خواندن سرود ملی روسیه توسط زندانی محکوم به اعدام بریتانیایی در برابر دوربین + ویدیو

خواندن سرود ملی روسیه توسط زندانی محکوم به اعدام بریتانیایی در برابر دوربین + ویدیو

یک زندانی بریتانیایی که در اوکراین دستگیر و به مرگ محکوم شده است، در مقابل دوربین شبکه دولتی روسیه سرود ملی این کشور را می خواند. آیدن اسلین ۲۸ ساله که در اوکراین امدادگر بوده در این ویدیو ظاهراً مجبور شده ایستاده و در حالت خبردار سرود ملی روسیه را بخواند. اسلین به مرگ با جوخه آتش محکوم شده، حکمی که در جمهوری خلق دونتسک برای وی تعیین شده است. در ویدیو منتشر شده، یک شهروند سابق آمریکا به نام جان مارک دوگان که قبلاً افسر پلیس آمریکا بوه و اکنون برای شبکه خبری اسپوتنیک روسیه کار می کند در کنار اسلین دیده می شود.

خواندن سرود ملی روسیه توسط زندانی بریتانیایی در زندان دونتسک

بعد از خواندن سرود ملی روسیه توسط اسلین، دوگان خطاب به او می گوید: «بدنم مور مور شد، رفیق. خیلی عالی بود». اسلین در پاسخ می گوید: «واقعاً؟» و دوگان می گوید: «بله قطعاً، تو استعدادش را داری، رفیق… ممنون صدای فوق العاده ای داری». گمان می رود که آیدن اسلین در زندانی در منطقه دونتسک نگهداری می شود. یک بریتانیایی دیگر که توسط نیروهای طرفدار روسیه در شرق اوکراین دستگیر شده که جان هاردینگ نام دارد و او نیز به اعدام محکوم شده است. وی نیز در مصاحبه با یک مجری طرفدار ولادیمیر پوتین به نام مارینا کیم از بوریس جانسون برای آزادی خود درخواست کمک کرده است. در این مصاحبه کیم به زندانی بریتانیایی می گوید: «اگر دادگاه تصمیمش را بگیرد و به زودی حکم اعدام را اجرا کند، شاید بتوان گفت که این ها آخرین صحبت های شما هستند، به دخترتان چه خواهید گفت؟».

خواندن سرود ملی روسیه توسط زندانی بریتانیایی در زندان دونتسک

هاردینگ در پاسخ می گوید: «به وضوح به او خواهم گفت که ای کاش وقت بیشتری با او می گذراندم اما انی کار را نکردم. واقعاً نمی دانم». کیم دوباره می پرسد: «آیا به او خواهی گفت که دوستش داری؟». هاردینگ که به وضوح مضطرب است، پاسخ می دهد: «البته، همه پدرها دخترانشان را دوست دارند». و در ادامه دیده می شود او در حالی که عصبی است سیگار می کشد. یک زندانی بریتانیایی دیگر به نام پل اوری ۴۵ ساله نیز هفته گذشته در زندانی در دونتسک به شکلی مشکوک درگذشت.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • ارژنگ تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  آدم چه چیزهایی میبینه !

 • خسته تیر ۲۶, ۱۴۰۱

  خودتون آماده کنید ملت…

  • پال تیر ۲۷, ۱۴۰۱

   اره. ما اماده اییم. تو چی؟
   من جا مسئولین بودم دنبال کوچ دادن تدریجی بودم.
   کشورایی مثل خاورمیانه دوره زیستشون دیگه تموم شده. مستند دیدم درباره کویت. حتی اداره ها دارن شب کار میکنن چون روز قابل زندگی نیست.
   مردم هم شب میرن بیرون.
   دوره زیست یعنی چی؟
   ببینین اخرین عصر یخبندان حدود ۱۵ سال قبل بوده. به اسم دوره ی یخ بندان ویسکانسین فکر کنم.
   یادتون نره ما یک دوره یخ بندان نداشتیم. دوره های متمادی داشتیم. هر ۵۰ تا ۱۰۰ هزار سال یک دوره یخبندان اومده و رفته. وقتی یخها اب شده سرزمین با نور خورشید تماس گرفته و سبز شده بعدم سبز شدنش تموم شده. و کویر و صحرا شده بعدم اونقدر داغ و گرم شده که حتی قابل زیست نیست.
   الانم خاورمیانه همینطوره.
   روسیه هم ماشالله خدا بده برکت بزرگه. من یکی از دوستای خوبم زمان دبیرستان رفت یه شهر روسیه برا دندونپزشکی. یادم نیست اسم شهرشو اما میگفت اونجا که هست زمستونش مثل زمستون بالاشهر تهرانه. برف میاد و بهارش مطبوعه تابستونش مطبوعه و ماهی دو سه بار هم بارون میاد تو تابستون. پاییزش خیلی قشنگه و همه جا زرد و نارنجیه.
   اما جمعیتشون خیلی خیلی کمه. اونقدر زمین مناسب برا کشت و زندگی هست که نگو. فقط باید جمعیت بیاد زندگی کنه. میگفت سه چهارتا رودخونه از شهرشون میگذره و رودخونه هاشون اونقدر بزرگه تو ایران اصلا نیست. و کشتی های خفن بزرگ تو این رودخونه ها میرن و میان. کشتی های کانتینر بری میاد و میره. نه لنجای خودمون.
   اره ما اماده اییم. بریم روسیه. تو رو امریکا راه میدن؟