پل سوروینو بازیگر فیلم ماندگار Goodfellas در سن ۸۳ سالگی درگذشت

پل سوروینو بازیگر فیلم ماندگار Goodfellas در سن ۸۳ سالگی درگذشت

پل سوروینو (Paul Sorvino) بازیگر نقش پل سیسرو در فیلم Goodfellas در سن ۸۳ سالگی درگذشت. سوروینو بازیگری را از دهه ۱۹۷۰ آغاز کرده و در فیلم هایی مانند The Panic In Needle Park در کنار آل پاچینو و The Gambler با جیمز کان بازی کرد. در دهه ۱۹۸۰، سوروینو در فیلم Reds اثر وارن بیتی و A Fine Mess از بلیک ادواردز ظاهر شد و در دهه بعدی با بازی در فیلم Goodfellas ساخته مارتین اسکورسیزی به شهرت رسید. پل سوروینو در دهه ۱۹۹۰ در فیلم های The Rocketeer, Dick Tracy و Romeo + Juliet بازی کرد و در فیلم Nixon ساخته الیور استون نیز در نقش هنری کیسینجر ایفای نقش کرد. در تلویزیون نیز سوروینو بیشتر به خاطر بازی در نقش گروهبان فیل سرتا در سریال Law & Order شناخته می شود.

 

پل سوروینو بازیگر فیلم Goodfellas در سن 83 سالگی درگذشت

در دهه های اخیر، سوروینو به بازیگری ادامه داد اما هیچگاه نتوانست نقش قابل توجهی مانند پل سیسرو در فیلم Goodfellas را بدست آورد. شخصیت سیسرو بر اساس شخصیت واقعی پل واریو رییس خانواده مافیایی لوچس شکل گرفته بود و سوروینو فاش کرده بود که نزدیک بود این نقش را نپذیرد زیرا در توانایی خود برای به تصویر کشیدن چنین شخصیت خشنی شک داشته است. سوروینو توانست نقش این شخصیت را به خوبی بازی کرده و بدین ترتیب یکی از شخصیت های ماندگار یکی از بهترین فیلم های تمام دوران را برای همیشه جاودانه ساخت. یکی از قابل توجه ترین نقش های اخیر سوروینو بازی در نقش یک رییس مافیایی به نام فرانک کاستلو در سریال Godfather of Harlem بود که او را با فارست ویتاکر همبازی کرد.

پل سوروینو بازیگر فیلم Goodfellas در سن 83 سالگی درگذشت

دی دی سوروینو همسر پل سوروینو روز ۲۵ جولای خبر از مرگ همسرش داد که به دلیل دیابت نوع ۲ و مرگ طبیعی بوده است. همسر سوروینو در بیانیه ای با اعلام مرگ همسرش نوشته است: «قلب های ما شکسته است، هرگز پل سوروینو دیگری نخواهد بود، او عشق زندگی ام بود و یکی از بزرگ ترین بازیگرانی که روی صفحه نمایش و صحنه آمده است». پل سوروینو از خود پنج دهه فعالیت در سینما و تلویزیون به ارث گذاشت و البته سه فرزند به نام های مایکل، مایرا و آماندا. مایرا سوروینو یک بازیگر برنده جایزه اسکار و فعال مدنی است که در مورد مرگ پدرش نوشته است: «او فوق العاده ترین پدر بود. او را به شدت دوست دارم».

پل سوروینو بازیگر فیلم Goodfellas در سن 83 سالگی درگذشت

پل سوروینو بازیگر فیلم Goodfellas در سن 83 سالگی درگذشت

جدای از بازیگری، سوروینو یک خواننده اپرای بسیار شناخته شده بود که ۱۸ سال در این زمینه آموزش دید و به صورت تفریحی مجسمه سازی برنزی نیز انجام می داد. همچنین نام سوروینو با نام تهیه کننده سینمایی بدنام هاروی واینستاین نیز گره خورده، زیرا ظاهراً واینستاین به دختر او پیشنهاد بی شرمانه ای داده و وقتی با جواب منفی او روبرو شده بود، پدرش را در لیست سیاه قرار داد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود