گریه حضار وقتی از ابتلای رهبر کره شمالی به کرونا و تب داشتن او مطلع می شوند + ویدیو

گریه حضار وقتی از ابتلای رهبر کره شمالی به کرونا و تب داشتن او مطلع می شوند + ویدیو

افراد کیم جونگ اون بعد از پی بردن به این که رهبر کره شمالی در دوران شیوع کرونا در این کشور «به شدت بیمار» شده و تب داشته است، به گریه می افتند، این تصویری است که در ویدیو منتشر شده از سخنرانی خواهر رهبر کره شمالی دیده می شود. این ویدیو عجیب ژنرال ها و پرسنل بخش درمان را نشان می دهد که در جریان سخنرانی رهبر کره شمالی در پایتخت، پیونگ یانگ به گریه می افتند، در حالی که کیم بعد از چندین هفته برای اولین بار در انظار عمومی ظاهر می شود. در یک سخنرانی پرشور، کیم یو جونگ خواهر کوچکتر رهبر کره شمالی، همسایه جنوبی را به انتقال ویروس کرونا به بخش مالی متهم کرده و این کشور را به «نابودی» تهدید کرد.

گریه مردم کره شمالی بعد از اطلاع از ابتلای رهبرشان به کرونا

کیم جونگ اون نیز که در کنار خواهرش با پرسنل بخش درمان و محققان پزشکی کره شمالی در پیونگ یانگ دیدار می کرد، کیم از «پیروزی درخشان» کشورش در نبرد با کووید-۱۹ گفت و خواستار کاهش تمهیدات سختگیرانه کرونایی شد. او همچنین مدعی شد که تنها  ۷۴ نفر در کشور در اثر ابتلا به کرونا درگذشته اند که «معجزه ای بی سابقه در تاریخ جامعه بهداشتی جهان» بوده است. این در حالی است که کره شمالی هنوز به طور رسمی حتی یک دُز واکسن کرونا به مردم خود تزریق نکرده که باعث می شود در مورد ادعاهای رهبران کره شمالی در مورد ناچیز بودن مرگ و میر کرونایی در این کشور و به پایان رسیدن شیوع آن شبهه ایجاد شود.

پیش از سخنرانی کیم جونگ اون، خواهر قدرتمندش سخنرانی بسیار محکم و تهدیدآمیزی داشت و شیوع کرونا در کشور را به اعلامیه های کاغذی منتسب کرد که توسط شهروندان کره جنوبی از طریق بالون ها بر فراز این کشور به پرواز درآمده بودند. او که برای اولین بار از ابتای برادرش به کرونا صحبت می کرد، گفت که او یکی از ده ها میلیون شهروند کره شمالی بوده که به کووید-۱۹ مبتلا شده است. وی در سخنرانی خود گفت: «اگر چه او با تب بسیار بالا به شدت بیمار بود اما نمی توانست برای لحظه ای از فکر کردن به مردمی که باید تا پایان این جنگ ضد اپیدمی از آن ها مراقبت می کرد دست بردارد».

گریه مردم کره شمالی بعد از اطلاع از ابتلای رهبرشان به کرونا

گریه مردم کره شمالی بعد از اطلاع از ابتلای رهبرشان به کرونا

خواهر رهبر کره شمالی اشاره بیشتری به بیماری برادرش نکرد. کسانی که در سالن حضور دارند، از جمله ژنرال ها و پرسنل بخش درمان، با شنیدن این صحبت ها به وضوح به گریه می افتند. گفتمان تند خواهر کیم می تواند به این معنی باشد که کره شمالی در صدد داشتن بهانه ای علیه سئول و انجام دوباره تست های موشکی و هسته ای است. بعد از اینکه خواهر کیم اعلام کرد که در صورت تلاش برای بازگرداندن این بیماری به کشورش، نه تنها کووید بلکه کره جنوبی را نیز نابود خواهد کرد، حاضران برای او کف زده و خوشحالی می کنند. برای سال هاست که فعالان اهل کره جنوبی بالن هایی را از طریق مرز به پرواز درآورده و اعلامیه های تبلیغاتی در انتقاد از کیم جونگ اون به آسمان کره شمالی می فرستند که خشم کره شمالی را در پی داشته است.

گریه مردم کره شمالی بعد از اطلاع از ابتلای رهبرشان به کرونا

کره جنوبی هر گونه دخالت در فرستادن این اعلامیه های تبلیغاتی را رد کرده است. گمان می رود موارد ابتلا به کرونا در کره شمالی زمانی بالا رفت که برای مدت کوتاهی مرزهای این کشور و چین برای کاهش ترافیک دریایی باز شده بود. رژه های نظامی و دیگر گردهمایی های بزرگ در پیونگ یانگ در ماه آوریل نیز نقش مهمی در افزایش موارد ابتلا به کرونا در این کشور داشته است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود