قانون ۲-۲-۲؛ کلید ازدواج شاد و موفق

قانون ۲-۲-۲؛ کلید ازدواج شاد و موفق

زندگی متاهلی همراه با درگیری می‌تواند یکی از بزرگ‌ ترین عوامل استرس زا در زندگی و منبع درد و رنج افراد باشد. اما اگر یک چارچوب ساده برای گذراندن زمان بیشتر با هم بتواند به‌طور بالقوه رابطه شما و همسرتان را بهبود ببخشد چطور؟

موضوع قانون ۲-۲-۲ سال ۲۰۱۵ در فروم وب‌ سایت ردیت (Reddit) مطرح شد و در هفته های اخیر بار دیگر به عنوان یک توصیه برای روابط دونفره در شبکه های اجتماعی ظاهر شد.

قانون ۲-۲-۲ می‌گوید سعی کنید هر دو هفته یک‌بار یک شب بیرون از خانه با هم قرار ملاقات بگذارید، هر دو ماه یک‌بار آخر هفته به سفر بروید و هر دو سال یک‌بار یک هفته را دور از خانه سپری کنید.

زوج ها می‌گویند کلید ازدواج شاد قانون ۲-۲-۲ است

کیمبرلی هرشنسون، روانکاو و مشاور ازدواج می‌گوید: «به نظرم این روش عالی است. برای برخورداری از یک ازدواج واقعا عالی باید با هم وقت بگذرانید.»

آنتونی تراکس (Anthony Trucks)، ورزشکار سابق NFL (لیگ ملی فوتبال آمریکایی) و سخنران بین المللی و همسرش کریستینا می‌گویند بدون آنکه چیزی درباره این روش شنیده باشند، آن را تمرین می‌کردند. این دو که از زمان دبیرستان به یکدیگر علاقه داشتند یک بار ازدواج کردند، طلاق گرفتند و دوباره ازدواج کردند.

زوج ها می‌گویند کلید ازدواج شاد قانون ۲-۲-۲ است
آنتونی تراکس و همسرش

تراکس می‌گوید در اولویت قرار دادن وقت‌گذرانی با یکدیگر برای ازدواج شادی که الان داریم بسیار مهم و حیاتی بود. او می‌گوید: «اگر چیزی برایتان در اولویت است، باید زمانی را به آن اختصاص دهید. سال ۲۰۱۶ به اطلاعاتی برخوردم که نشان می‌داد وقت گذراندن با یک شخص دیگر شما را از نظر روانی به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند.»

آقا و خانم تراکس ملاقات های مکرر را در اولویت قرار می‌دهند و مرتب با هم به سفر می‌روند. برخورداری از فرصتی برای گذراندن زمان با یکدیگر به زوج ها اجازه می‌دهد تا مسائل و مشکلات را به موقع حل کنند.

زوج ها می‌گویند کلید ازدواج شاد قانون ۲-۲-۲ است

تراکس با اشاره به تجربه طلاق پیشینشان می‌گوید: «ما دیگر منتظر نمی‌مانیم تا همه چیز بسوزد و از بین برود. اگر ما آگاهانه زمان را به هم اختصاص نمی‌دادیم ممکن بود میان برنامه ها و کار و ورزش بچه ها گم شویم.»

هرشنسون گفت مراجعانی در آستانه طلاق داشته که با قانون ۲-۲-۲ توانستند به نقطه بهتری دست پیدا کنند. او می‌گوید: «این کار به زوج ها زمان می‌دهد تا با هم ارتباط برقرار کنند و بفهمند در زندگی یکدیگر چه می‌گذرد.» او معتقد است زمانی که زوج ها استرس هایی را که در حال تجربه هستند بشناسند می‌توانند به درک عمیق تری برسند.

زوج ها می‌گویند کلید ازدواج شاد قانون ۲-۲-۲ است

او اضافه می‌کند: «به همان اندازه مهم است که زمانی را که با همسرتان سپری می‌کنید تنها به صحبت درباره مشکلاتتان اختصاص ندهید. سرگرم شدن، استراحت کردن و لذت بردن از یک وعده غذای خوب یا یک فیلم هم به همان اندازه مهم است.»

بیشتر بخوانید:

۵ راز رابطه زناشویی پایدار و ازدواج موفق که علم آن ها را به اثبات رسانده است

راز ازدواج موفق؛ فرزند چندم خانواده بودن چه تاثیری بر زندگی مشترکتان دارد؟ [قسمت اول]

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • جناب محسن مرداد ۱۴, ۱۴۰۱

    هه
    واللا ما هم دوست داریم اینطوری باشیم و این سبک زندگی کنیم ولی شرایط زندگی اینقد سخت کردن که نمیشه …‌