انفجار و سقوط هواپیمای باربری اوکراینی حامل ۱۲ تن سلاح در یونان + ویدیو

انفجار و سقوط هواپیمای باربری اوکراینی حامل ۱۲ تن سلاح در یونان + ویدیو

سربازانی با لباس های ویژه به دنبال مواد هسته ای و شیمیایی در محل سقوط هواپیمای باربری اوکراینی می گردند که حامل چندین تن گلوله خمپاره و مین زمینی بوده است. این هواپیمای باربری در نزدیکی شهر کاوالا در شمال یونان و در حالی که قصد فرود اضطراری داشت آتش گرفته و سقوط کرد که در پی آن انفجار بزرگی رخ داده و تمامی هشت سرنشین آن کشته شدند. خلبان از فرودگاه بین المللی کاوالا به دلیل مشکل در یکی از چهار موتورش درخواست فرود اضطراری کرده اما به یکباره سیگنال آن قطع شد. این هواپیما هرگز نتوانست به فرودگاه کاوالا رسیده و در فاصله ۲۵ مایلی غرب فرودگاه سقوط کرد. مرگ تمامی هشت خدمه این هواپیمای باربری سبک Antonov An-12 که سلاح های مذکور را از صربستان به بنگلادش منتقل می کرد تایید شده است.

تصاویر هوایی از سوختگی شدید مزرعه ای که هواپیما در آن سقوط کرده خبر می دهند. وزیر دفاع صربستان گفته است که این هواپیمای باری اوکراینی حامل ۱۱.۵ تن محصولات دفاعی ساخته این کشور بوده و خریدار محموله نیز وزارت دفاع بنگلادش بوده است. ویدیوهای منتشر شده هواپیما را نشان می دهند که آتش گرفته و در حال سقوط است تا اینکه با زمین برخورد کرده و به سرعت منفجر می شود. هواپیمای Antonov An-12 یک هواپیمای چهار موتوره توربینی باری متعلق به دوران اتحاد جماهیر شوروی است و از شهر نیس صربستان بلند شده و قرار بود به بنگلادش برود که حدود ساعت ۱۱ شب به وقت محلی سقوط کرد. محموله سلاح این هواپیمای باربری اوکراینی متعلق به شرکت اوکراینی Valir بوده که محصولات نظامی تولید می کند.

پیش تر اعلام شده بود که مقصد این هواپیمای باربری اوکراینی اردن بوده است اما بعدتر گفته شد که قرار بوده این هواپیما برای سوختگیری مجدد در فرودگاه ملکه عالیه اردن فرود موقتی داشته باشد. هنوز کارشناسان نمی دانند که دلیل سقوط هواپیما چه بوده اما شاهدان عینی می گویند قبل از سقوط شاهد آتش گرفتن هواپیما و شعله ور بودن آن بوده اند، موضوعی که تصاویری ویدیویی از لحظه سقوط نیز آن را تایید می کند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود