مربی سابق میشاییل شوماخر؛ «خانواده اش دروغ می گویند و باید واقعیت را اعلام کنند»

مربی سابق میشاییل شوماخر؛ «خانواده اش دروغ می گویند و باید واقعیت را اعلام کنند»

مربی سابق میشاییل شوماخر می گویند که خانواده او در باره قهرمان سابق دنیای فرمول یک دروغ می گویند و باید واقعیت شرایط او را با عموم مردم در میان بگذارند. ویلی وبر ۸۰ ساله هنوز هم از خانواده شوماخر به خاطر ندادن اطلاعات جدید در مورد وضعیت سلامتی چهره افسانه ای و آلمانی دنیای فرمول یک بعد از اینکه ۹ سال پیش در حادثه ای حین اسکی دچار مرگ مغزی شد به شدت عصبانی است. خانواده شوماخر با موفقیت توانسته اند شرایط سلامتی میشاییل را سری نگه دارند، بعد از اتفاق ویرانگری که در سال ۲۰۱۳ در فرانسه رخ داد و او را به کما برد. اکنون وبر که نقش مهمی در موفقیت و شهرت شوماخر داشته است، مدعی است که وی بارها تلاش کرده با خانواده شوماخر در مورد وضعیت سلامتی او صحبت کند اما هیچگاه واقعیت را به او نگفته اند.

میشاییل شوماخر و مربی سابقش ویلی وبر

وبر از کورینا، همسر میشاییل شوماخر،  و رییس او در فراری، ژان توت، انتقاد کرده و در مصاحبه جنجالی که اخیراً با روزنامه ورزشی ایتالیایی گازتا دلااسپور داشته است، چنین می گوید: «صدها بار سعی کردم با کورینا تماس بگیرم و او جواب نداد. با ژان توت تماس گرفتم و از او خواستم که آیا لازم است به بیمارستان بروم و او به من گفت که صبر کنم و هنوز خیلی زود است. روز بعد تماس گرفتم و کسی جواب نداد. انتظار چنین رفتاری را نداشتم و هنوز هم در این مورد عصبانی هستم. آن ها مرا در جریان نگذاشتند، به من گفتند که هنوز خیلی زود است، خب اکنون هم خیلی دیر است. نه سال گذشته است. شاید آن ها باید شرایط را آنطور که هست بگویند». او می گوید که در ابتدا نیاز به حفظ حریم خانوادگی خانواده شوماخر را درک کرده اما از زمانی که میشاییل شوماخر از بیمارستان مرخص شده است «ما فقط دروغ از آن ها شنیده ایم».

خانواده میشاییل شوماخر در مورد وضعیت سلامتی او دروغ می گویند

وبر که مربیگری برادر میشاییل، رالف شوماخر را نیز برعهده داشته است می گوید که شوماخر مثل پسر خودش است. وی در ادامه صحبت هایش می گوید: « سال ها بعد از حادثه، به خودم گفتم که بار دیگر جویای وضعیت خانواده اش شوم زیرا نمی توانستم چیزی را تغییر دهم…. حتی امروز نیز صحبت کردن در این مورد برایم آزار دهنده است». کورینا در جریان مستندی از نتفلیکس که سال گذشته منتشر شد، در مورد بیماری شوهرش صحبت کرد و گفت که خانواده اش هر روز دلشان برای میشاییل تنگ شده و تلاش می کند با میشاییل «متفاوتی» که از بیمارستان بیرون آمده است کنار بیاید. وی در این باره گفته است: «همه دلشان برای میشاییل تنگ شده است اما میشاییل همینجاست. فرق کرده اما او اینجاست و به ما قدرت می بخشد، من می فهمم».

در کلیپ احساسی دیگری، همسر میشاییل شوماخر می گوید: «فکر می کنم که او از لحاظ ذهنی بسیار قوی است. بسیار قوی. او هنوز هم هر روز به من نشان می دهد که چقدر قوی است». قهرمان هفت دوره مسابقات قهرمانی فرمول یک جهان از زمان آسیب مغزی شدیدش در سال ۲۰۱۳ در فرانسه تاکنون دیده نشده است، پس از آنکه هنگام اسکی کردن سرش به یک سنگ برخورد می کند. از سال ۲۰۱۴، از میشاییل شوماخر در خانه کنار دریاچه اش در ژنو سوییس توسط همسرش کورینا ۵۰ ساله و فرزندانش جینا ماری ۲۲ ساله و میک ۲۰ ساله مراقبت می شود اما اطلاعات بسیار اندکی در مورد وضعیت کنونی او وجود دارد. وبر پیش تر مدعی شده بود که کورینا درخواست های وی برای دیدار با شوماخر را به خاطر ترس از اینکه «واقعیت» در مورد صدمات هولناک وارد شده به او فاش می شود رد کرده است.

وی در مستندی در این باره گفته است: «می دانم که ضربه سختی به میشاییل وارد شده است اما شوربختانه نمی دانم چه پیشرفت هایی داشته است. دوست دارم بدانم شرایطش چطور است و با او دست بدهم یا به صورتش دست بزنم. اما متاسفانه، کورینا اجازه چنین چیزی را نداده است. احتمالاً او از آن بیم دارد که به سرعت متوجه ماجرا شده و واقعیت را با عموم مردم در میان بگذارم. من قویاً به ریکاوری میشاییل باور دارم زیرا می دانم که او یک مبارزه است. اگر شانسی وجود داشته باشد، او از آن شانس استفاده می کند. این نمی تواند خط پایان باشد. برایش دعا می کنم و فکر می کنم که بزودی او را خواهیم دید».

سال گذشته، توت گفته بود که مدام از شوماخر دیدن می کند و شوماخر در حال مبارزه است و نسبت به سال های اول بهتر شده است. تاکنون افراد بسیار اندکی توانسته اند از میشاییل شوماخر در خانه اش در ژنو دیدن کنند. توت در این باره به میل گفته است: «می توانم درک کنم که چرا خانواده و دوستانش مشغول محافظت از او هستند زیرا باید او را در آرامش بگذاریم. میشاییل دارد مبارزه می کند، او دارد مبارزه می کند و تنها می توانیم امیدوار باشیم که حالش بهتر شود».

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود