قایق تفریحی ۴۰۰ میلیون دلاری حاکم دبی و بزرگ ترین قایق های تفریحی کنونی جهان

قایق تفریحی ۴۰۰ میلیون دلاری حاکم دبی و بزرگ ترین قایق های تفریحی کنونی جهان

یکی از بزرگ ترین ابرقایق های تفریحی جهان دارای یک هلی پد است که می تواند یک هلیکوپتر بلک هاوک را در خود جای داده و گاراژی دارد که ناوگانی از زیردریایی های را در خود جای می دهد. این قایق تفریحی بسیار بزرگ به شیخ محمد بن راشد آل مکتوم حاکم دبی تعلق داشته و ارزش آن بیش از ۳۰۰ میلیون پوند و دارای هفت طبقه است. این قایق تفریحی که «دبی» (Dubai) نام دارد تنها می تواند تا ۲۴ مهمان را در خود جای دهد اگر چه با طول ۵۳۱ فوت چهارمین قایق تفریحی بزرگ جهان به شمار می آید. شیخ دبی و خانواده اش می توانند در سوییت لوکس مالک آن، ۵ سوییت وی آی پی و شش سوییت مهمان که همگی دارای بالکن های روباز هستند ساکن شوند.

قایق تفریحی دبی متعلق به حاکم دبی به قیمت 400 میلیون دلار در هفت طبقه

قایق تفریحی دبی متعلق به حاکم دبی به قیمت 400 میلیون دلار در هفت طبقه

همچنین کابین اهیی برای ۸۸ خدماه و کاپیتان کشتی، مهندس ارشد و پزشک قایق وجود دارد و بدین ترتیب در کل ۱۱۵ نفر در این قایق تفریحی بزرگ جای خواهند گرفت. قایق تفریحی حاکم دبی که در سال ۲۰۰۶ توسط کمپانی Platinum yachts به آب انداخته شد و دارای یک سالن مرکزی به عرض ۷۰ فوت، یک کلوب شبانه و یک سینماست. کمپانی کشتی سازی Blohm + Voss در ابتدا این قایق تفریحی بزرگ را برای شاهزاده جفری بولکیه برونئی طراحی کرده بود اما ساخت آن پس از مدتی متوقف شد. درس ال ۲۰۰۱ بود که بدنه این قایق به کمپانی Platinum Yachts که در دبی مستقر است فروخته شده و سپس برای این شاهزاده اماراتی تکمیل شد.

سرعت قایق تفریحی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم به ۲۹ مایل بر ساعت رسیده و دارای یک پلکان شیشه ای است که رنگ آن تغییر کرده و یک منطقه باربکیو، یک سالن ورزشی و یک کلوب شبانه نیز در آن تعبیه شده است. مهمانان قایق می توانند از یکی از مناطق آفتاب گرفتن متعدد قایق و استخرهای موزاییکی و جکوزی های فوق العاده آن لذت ببرند. Dubai در زمره بزرگ ترین قایق های تفریحی جهان قرار دارد، درست بعد از قایق تفریحی «اعظم»، قایق  فُلک السلامه (کشتی صلح) با ۵۳۸ فوت طول و قایق تفریحی Eclipse متعلق به رومن آبراموویچ. کشتی تفریحی اعظم بعد از بدست آوردن لقب لوکس ترین قایق تفریحی جهان به قیمت ۶۰۰ میلیون دلار برای فروش گذاشته شد، کشتی که در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است.

قایق تفریحی دبی متعلق به حاکم دبی به قیمت 400 میلیون دلار در هفت طبقه

این کشتی تفریحی حدود ۶۰۰ فوت طول داشته و بیش از ۱۰۰ نفر را در خود جای می دهد در حالی که تعداد خدمه آن نیز دستکم ۶۰ نفر است. بعد از کشتی تفریحی دبی نیز نوبت به «دلبر» با ۵۱۲ فوت طول می رسد که متعلق به علیشیر عثمانوف میلیاردر روسی ازبک الاصل است و نام مادر او برایش انتخاب شده است. بعد از این قایق نیز نوبت به قایق تفریحی شاهزاده عبدالعزیز از خاندان سلطنتی سعودی می رسد. این قایق تفریحی با نام A+ در سال ۲۰۱۲ ساخته شده و حدود ۵۲۷ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شده در حالی که قدیمی ترین قایق تفریحی جهان که هنوز در حال خدمت است المحروصه نام دارد و در سال ۱۸۶۵ ساخته شده است. تازه ترین قایق تفریحی بزرگ جهان نیز Nord نام دارد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود