واکنش سید مصطفی میرسلیم به پوشیدن کفش برند آمریکایی: «هدیه بود و موجه نیست!»

واکنش سید مصطفی میرسلیم به پوشیدن کفش برند آمریکایی: «هدیه بود و موجه نیست!»

سید مصطفی میرسلیم از زمانی که در سال ۱۳۹۶ به عنوان نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فعالیت کرد، برای عموم مردم چهره شناخته شده تری شد. اخیرا اظهارات او درباره صنعت خودروسازی داخلی و الزام حمایت و استفاده از خودروی ملی جنجال آفرین شد. او که بر استفاده از تولیدات داخلی و مقابله با واردات تاکید دارد، این بار خودش سوژه استفاده از کالای خارجی شد. میرسلیم که به عنوان نماینده مجلس اصولگرا در صحن مجلس حضور داشت کفش ریباک (Reebok) که از برندهای معروف ورزشی آمریکایی است به پا داشت.ماجرای کفش ریباک مصطفی میرسلیم چیست؟عکس میرسلیم با کفش های ریباک به پا، به سرعت در فضای مجازی خبرساز شد و انتقادات تندی را به همراه داشت. عباس عبدی از تحلیگران مسائل سیاسی در این باره در توییتی کنایه آمیز نوشت: «اگر سیاستمداری روزانه از حمایت داخلی دم زند و سپس پیش پا افتاده‌ترین کالای مصرفی خود را از کشور دشمن بخرد و هیچ توضیحی هم ندهد بدان معنی است که از نظر خودش کارش تمام است چه رسد به برآورد دیگران.» او در انتها با انتشار تصویری از گیوه های ایرانی نوشت: «گیوه کردستان به این زیبایی چه اشکالی داشت که ریباک بخرید؟»ماجرای کفش ریباک مصطفی میرسلیم چیست؟کاربر دیگری در توییتر نوشت: «میرسلیم را که یه عمری ز تولید می گفت، دیدی که چگونه ز ریبوک گرفت؟»

یک کاربر عصبانی هم با انتشار تصویر میرسلیم که کفش ریباک به پا دارد نوشت: «همیشه گیر دادن به ساعت و کفش و موبایل مسئولین رو کار بیهوده و زشتی می دونستم. اما این مورد واقعا جالبه! کفش آمریکایی ریباک به پای کسی که وارد کردن خودرو و استفاده از تولیدات خارج رو گناه کبیره و رستگاری مطلق رو در ضدیت کامل با آمریکا می دونه. تاریخ از وقاحت میر سلیم ها خواهد نوشت.»

دیگری نوشت: «به مردم توصیه می کنند که خودرو ایرانی سوار بشید تا عزتمون حفظ بشه خودشون بهترین کفش خارجی رو می پوشن. تولید ملی فقط خودرو هست جناب میرسلیم؟»

برخی هم به بهانه کفش های میرسلیم ماجرای خرید خانواده محمدباقر قالیباف در ترکیه را یادآوری کردند. کاربری نوشت: «مجلسی که رئیسش، یک وانت سیسمونی از خارج خریده، عجیب نیست اگر نماینده اش یک کفش خارجی بپوشد.»ماجرای کفش ریباک مصطفی میرسلیم چیست؟در پاسخ به این واکنش ها و انتقاد ها میرسلیم با انتشار توئیتی سعی کرد اقدام اخیر خود در استفاده از برند آمریکایی ریباک را توضیح دهد. او در توییتر خود نوشت: «پوشیدن کفش کتانی خارجی ولو هدیه ای باشد از سال های قبل، در صحن مجلس، کار موجهی نیست. اصالت با تولیدات داخلی و تشویق آن است حتی اگر برترین کیفیت را نداشته باشد.»

همین توضیح توجیهی میرسلیم در توییتر، خودش موج دیگری از انتقادات را به راه انداخت. کاربری با انتشار تصویر توییت میرسلیم نوشت: «عذر بدتر از گناه میرسلیم.»

یکی دیگر از کاربران توییتر هم نوشت: «مملکتی که حال دولتمردان و تصمیم گیرانش این باشد که حال میرسلیم است، باید پریشان و رو به احتضار باشد. آقای میر سلیم! دریغ از سرسوزنی فهم، دریغ از درک پوزش خواهی! اداره کشور عقل، تعهد، صداقت و سلامت می خواهد که ندارند!»ماجرای کفش ریباک مصطفی میرسلیم چیست؟خشم کاربران و مردم به خاطر صحبت های اخیر میر سلیم در دفاع و حمایت از خودرو سازی داخلی است که در بخشی از حرف هایش درباره نقص خودروهای داخلی گفت: «کسانی مدعی بازنشدن ایربگ خودروها هستند، خودشان در این تصادفات مقصرند. پلیس راهنمایی و رانندگی در جاده مه آلود از عبور و مرور خودروها جلوگیری نمی‌کند و بعد مدعی بازنشدن ایربگ‌ها می‌شود. حتی به فرض اینکه ایربگ خودروها هم باز نشود، یک نقص فنی است که باید برطرف شود. بازنشدن ایربگ ۱۰۰ خودرو بین ۹۰۰ هزار خودروی تولید شده، آماری ناچیز است.»

بیوگرافی سید مصطفی میرسلیم

ماجرای کفش ریباک مصطفی میرسلیم چیست؟سیّد مصطفی میر سلیم متولد ۱۳۲۶ در شهر تهران است. او پس از گرفتن دیپلم، برای ادامه تحصیل عازم فرانسه شد. درسال ۱۳۴۹، فوق‌ لیسانس مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه پواتیه فرانسه گرفت و به دنبال آن در سال ۱۳۵۱ از مدرسه عالی نفت و موتور پاریس، تخصص مهندسی موتورهای درون‌سوز را کسب کرد. او تا سال ۱۳۵۴ در فرانسه به کار در شرکت صنایع مکانیک آلزاس ادامه داد و پس از بازگشت به ایران، به عضویت هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر درآمد. از ابتدای انقلاب او سمت هایی در حوزه اقتصادی، صنعت و سیاسی در کشور داشته است.

بیشتر بخوانید:

صحبت های جالب مصطفی میرسلیم در مورد طرح واردات خودروهای خارجی

صحبت های جنجالی مدیرعامل ایران خودرو: «خودروهای ایرانی گران نیستند!» + ویدئو

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۷ نظر

ورود

 • خسته تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  دهن سرویس طوری رفتار میکنه اینگار کس دیگه این کار رو کرده…

 • مهدی قربانی تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  پس شما دارایی هایتان همه هدیه این و آن است که.دزدهای کثیف

 • محمد تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  آخه …تو چرا با کسایی که آمریکا میروند نشست و برخواست میکنی که برات هدیه های اینچنینشی بیارید ، مگه آمریکا دشمن نبود مگه دوست دشمنان ما ، دشمن ما نبود

 • ماری تیر ۲۷, ۱۴۰۱

  اینا هم عادت کردن تا یه جنس امریکایی ذارن میگن هدیه است یاد موبایل امریکایی بغضیا افتادم که توجیه میکردن هدیه همسرشه! خب همسرش هم باید ضد امریکایی میبود مثلا اینا توجیهه؟ چرا اینا انقدر رفقا و همسر لاکچری دارن که هدیه جنس امریکایی براشون میخرن؟

 • رحمان تیر ۲۷, ۱۴۰۱

  اینها با این مدل پاسخ دادن هاشون ببشتر توهین می کنند به مردم ایران. ظاهرا همه لباس و ساعت و کیف و ماشین و وسایل زندگی شون که از بهترین برندهای خارجی هست رو بهشون هدیه دادند. فرضا هم که هدیه گرفتید شماها غلط میکنید مردم رو به استفاده از تولیدات داخلی تشویق یا بهتره بگم مجبور میکنید و خودتون از تولیدات خارجی استفاده می کنید. اگر هم بگید که نمی دونستم خارجیه اوج خریت و حماقت خودتون رو نشون دادید.

 • وطن دوست تیر ۳۱, ۱۴۰۱

  دزد، خیانت کار، دروغگووووووو القاب ایشان و رییس مجلس و بسیاری دیگر از دولت مردان کشور ماست. کمر به همت نابودی کشور بستند

 • محمد مرداد ۲۲, ۱۴۰۱

  تو کارت فقط شعار دادنه..وگرنه دریغ از عمل…فقط پول ودلار رو میشناسی