«اثر نتفلیکس»؛ چرا زنان غربی برای پیدا کردن عشق زندگی‌شان به کره جنوبی می روند؟

«اثر نتفلیکس»؛ چرا زنان غربی برای پیدا کردن عشق زندگی‌شان به کره جنوبی می روند؟

مین جو لی، دانشجوی فوق دکترا در دانشگاه بلومینگتون ایندیاناست که در مورد سیاست های جنسیتی و نژادی کره تحقیق می کند. او در تحقیقاتش در مورد زنان جوان غربی که در خوابگاه های سئول اقامت می کردند با پدیده ی عجیبی رو به رو شد. اکثر زنان آسیایی که به این کشور سفر می کنند در طول اقامت خود در پایتخت کره جنوبی تا حد امکان به دیدن مناظر و مغازه‌ها می روند، اما زنان غربی که اکثرا در اوایل دهه ۲۰ زندگی خود هستند، علاقه‌ زیادی به طبیعت و فروشگاه های این کشور ندارند. درعوض، بیشتر ساعت های روز را در خوابگاه خود می‌مانند، می‌خوابند یا برنامه‌های تلویزیونی کره‌ای را تماشا می‌کنند و فقط بعد از اینکه هوا تاریک شد بیرون می‌روند.لی پس از بازدید از ۸ خوابگاه و مصاحبه با ۱۲۳ زن از آمریکای شمالی و اروپا، به این نتیجه رسید که آنچه او شاهد آن بود اثر نتفلیکس است. سریال های تلویزیونی پرطرفدار کره‌ای مانند «سقوط بر روی تو» و «گابلین» مردانی با چهره‌های زیبا و بدن‌های خوش تراش مانند ستاره‌هایشان را به تصویر می کشد. زنان غربی نگاهی اجمالی به دنیایی می‌کردند که در آن مردان عاشق و صبور هستند.

چرا مردان کره ای برای زنان غربی جذابیت دارند؟

بازیگر کره جنوبی گونگ یو

زنانی که لی با آنها مصاحبه کرده بود معتقد بودند مردان کره‌ای در برنامه های تلویزیونی با احساسات خود در ارتباط و مایل به پذیرش جنبه‌های زنانه خود هستند. آنها مردان کره ای را با فرهنگ و رمانتیک می دانستند و در عین حال شکایت داشتند که مردان کشورهایشان از رسیدن به ظاهرشان غفلت می کنند و ذهن یک طرفه دارند. گریس تورنتون، یک زن ۲۵ ساله بریتانیایی، در سال ۲۰۲۱ پس از تماشای «سقوط بر روی تو» در نتفلیکس به سئول سفر کرد. او از این که چگونه مردان در خیابان زنان را مسخره نمی‌کردند متعجب شد. از نظر او، مردان کره ای آقایانی، مودب، جذاب، رمانتیک، جوانمرد و محترم هستند. او گفت که به همین دلیل مردان کره ای خوب لباس می پوشند و ظاهری آراسته دارند.بازیگر کره جنوبی گونگ یو در 30 اکتبر 2019 در سئولمحبوبیت برنامه های تلویزیونی کره ای در بین مخاطبان جهانی با افزایش پیوسته تعداد گردشگران زن به کره جنوبی همزمان شده است. طبق داده های دولت این کشور، در سال ۲۰۰۵، ۲.۳ میلیون زن در مقایسه با ۲.۹ میلیون مرد از کره جنوبی بازدید کرده اند. اما تا سال ۲۰۱۹، قبل از اینکه ویروس کرونا گردشگری را ویران کند، نزدیک به ۱۰ میلیون زن در مقایسه با ۶.۷ میلیون مرد، به این کشور سفر کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

۱۰ حقیقت عجیب و غریب و جالب در مورد کشور کره جنوبی که بدون شک نمی دانستید

۱۰ فیلم برتر تاریخ سینمای کره جنوبی؛ از I Saw The Devil تا Memories Of Murder

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • el chefe مرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  کشوری که ۱۶ برابر کوچیکتره.
  یه زمانی ارزوشون بود تهران بشن. مثل ما بشن.

  با چشای بادومی شون اشغالا

 • بارت مرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  زنه از مردهای کشور خودش بد میگه ولی نمیبینه خودش چقدر احمق و سطحی نگره که با دیدن کاراکترهای فیلم و سریال تصور کرده مردان کره ای همشون اون شکلی هستند و پا شده رفته کره دنبال شوهر.

 • جواد مرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  چقدر پول دارن که برای این که بفهمن مردم فیلم هایی که می‌بینند واقعی هستند یا نه به یه کشور خیلی دوری سفر میکنند
  ما نمیتونیم خیلی دور بشیم از ایران چون فرودگاه هاشون به ما سوخت نمیدند🙃