امکان ارسال سلفی در ارتفاع ۱۲,۰۰۰ پایی با برقراری اینترنت پرسرعت در قله کلیمانجارو

امکان ارسال سلفی در ارتفاع ۱۲,۰۰۰ پایی با برقراری اینترنت پرسرعت در قله کلیمانجارو

تانزانیا امکان استفاده از اینترنت پرسرعت در کوه کلیمانجارو را فراهم کرده است تا توریست ها بتوانند در ارتفاع ۱۲,۰۰۰ فوتی، به راحتی سلفی گرفته و در شبکه های اجتماعی منتشر کنند. ماجراجویانی که از بلندترین قله قاره آفریقا بالا می روند اکنون می توانند به اینترنت دسترسی داشته و تصاویر و ویدیوهای خود را مستقیماً در اینستاگرام منتشر کنند. این فناوری جدید که روی سه قله این کوه آتشفشان نصب شده، با نصب سیگنال های بیشتر روی قله اوهورو در اواخر سال جاری توسعه خواهد یافت، قله ای که در ارتفاع ۱۹,۰۰۰ پایی بالاتر از سطح دریا قرار دارد. در توییتی که روز پنجشنبه ۱۶ آگوست توسط وزارت اطلاعات و ارتباطات تانزانیا منتشر شد، نیپ موزس انناویه اعلام کرد که این دستاورد به معنای نصب اینترنت پهن باند روی «بام آفریقا» است.

برقراری اینترنت پرسرعت در قله کلیمانجارو در آفریقا

وی در این باره گفته است: «قبل از این، برای بازدیدکنندگان و باربران، کار کردن بدون اینترنت کمی خطرناک بود. تمامی بازدیدکنندگان تا این نطقه از کوهستان به اینترنت وصل خواهند شد». طرح مشابهی به نام Everest Link نیز سرویس اینترنت پرسرعت را برای کوه هیمالایا در نپال فراهم خواهد کرد که در ارتفاع ۱۷,۶۰۰ پایی در کمپ اصلی اورست قرار داشته و بدین ترتیب بلندترین نقطه در زمین است که به اینترنت دسترسی دارد. علاوه بر اینکه بلندترین قله در آفریقاست، کوه کلیمانجارو بلندترین قله واحد نسبت به فاصله از سطح دریاست. کلیمانجارو اکنون یک قله بسیار پرطرفدار و مقصد گردشگری محبوبی است که سالانه ۳۵,۰۰۰ نفر از آن دیدن می کنند و درآمد بالایی برای کشور تانزانیا دارد.

برقراری اینترنت پرسرعت در قله کلیمانجارو در آفریقا

درآمدهای این کشور که با کوه کلیمانجارو در ارتباط است، سالانه نزدیک به ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است. دولت تانزانیا در مارس ۲۰۲۱ اعلام کرده بود که قراردادی برای ساخت یک تله کابین در بخش جنوبی کوه کلیمانجارو به ثبت رسانده که با مخالفت و اعتراض کوهنوردان، کمپانی های گردشگری و فعالان محیط زیست همراه شد. یک آژانس گردشگری که به مدت ۲۰ سال است تورهایی را به این منطقه به مشتریان خود ارائه می کند، در نامه ای از دولت تانزانیا خواسته که این پروژه را متوقف نماید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود