۷ سوال که به تقویت رابطه شما و شریک زندگی تان کمک می‌کند

۷ سوال که به تقویت رابطه شما و شریک زندگی تان کمک می‌کند

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که در رابطه می‌‌توانیم مرتکب شویم این است که به اندازه کافی و در زمان درست از یکدیگر سوالات درستی نپرسیم. با پرسیدن سوالات درست می‌توانید بفهمید شریک زندگی تان چه چیزی از شما و زمانی که با شما سپری می‌کند می‌خواهد. پس اگر فکر می‌کنید نمی‌دانید همسرتان از شما چه می‌خواهد شاید وقتش رسیده که با این سوالات شروع کنید:

۱. «الان چطور می‌تونم بهت کمک کنم؟»

اگر دیدید کمی وقت آزاد دارید چرا آن دقایق را به عنوان حرکتی محبت آمیز نثار جفتتان نکنید؟ بسیاری از ما چیزهای زیادی در دست داریم که یک جفت دست اضافی می‌تواند تفاوت زیادی در به انجام رساندن کارها ایجاد کند. به علاوه، انجام دادن کارها با همدیگر می‌تواند پیوند میان شما و شریک عاطفی تان را محکم‌تر کند.

۷ سوال برای تقویت رابطه

۲. «چطور می‌تونم بهت نشون بدم که دوستت دارم؟»

اکثر افراد در گفتن این دو کلمه کوچک خوب هستند اما همان‌طور که می‌دانید کارهایی که انجام می‌دهید صدایشان از این جمله عاشقانه هم بلندتر است. شاید محبوبتان از شما یک بوسه یا کمک در باغبانی بخواهد. درخواست او هرچه باشد، پیشنهاد شما برای ابراز عشق باعث می‌شود شریک زندگی تان احساس کند برایتان عزیز است.

۷ سوال برای تقویت رابطه

۳. «چیز «کوچکی» در مورد من هست که دوست داشته باشی تغییرش بدم؟»

بله، این می‌تواند جرقه یک مکالمه جدی و چالش برانگیز باشد، اما با تاکید بر کلمه «کوچک» می‌توانید بار این جمله را به میزان قابل توجهی سبک کنید. گاهی اوقات ما ناخودآگاه کارهایی انجام می‌دهیم که شریک زندگی مان را ناراحت می‌کند اما آنقدر آزاردهنده نیست که او در شرایط عادی درباره‌اش به ما بگوید. با پرسیدن این سوال می‌توانید از بدل شدن یک آزار کوچک به موضوعی بزرگ جلوگیری کنید.

۷ سوال برای تقویت رابطه

۴. «جای خاصی هست که دلت بخواد بری؟»

شاید در موقعیتی نباشید که بتوانید به مسافرت‌ های پرخرج بروید. اما بسیار خوشایند است که به کسی که دوستش دارید این پیشنهاد را بدهید که به جایی بروید که او دوست دارد با شما برود؛ حتی جایی نسبتا نزدیک. همچنین می‌توانید اگر حوصله و بودجه اش را دارید برای یک تعطیلات بزرگ‌تر برنامه ریزی کنید. این یک راه عالی برای انتظار کشیدن برای چیزی است که قرار است باعث شادی شما دو نفر شود.

۷ سوال برای تقویت رابطه

۵. «چه چیزی تو زندگی مشترک ما خوشحالت می‌کنه؟»

این سوال باعث می‌شود که محبوبتان به همه چیزهایی که در رابطه با شما از آن لذت می‌برد فکر کند. حتی صحبت کردن در مورد شادی ها عمق بیشتری به رابطه می‌بخشد و باعث می‌شود شما دو نفر احساس نزدیکی بیشتری کنید.

۷ سوال برای تقویت رابطه

۶. «کاری هست که بتونم انجام بدم تا حس کنی بیشتر دوستت دارم؟»

این سوال حساس ممکن است شریک زندگی تان را دست کم برای لحظاتی از حرف زدن عاجز کند اما حتی اگر رابطه خوبی داشته باشید، مطمئنا کسی که با او در رابطه هستید می‌تواند به چیزی فکر کند که باعث قوی تر شدن عشقتان شود.

۷ سوال برای تقویت رابطه

۷. «دوست داری چه کاری با هم انجام بدیم که تا حالا هرگز نکردیم؟»

این سوال می‌تواند ایده‌هایی برای به هیجان آوردن هر دوی شما ایجاد کند. می‌توانید ایده های مختلف را با هم بررسی کنید تا وقتی که به ایده مجذوب کننده ای برسید. به یاد داشته باشید که انجام کارهای جدید با شریک زندگی تان باعث می‌شود به یکدیگر احساس نزدیکی کنید.

بیشتر بخوانید:

۷ نشانه که همسرتان علاقه اش را به شما از دست داده و راهکارهایی برای بازگرداندن رابطه

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود