ضجه‌های سگ مادر برای نجات جان توله‌های مدفون شده‌اش زیر خاک + ویدیو

ضجه‌های سگ مادر برای نجات جان توله‌های مدفون شده‌اش زیر خاک + ویدیو

سگ مادر از انسان ها می خواهد که توله هایش را نجات دهند زیرا در اثر رانش زمین در ترکیه زیر خاک مدفون شده بودند. در حالی که امدادگران حیرت زده بودند اما هفت توله کوچک زنده از زیر آوار بیرون آورده شدند.

دامپزشک ترکیه ای جان یک سگ و تقریبا تمام توله هایش را نجات داد و با دستان خالی و بدون هیچ وسیله ای، آنها را از گودالی که در اثر رانش زمین ایجاد شده بود بیرون کشید.

 

در اوایل ماه جاری، در مزرعه ای در منطقه دورافتاده ترکیه رانش زمین رخ داد. کمی پس از آن، یک دامپزشک صدای زوزه حیوانی را برای کمک شنید.

دامپزشک به سمت محل رانش زمین دوید و ناگهان به سگ ولگردی برخورد کرد که در گودالی کوچک تا گردنش در خاک مدفون شده و قادر به حرکت نبود.

او گفت:

«دیدم سگی در گوالی گیر کرده است. فقط سر او [بالای خاک] بیرون از خاک باقی مانده بود و در تنگنای قابل توجهی بود.»

دامپزشک قهرمان با دستان برهنه و یک بیل کوچک روی خاک را خراشید و توانست سگ مادر را به نقطه امن بکشاند. کاری که بدون شک او را از مرگی تدریجی و دردناک نجات داد.

پس از نجات سگ مادر

سگ ولگرد پس از آزادی با وجود جراحات وارده به زوزه کشیدن ادامه داد. بویومز (فرد دامپزشک) و یکی از همکارانش مشکوک شدند که شاید حیوان دیگری در لغزش ناگهانی زمین گرفتار شده است.

بویومز و همکارش که می‌دانستند بدون ادامه جستجو نمی‌توانند آنجا را ترک کنند. روی دست‌ها و زانوهای خود نشستند و به بیرون کشیدن خاک و صخره‌ها از گودال حفرشده ادامه دادند.

پس از چند دقیقه حفاری شدید، این جفت با بدن کوچکی روبرو شدند که خز آن با خاک پوشیده شده بود.

بویومز از ترس مردن توله سگ، ناامیدانه زمین باقی مانده را عقب کشید تا او را رها کند. او در کمال خوشحالی دید که توله تا حد زیادی سالم مانده است.

ترک‌ها بیش از دو ساعت به حفاری ادامه دادند تا اینکه توانستند در مجموع ۸ توله را آزاد کنند که گمان می رود کل توله‌های این سگ ولگرد باشد.

یکی از توله های پشمالو متأسفانه مرده بود. اما سگ مادر در نهایت به لطف حرکات سریع و سخت کوشی بویومز و همکارش، به هفت توله پشمالوی سالم و قوی خود رسید.

خانه دار شدن

پس از نجات موفقیت آمیز، بویومز گفت که او معتقد است سگ مادر به همراه توله هایش زنده مانده. او قرار است خانه کوچکی را برای خانواده این سگ ها بسازد.

خوشبختانه این سگ‌ها دیگر مجبور نخواهند بود دنبال سرپناه بگردند. این دامپزشک اعلام کرد سرپرستی و مراقبت از همه آنها را می‌پذیرد و آنها را بزرگ می‌کند.

وضعیت عمومی سگ های نجات یافته بسیار خوب است و از مادر و توله هایش محافظت می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

این زن مدعی است که سگش با او حرف زده و از خواب ها و احساساتش می گوید

برنامه کاهش وزن ۲۲,۰۰۰ دلاری برای سگ چاقی که نمی توانست سر پا بایستد

دوستی صمیمانه دو دشمن؛ گربه ای که راهنمای یک سگ نابینا شده است

جهنم هرویین در پایتخت طالبان؛ پاتوق هایی که حتی سگ هایش هم معتاد هستند

این مرد و سگش به مدت ۷ سال دور دنیا را پیاده روی کردند

خلاق ترین آرایشگر جهان که برای تبدیل کردن سگ ها به اژدها یا زرافه ۸۰۰ پوند می گیرد

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود