تماشای آن‌ها در دوران عشق و عاشقی توصیه می‌شود

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • امیر تیر ۲۰, ۱۴۰۱

    فکر کنم شماره اول رو باید به کازابلانکا می دادید.