مینیون ها چند سال دارند؟ تاریخچه حضور مینیون ها بر روی کره زمین

مینیون ها چند سال دارند؟ تاریخچه حضور مینیون ها بر روی کره زمین

سن مینیون ها، شخصیت های فرانشایز «من نفرت انگیز» (Despicable Me) همواره یک معما بوده است؛ در حقیقت، سؤال این است که آن ها دقیقاً چند سال دارند. جدیدترین فیلم این فرانشایز یعنی «مینیون ها: ظهور گرو» (Minions: The Rise of Gru) که داستان آن در سال ۱۹۷۵ می گذرد و درباره ی «گرو»ی ۱۱ ساله است هم سبب مطرح شدن دوباره ی این بحث شده است، چرا که مینیون ها در این فیلم جوان تر از آنگونه که در مجموعه ی اصلی بودند، به نظر نمی رسند. با این حال، پاسخ این سؤال را می توان در اولین فیلم از مجموعه ی اسپین آف که به خود مینیون ها اختصاص یافته، پیدا کرد.

از زمان پخش اولین فیلم از فرانشایز «من نفرت انگیز» در سال ۲۰۱۰، محبوبیت مینیون ها بیشتر و بیشتر شده است. و متعاقباً به یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین شخصیت های فرانشایز «من نفرت انگیز» و در سطح گسترده تر، شرکت سازنده ی آن یعنی یونیورسال پیکچرز بدل شدند. در فیلم های «من نفرت انگیز» به مینیون های مختلف زیادی با اسم اشاره می شود اما ۳ مینیونی که مخاطبان بیش از همه با آن ها آشنایی دارند، کوین، استوارت و باب هستند. آن ها ۳ مینیون اصلی ای هستند که در تمامی فیلم های فرانشایز «من نفرت انگیز» و همینطور فیلم های پیش درآمد آن حضور دارند.

کودکانه بودن رفتار مینیون ها که مشخصه ی آن ها است، احتمالاً این تصور را به وجود می آورد که مینیون ها کودک هستند. فیلم «مینیون ها»، اولین قسمت از مجموعه ی اسپین آف اختصاص یافته به آن ها، فرصتی برای فهمیدن اینکه مینیون ها که هستند و چند سال دارند، فراهم می کند. این فیلم نشان می دهد که مینیون ها در دوره کرتاسه (یکی از دوره های زمین شناسی) وجود داشتند چون در فیلم با یک دایناسور تیرکس مراوده دارند. بنابراین مینیون ها دست کم ۶۰ میلیون سال است که وجود دارند. در حقیقت، مینیون ها ۳/۸ میلیارد سال قبل به وجود آمدند: آن ها تقریباً از زمان پیدایش حیات بر روی کره زمین وجود دارند.

آنچه درباره پیشینه حضور مینیون ها بر روی کره زمین می دانیم

علاقه به موز و زبان تقریباً نامفهومی که به آن صحبت می کنند، از بارزترین ویژگی های مینیون ها هستند. فیلم «مینیون ها» توضیحاتی در خصوص پیشینه ی حضور مینیون ها بر روی کره زمین و تاریخچه ی آن ها ارائه می دهد چون داستان آن ها را از ابتدا روایت می کند. تیتراژ آغازین فیلم نشان می دهد که مینیون ها درون اقیانوس از موجوداتی تک سلولی به مینیون های کامل یعنی به همان صورتی که امروز هستند، تکامل یافتند. تنها هدف آن ها از ابتدا این بوده و حالا نیز هست که به نفرت انگیزترین اربابی که بتوانند پیدا کنند، خدمت کنند.

به همین دلیل است که مینیون ها همیشه به دنبال پیدا کردن یک ارباب برای خود هستند. در فیلم «مینیون ها» آن ها به ارباب های مختلفی خدمت می کنند که همه ی آن ها را هم به طور تصادفی به کشتن می دهند. در ابتدای فیلم آن ها اولین ارباب نفرت انگیز خود را که یک دایناسور تیرکس است، پیدا می کنند. ارباب های بعدی آن ها هم یک مرد غارنشین و یک فرعون مصر هستند. جالب تر از همه اینکه، مینیون ها به شخصیت های مشهور تاریخی مثل ناپلئون بناپارت و کنت دراکولا هم خدمت می کنند، تا اینکه نفر دوم را در روز تولد ۳۵۷ سالگی اش به طور تصادفی در معرض نور خورشید قرار می دهند. مینیون ها طی عملیاتی برای پیدا کردن ارباب بعدی خود، در سال ۱۹۶۸ با گردهمایی ویلن-کان آشنا می شوند و بعد از سلسله ماجراجویی هایی در لندن، بالاخره «گرو»ی جوان را پیدا می کنند. همانطور که از فیلم های دیگر «من نفرت انگیز» و «مینیون ها» پیدا است، مینیون ها به این نتیجه می رسند که «گرو» همان ارباب نفرت انگیزی است که به دنبالش بوده اند.

از آنجایی که مینیون ها از ابتدای تاریخ وجود داشته اند، منطقی است که فکر کنیم آن ها تا ابد هم زنده خواهند بود. به علاوه، اینطور که به نظر می رسد آن ها پیر نمی شوند و بسیار آسیب ناپذیر هم نشان داده می شوند، چرا که از موقعیت های مرگبار و خطرات مختلفی جان به درمی برند. از آنجایی که به نظر می رسد مینیون ها فناناپذیر هستند، در آینده ماجراجویی های نفرت انگیز و ارباب های پلید بسیار بیشتری خواهند داشت.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Hossein مرداد ۲۱, ۱۴۰۱

    تصور کنید، مینیون ها در سال ۱۹۳۵ به چه کسی خدمت می‌کردند؟🤔
    آدولف هیتلر.😐😂😂