درخواست عجیب دولت ژاپن از جوانان کشور برای مصرف بیشتر مشروبات الکلی

درخواست عجیب دولت ژاپن از جوانان کشور برای مصرف بیشتر مشروبات الکلی

بزرگسالان و جوانان ژاپنی به دلیل تغییر سبک زندگی در طول همه‌گیری کرونا از نوشیدن الکل اجتناب می‌کنند. پس از دو سال درگیری با کرونا و کاهش معاشرت ها جوانان به این نتیجه رسیده اند که ننوشیدن الکل مزایای خود را دارد. اما سازمان مالیاتی این کشور به دنبال افزایش فروش الکل است.چرا ژاپن جوانان این کشور را به نوشیدن الکل تشویق می کند؟پس از کاهش مصرف مشروبات الکلی در میان شهروندانش ژاپن، این کشور جوانان را ترغیب می کند که الکل بیشتری بنوشند. دولت ژاپن حتی یک مسابقه عجیب و غریب راه اندازی کرده است که از مردم می خواهد ایده هایی در مورد چگونگی وسوسه کردن جوانان به نوشیدن الکل را ارائه دهند. مسابقه‌ای با عنوان «!Sake Viva» از افراد ۲۰ تا ۳۹ ساله می‌خواهد تا با محصولات و طرح‌های جدید و همچنین راه‌هایی برای ترویج نوشیدن در خانه در این مسابقه شرکت کنند.چرا ژاپن جوانان این کشور را به نوشیدن الکل تشویق می کند؟اما صنعت الکل ژاپن مدت‌هاست که با شکست مواجه شده است و طبق گزارش آژانس مالیاتی، مصرف مشروبات الکلی از میانگین ۱۰۰ لیتر برای هر نفر در سال در سال ۱۹۹۵ به ۷۵ لیتر در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است. همچنین این گزارش نشان داد که محصولات الکلی که سه درصد از درآمد مالیاتی دولت را در سال ۲۰۱۱ به خود اختصاص داده بود در سال ۲۰۲۰ به دو درصد کاهش یافته است.چرا ژاپن جوانان این کشور را به نوشیدن الکل تشویق می کند؟آژانس مالیاتی، کمپین مشروب خواری خود در اوایل امسال راه اندازی کرد و امیدوار است رویدادهایی را برای ترویج نوشیدن الکل ایجاد کند. وزارت بهداشت ژاپن گفت که امیدوار است این اقدامات در عین حال به مردم یادآوری کند که باید مقدار مناسبی الکل بنوشند تا از بروز مشکلات سلامتی جلوگیری کنند. این مسابقه که تا ۹ سپتامبر ادامه دارد شرکت کنندگان را تشویق می کند تا به دنبال راه هایی برای استفاده از متاورس برای افزایش فروش باشند. ایده های برنده پس از مراسم اهدای جوایز در ماه نوامبر توسط اداره مالیات، تجاری سازی خواهند شد.چرا ژاپن جوانان این کشور را به نوشیدن الکل تشویق می کند؟این آژانس می گوید امیدوار است با این مسابقه که برنده آن در یک تورنمنت در اواخر سال جاری انتخاب می شود، این صنعت را احیا کند. اما درخواست آن با بیش از دو سال اقدامات دولت، که فروش الکل را در رستوران ها و بارها ممنوع کرد و تابلوهایی را برای ممنوعیت نوشیدن در پارک ها و خیابان ها نصب کرد، در تضاد است.

بیشتر بخوانید:

گزارش تکان دهنده سازمان جهانی بهداشت از میزان مصرف مشروبات الکلی در ایران

نوشیدن الکل چه بلایی سر بدن شما می‌آورد؟

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۷ نظر

ورود

 • غلام شهریور ۲, ۱۴۰۱

  شراب تلخ می خواهم که مردافکن بودزورش
  که یک لحظه بیاسایم زدنیا و زروزورش

  • مهدی شهریور ۲, ۱۴۰۱

   واقعا تو کشور های با افسرگی بالا واقعا نیازه .

  • سلام شهریور ۴, ۱۴۰۱

   این دولت های غاصب را باید از بین برد تا مردم بتوانند خودشان راه سالم را در پیش بگیرند. همهٔ ما انسان‌ها مثل این مردم ژاپن به این نتیجه می‌رسیم که ترک مشروبات الکلی به راستی برای ما بهتر است.

 • روزبه شهریور ۴, ۱۴۰۱

  ب جای این همه مسخره بازی اونم برا یک درصد کسری بودجه دولتشون ب صورت انقلابی دست ب جراحی اقتصادی بزنه و گوشه مردم رو صد در صد ببره بعد جراحی مردمشون تو الکل غرق میشن تا درد جراحی یادشون بره البته روش کف رنی از بیخ تو بورس هم هست خواستند تا مدیر اجرای انقلابی بشون بدیم

 • سبار شهریور ۴, ۱۴۰۱

  خب یک تعداد جوان ایرانی ببرند اونجا تا یاد بگیرند چطور مشروب بخورند

 • میرداماد شهریور ۴, ۱۴۰۱

  برای روحیه عالیه ای کاش ایرانم به جای مواد مخدر مشروب بود ، آخ آخ سر کوچه شراب داشت چی میشد

 • مهدی شهریور ۴, ۱۴۰۱

  تو ایرانم دولت اجازه داده فقط به مجلسیا و سیاستمدارا بخورن تصمیم بگیرن برا ملت