بازتاب قتل تصادفی عروس فیروزآبادی در مراسم عروسی اش در رسانه های خارجی

بازتاب قتل تصادفی عروس فیروزآبادی در مراسم عروسی اش در رسانه های خارجی

قتل تصادفی عروس ۲۴ ساله فیروزآبادی در مراسم عروسی اش که مدتی پیش خبر داغ رسانه های داخلی و فضای مجازی بود حالا در نشریه نیویورک پست آمریکا و رسانه های بسیار دیگری نیز منتشر شده است.

این نشریه در خبری با اشاره به قتل تصادفی «مهوش لقایی» در فیروزآباد استان فارس، نوشته است:

«تیراندازی هوایی در عروسی‌ها، رسمی غلط و غیرقانونی در برخی مناطق ایران است که هرساله موجب کشته شدن ده‌ها شهروند ایرانی می‌شود.»

تیتر نشریه نیویورک پست
تیتر نشریه نیویورک پست

ماجرای تیراندازی چه بود؟

در مراسم محلی سه شنبه شب مورخ ۲۱ تیرماه در یک عروسی‌ در فیروزآباد فارس، در فاصله ۹۳ کیلومتری جنوب شیراز ، شوهر خواهر داماد به قصد شادی با اسلحه شکاری تیر شلیک می‌کند که به‌ دلیل شلوغی و ناتوانی در کنترل اسلحه، تیر به عروس و دو فرد دیگر اصابت می‌کند.

در اثر این شلیک عروس به کما رفته و دو نفر دیگر از ناحیه سر و گردن مصدوم می‌شوند. حال دو مرد رضایت بخش است اما عروس وضعیت بدی داشت و بعد از بستری، پس از دو روز در کما بودن به علت مرگ مغزی در نهایت اعضای بدنش با رضایت خانواده مهوش لقائی به بیماران دیگر اهدا شد.

مدیر واحد فراهم آوری و اهداء عضو بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا شیراز گفت:

«اعضای بدن بانوی جوان فیروزآبادی که در حادثه تیراندازی در مراسم عروسی خود، دچار مرگ مغزی شده بود به سه بیمار نیازمند اهدا شد.»

رسم غلط تیراندازی!

البته این رسم غلط تیراندازی فقط مختص استان فارس و این منطقه نیست. در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان نیز همواره شاهد تیراندازی هوایی گسترده در مراسمات به نشانه احترام و چشم و هم چشمی هستیم. این شلیک های بی امان کم جان بی گناه نگرفته اند؛ از کودک خردسال گرفته تا افراد بزرگسال.

به گزارش بویرنیوز ، نه تیراندازی در مراسم نشانه بزرگی و اصالت است و نه احترام به قانون و پرهیز از استفاده از اسلحه نشانه ضعف و کم توانی، آنچه در این میان اصل است و اصالت و ارزش یک خانواده را هویدا می‌کند قطعاً تمسک به عقل و مراعات راحتی و جان ارزشمند دیگران است.

کبد وی به یک خانم ۳۱ ساله اهل گیلانغرب استان کرمانشاه، یک کلیه وی به یک جوان ۲۳ ساله اهل ایذه خوزستان و یک کلیه دیگر نیز به یک جوان ۲۹ ساله اهل سیاخ دارنگون استان فارس اهدا شد.

به گزارش فرمانده انتظامی فیروزآباد، مخفیگاه متهم قتل عروس فیروزآبادی شناسایی شد و او را دستگیر کردند. متهم ۳۶ سال دارد و شوهر خواهر داماد است و برای طی مراحل پرونده قتل و تیراندازی تحویل مقامات قضایی شد.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

کشتن ۳ نفر در یک جشن عروسی در افغانستان به جرم پخش موسیقی

شمیمه بیگم ؛ عروس جهادی ۱۹ ساله و جنجالی داعش که می‌خواهد به بریتانیا بازگردد

جزییات تازه از قتل فجیع ناموسی در اهواز ؛ مونا حیدری چگونه قربانی قساوت شوهرش شد؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • عبدالعلی خ تیر ۳۱, ۱۴۰۱

    باید قانونی درست شود که اسلحه فقط مخصوص نیروی انتظامی باشد