ایوانا ترامپ در سن ۷۳ سالگی درگذشت؛ گشتی در زندگی همسر اول دونالد ترامپ

از فرار از چکسلواکی برای دنبال کردن مدلینگ و اسکی تا ازدواج های متعدد و رابطه اش با دونالد ترامپ

ایوانا ترامپ در سن ۷۳ سالگی درگذشت؛ گشتی در زندگی همسر اول دونالد ترامپ

جهان او را به خاطر میراثی که به عنوان مدل، ورزشکاری در کلاس جهانی و کارآفرینی قدرتمند به جای گذاشت می شناسد اما برای فرزندانش، ایوانا ترامپ مادر و دوستی مهربان بود که به خانواده اش عشق می ورزید. ایوانا ترامپ ۷۳ ساله و همسر سابق دونالد ترامپ روز پنج شنبه در خانه اش در نیویورک سیتی به دلیل سکته قلبی درگذشت. از او سه فرزند به نام های دونالد جونیور، اریک و ایوانکا و ده نوه به جای مانده است. ایوانا در سال ۱۹۴۶ در چکسلواکی به دنبا آمد. پدرش میلوش زلینچک مهندس برق بود و مادرش ماری اپراتور تلفن. اما ایوانا در اواسط دهه ۱۹۷۰ به کانادا نقل مکان کرد و سپس به ایالات متحده آمد، جایی که در نیویورک سیتی اقامت گزید.

گشتی در زندگی همسر اول دونالد ترامپ که در سن 73 سالگی درگذشت

او در زمان نوجوانی در رشته اسکی بسیار بااستعداد بود و از این ورزش به عنوان راهی برای فرار از دیوار آهنین اتحاد جماهیر شوروی استفاده کرد. پیش از ازدواجش با دونالد ترامپ، ایوانا با یک مربی اسکی اتریشی به نام آلفرد وینکلمایر ازدواج کرد تا بتواند پاسپورت اتریشی بگیرد. همین دوست اتریشی بود که به ایوانا کمک کرد کشور کمونیستش را پشت سر گذاشته و به کانادا مهاجرت کند. او بلافاصله پس از دریافت پاسپورت اتریشی از وینکلمایر طراق گرفت و با مالک یک فروشگاه لوازم اسکی در مونترال وارد رابطه شد در حالی که به عنوان مربی اسکی فعالیت می کرد. اما بعد از چند سال زندگی در کانادا، ایوانا برای دنبال کردن حرفه مدلینگ به منهتن، نیویورک نقل مکان کرد. آنجا بود که ایوانا با دونالد ترامپ آشنا شده و در سال ۱۹۷۷ با وی ازدواج کرد.

گشتی در زندگی همسر اول دونالد ترامپ که در سن 73 سالگی درگذشت

اولین دیدار این دو در مراسمی رخ داد که ایوانا همراه با چند نفر از دوستان مدلش در آن شرکت کرده بود. ایوانا در مراسمی خصوصی در کلیسای ماربل کالجییت در نیویورک سیتی با ترامپ ازدواج کرد و با وی صاحب سه فرزند شد: دونالد جونیور که در سال ۱۹۷۷ به دنیا آمد، ایوانکا که در سال ۱۹۸۱ به دنیا آمد و اریک که در سال ۱۹۸۴ متولد شد. این زوج به مدت ۱۳ سال با هم زندگی می کردند تا اینکه در سال ۱۹۹۰ و پس از اینکه ترامپ با مارلا میپلز وارد رابطه شد، زندگی مشترک این دو به پایان رسید. به عنوان بخشی از توافق دونالد ترامپ با ایوانا، مبلغ ۱۴ میلیون دلار به وی پرداخت شد، طلاقی که در سال ۱۹۹۲ و تنها چند ماه پیش از ازدواج رسمی ترامپ با میپلز رسمی شد.

گشتی در زندگی همسر اول دونالد ترامپ که در سن 73 سالگی درگذشت

گشتی در زندگی همسر اول دونالد ترامپ که در سن 73 سالگی درگذشت

ایوانا در دوران طلاقش از ترامپ به سختی برای گرفتن حضانت فرزندانش جنگید و در کتاب خاطراتش نوشت که او بوده که این فرزندان را بزرگ کرده و نه پدرشان. او مدعی شد که اگر چه هزینه زندگی آن ها را دونالد ترامپ پرداخته اما تا زمانی که این فرزندان توانسته اند در مورد تجارت و کسب و کار با پدرشان صحبت کنند، رابطه چندانی بین آن ها وجود نداشته و مادرشان مسئول موفقیت و شخصیت خاص این روزهای فرزندان دونالد ترامپ است. بدنبال جدایی از دونالد ترامپ، ایوانا با یک تاجر ایتالیایی به نام ریکاردو ماتزوچلی وارد رابطه شد و در سال ۱۹۹۵ با وی ازدواج کرد اما عمر این رابطه کوتاه بود و تنها دو سال بعد به طلاق ختم شد. در ادامه ایوانا با یک بازیگر ایتالیایی به نام روزانو روبیکوندی وارد رابطه شده و ازدواج کرد، بازیگری که در سال ۲۰۲۱ و بعد از سال ها مبارزه با سرطان درگذشت. روبیکوندی به سرطان کبد مبتلا بود و در حمام دچار آنوریسم ریه شد و درگذشت.

ایوانا و روبیکوندی به مدت ۶ سال با هم رابطه داشته و در سال ۲۰۰۸ در جریان یک عروسی مجلل ۳ میلیون دلاری در مار ئه لاگو در پالم بیچ که متعلق به دونالد ترامپ بود با هم ازدواج کردند. آن زمان ایوانا ۵۹ سال داشته و روبیکوندی ۳۶ سال داشت. ایوانا بعد از جدایی از دونالد ترامپ رابطه نزدیکش با او را حفظ کرد و حتی در سال ۲۰۲۱ در جشن تولد ترامپ برای وی آرزوی سلامتی کرد. با این وجود ایوانا هر گاه که می خواست از شوهرش انتقاد می کرد. در نوامبر ۲۰۲۰ و پس از شکست ترامپ در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری بود که ایوانا در مورد شوهر سابقش گفت که او بازنده خوبی نیست و برای تغییر دادن نتیجه انتخابات به مبارزه ادامه خواهد داد: «او بازنده خوبی نیست. او باختن را دوست ندارد پس مبارزه خواهد کرد، مبارزه خواهد کرد و مبارزه خواهد کرد».

اما ایوانا همسر سابقش را به پذیرش باخت دعوت کرده و گفته بود :«او باید برود و باختش را بپذیرد. می خواهم که این ماجرا تمام شود، به هر شکلی. واقعاً برایم اهمیتی ندارد». در سال های پایان زندگی اش، ایوانا از زندگی مجلل گذشته اش دور شده و زندگی بدور از سروصدایی داشت. در ماه های اخیر یک دستیار زن گمنام در کنار ایوانا دیده می شد. ایوانا روز پنج شنبه ظاهراً به دلیل سکته قلبی در سن ۷۳ سالگی درگذشت و جنازه اش در خانه اش در نیویورک سیتی پیدا شد. گفته می شود که جسد بی جان وی پایین پله ها در خانه اش در منهتن پیدا شده و هنوز علت مرگ وی تایید نشده است.

گشتی در زندگی همسر اول دونالد ترامپ که در سن 73 سالگی درگذشت

پیام مرگ ایوانا توسط دونالد ترامپ در اکانت شخصی وی در سوشال تروث منتشر شده بود. دونالد ترامپ در این پیام نوشته بود :«با اندوه باید به تمامی که او را دوست داشتند، که خیلی ها هستند، که ایوانا ترامپ در خانه اش در نیویورک سیتی درگذشت. او زنی فوق العاده، زیبا و جذاب بود، که زندگی باشکوه و الهام بخشی داشت. غرور و شادی او سه فرزندش بودند دونالد جونیور، ایوانکا و اریک. او بسیار به آن ها افتخار می کرد، همانطور که همه ما به او افتخار می کردیم. در آرامش بخواب، ایوانا!».

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود