همه چیز درباره علت انصراف سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی والیبال

همه چیز درباره علت انصراف سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی والیبال

سید محمد موسوی بازیکن با سابقه تیم ملی والیبال که یکی از اعضای تیم طلایی تاریخ والیبال ایران است در آخرین روز تمرین تیم ملی والیبال برای مسابقات قهرمانی جهان که در حضور خبرنگاران برگزار شد، با انتقاد از امکانات فدراسیون و اوضاع تیم ملی، از حضور در رقابت‌های جهانی کناره گیری کرد. این اقدام او واکنش هایی را به دنبال داشت و برخی او را به حاشیه سازی متهم کردند.

مصاحبه جنجالی موسوی 

چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟سید محمد موسوی در حاشیه تمرین تیم ملی والیبال اظهار کرد: «قبل از عید آقای عطایی با من در تماس بود. در ترکیه بازی می‌کردم که به من گفت به شما نیاز داریم. از نظر فکری و انسجام تیمی و فنی نیاز داریم و می خواهیم از شما استفاده کنیم. نتیجه بر این شد که به اردو بیایم‌. خیلی دو دل بودم و سخت بود چون مدت طولانی هم تمرین نداشتم و تصمیم گرفتم بیشتر به حرف مادرم که گفت برو و شرایط را قشنگ تمام کن گوش دهم اما الان پشیمان هستم از اینکه آمده‌ام. من در تمام دوران والیبالم سعی کرده‌ام مفید و ‌مثمرثمر باشم. الان هم همین است و اگر آمدم بخاطر این بود که شاید بتوانم به تیم ملی کمک کنم.»چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟سید محمد موسوی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «هیچ چیزی سر جایش نیست حتی یک پروتئین و مکمل ورزشی نیست. هتل نبود، فیزیوتراپی که بچه ها با آن راحت باشند نیست. این شرایط شرایطی نیست که بتوانیم با بزرگان والیبال دنیا مقابله کنیم. اگر مردم از ما انتظار دارند نتیجه بگیریم باید واقعیت ها را بدانند. واقعیت‌ها خیلی اسفبار است. هیچ کس به هیچ‌کس اعتماد ندارد و راستش را نمی گوید. صداقت خیلی کم دیدم. اصلا امروز که به شخصه آمدم دوست داشتم به آقای عطایی بگویم نمی‌توانم تمرین کنم. سه ماه تمرین والیبال نداشتم با این وجود آمدم کار کنم اما شرایط خوبی نیست»

او ادامه داد: «دنبال پول و چیز دیگری نیستم  و صرفا هدف ما کمک به تیم است. به این دعوت لبیک گفتیم. با اینکه خیلی دلخوری زیاد بود اما الان پشیمانم و فکر می کنم دیگر نتوانم با تیم ادامه بدهم. شرایطش را ندارم. دلم باید جایی باشد که می خواهم کار کنم، چون من همیشه تلاشم را کرده‌ام. خوب یا بدش را هم مردم و کارشناسان می‌توانند نظر بدهند. الان قلبا شرایطی ندارم که به تیم کمک کنم. مقداری ناصداقتی می‌بینم و شرایط مساعد نیست.»چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟ملی‌پوش والیبال ادامه داد: «من صادقانه گفتم نمی‌توانم با این شرایط به تیم  کمک کنم. من سید محمد موسوی کوچک همه و عضو کوچکی از والیبال بودم. همیشه تمام وجودم را گذاشته‌ام و کم‌کاری نکرده‌ام اما اینجا  دارد سیاسی‌کاری می‌شود که نمی‌پسندم. این بچه ها  استعدادهای بی نظیری هستند. این تیم ارزش بهای بیشتر و ارزش صادق بودن دارد. این بازیکنان طلایی و از ما که نسل طلایی بود خیلی بهتر هستند. فقط تجربه مانده که کسب کنند. چیزی که مهم است امکانات، مدیریت و رهبری این تیم است که به درجات عالی برسند.

برای والیبال آرزوی موفقیت می کنم. این به معنای خداحافظی من از والیبال نیست و حس می کنم می‌توانم باز هم اگر شرایطش باشد و از من درخواست کنند به تیم ملی کمک کنم؛ اما با احترام. طوری نباشد که فکر کنند بازیکن مثل ماشین کشاورزی است که هر وقت خواستند استارت بزنند و درو کنند. ما هم برای خودمان چارچوب و کاراکتر داریم که باید حفظ شود. آدم مغروری نیستم ولی باید اینها حفظ شود. اگر در آینده شرایطش وجود داشت و بدنم مثل امروز آماده بود، کمک می‌کنم.»چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟موسوی در پاسخ به اینکه این حرف شما به منزله کناره‌گیری از تیم ملی برای مسابقات جهانی است، گفت: «امروز ظهر این تصمیم را گرفتم و فکر می کنم درست است و احساسی نیست.  قبل از تمرین هم به آقای عطایی گفتم که از اتفاقات گذشته ناراحتم، اما آقای عطایی گفتند هر چه بوده تقصیر ما بوده و مشکل خاصی نبوده و خیلی با احترام رفتار کردند اما از اینکه آمدم دوباره پشیمان شدم. صرفا مادرم گفت حتما برو و مردم خیلی دوستت دارند، اما وقتی آمدم پشیمان شدم. خیلی دوست داشتم و تلاشم را کردم اما نشد و به قهرمانی جهان نمی‌روم.»چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟او در پاسخ به اینکه این واکنش او باعث حاشیه سازی برای تیم ملی نمی‌شود، گفت: «فکر نمی کنم. بچه ها همه مرا می‌شناسند. شاید این باعث همدلی آنها شود و صدایشان به رسانه برسد. بچه ها نزدیک ۵۷ روز مسابقه بودند مردم خوشحال شدند اما هیچ ارزشی برای آنها قائل نشدند و امروز بابت لیگ‌جهانی ۱۸ میلیون پاداش دادند، در صورتی که حقوق چند ماه یک کارگر زحمتکش که قابل احترام است، از این بیشتر است. خیلی از آنها مصدوم شدند. ارزش قائل شدن برای بچه ها مهم است. اینها جوان هستند و شاید نتوانند این حرفها را بزنند. من دنبال حاشیه نیستم و امیدوارم این کار باعث حاشیه نشود. با آنها خصوصی جلسه می‌گذارم و امیدوارم من را درک کنند و هیچ وقت غرضی نداشته ام. برای تیم آرزوی موفقیت دارم و می‌توانند کار بزرگی انجام دهند اما یک مقداری با بچه ها روراست نیستند.چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟موسوی در پاسخ به این سوال که اگر تغییر و تحولی در شرایط تیم ملی شود، در اردو می‌ماند، گفت: «الان وقت تغییر و تحول نیست و باید با همین شرایط پیش برویم. برخی تیم های درجه چند آسیا شرایط‌شان از ما بهتر است. شرایط ما از چند سال قبل بد بود، اما امسال فاجعه است. سید هستم و دست روی قرآن می‌گذارم که دنبال حاشیه نیستم. اگر تبعاتی برای من دارد می‌پذیرم، اما این حرف‌ها حاشیه نیست، حتی امروز نمی‌خواستم صحبت کنم. مطمئنا تیم با تمام توان مسابقه می‌دهد اما نتیجه گرفتن بسیار سخت است. اگر نتیجه‌ای حاصل شد بدانید که تلاش بازیکنان است.»

او در پاسخ به این سوال که آیا رفتن شما به رفتن آقای خوش خبر از سرپرستی تیم ملی ربطی دارد، گفت: «قبل از اینکه به تیم ملی بیایم با چهار نفر از بزرگان والیبال از جمله آقای خوش خبر صحبت کردم. سه نفر دیگر گفتند نرو و تنها کسی که گفت حتما برو به تیم کمک کن آقای خوش خبر بود. تصمیم من قطعا به تغییر آقای خوش خبر ربطی ندارد.»

واکنش ها به صحبت های سید محمد موسوی

چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟پس از صحبت های محمد موسوی بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران از تصمیم این بازیکن برای ترک تیم ملی اعلام بی خبری کرد. انتقادهای محمد موسوی با واکنش‌های متعددی روبرو شد و برخی معتقد بودند که این بازیکن نباید در آستانه اعزام تیم به مسابقات چنین مسئله‌ای را مطرح می‌کرد، چرا که برای تیم حاشیه‌ساز خواهد شد.

واکنش سید محمد موسوی به انتقادها

چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟موسوی در واکنش به انتقادهایی که بعد از صحبت هایش از او شد در صفحه اینستاگرامش جوابیه ای منتشر کرد. او با انتشار یک پست نوشت: «تیم ملی برای من یک تیم ورزشی نیست. هویت، ریشه و خاکم است. عشق اول و ابدی من است. از زمانی که خودم را شناختم هیچ هدفی بزرگ‌تر از پوشیدن پیراهن تیم ملی و جنگیدن برای پرچم ایران نداشتم. روزهایی که ما والیبال را شروع کردیم خبری از شهرت و پول در این ورزش نبود. فقط و فقط عشق به مردم و وطن بود که شب و روز مثل سرباز می‌جنگیدیم.

ما همیشه سرباز وطن بودیم و هستیم و سعی کردیم آن چه در توان داریم برای خدمت به کشور بگذاریم اما هرگز اجازه ندادیم که ما را با شهدا مقایسه کنند. ما کجا، شهدا کجا… شما کجا؟ ما خیلی خیلی کوچکتر از آن هستیم که با مقام شهید قیاس شویم. حرمت شهدا مقدس‌تر از آن است که هر یک از ما به خود اجازه دهد تا آنان را مصادره به مطلوب نماید و پشت این عزیزان پنهان شود.چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟من همیشه تلاش کردم تا به تیم ملی والیبال کشورم خدمت کنم. امروز هم اعتقاد دارم بیان حقایق لااقل به صورت مختصر همانطور که گفتم به تیم ملی کمک می‌کند و امیدوارم تلنگری باشد که از بازیکنان جوان حمایت کنند تا در قهرمانی جهان به موفقیت برسند. می‌دانستم که در صورت بیان حقیقت ممکن است من را تخریب کنند اما ترجیح دادم این بار به عنوان یک برادر کوچک حرف دل همه بازیکنان را بزنم تا از آنها حمایت شود.

همانطور که قبلاً گفتم برای آنکه تیم وارد حاشیه نشود از پرداختن به جزئیات و پاسخ دادن به بد اخلاقی‌های اخیر می‌گذرم و وارد بازی بدخواهان این ورزش نمی‌شوم. هدف من جلب حمایت از تیم ملی بود و مطمئن هستم اگر امروز از بازیکنان حمایت شود و ضعف‌ها را برطرف کنند خبرهای خوبی از این تیم و از این نسل می‌شنویم. برای بچه‌های خوب و پرتلاش و همه اعضای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و از همه مردم شریف ایران می‌خواهم که از تک تک بازیکنان تیم ملی حمایت کنند.»

بیوگرافی سید محمد موسوی

چرا سید محمد موسوی از بازی در تیم ملی انصراف داد؟سید محمد موسوی متولد ۳۱ مرداد ۱۳۶۶ در شهر دزفول است. به دلیل علاقه زیاد به رشته والیبال از کودکی این ورزش را دوست داشت و بیشتر با هم سن و سالان خود والیبال بازی می کرد. پدرش معلم ورزش بود و اولین مربی وی پدرش بود. بعد از کشف استعداد عجیبی که در این رشته از خودش دید به طور جدی به دنبال علاقه اش رفته و تاکنون که در اوج موفقیت و شهرت ایستاده است. حبیب طهوری در شکل گیری والیبال موسوی نقش به سزایی داشت و اولین مربی حرفه‌ ای او محسوب می‌ شود. اولین سال حضور موسوی در لیگ برتر با تیم لوله سازی اهواز در سال ۱۳۸۲ بود. او با حضور در باشگاه پتروشیمی سال ۸۳ در مسابقات لیگ برتر مقابل پیکان بازی کرد و توجه سرمربی حریف را جلب کرد و قرارداد ۳ ساله با پیکان بست و بعدها با بازی‌ های قابل توجه به تیم ملی نوجوانان و جوانان دعوت شد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود