کدام کشورها بیشترین ذخایر اورانیوم را دارند؟

کدام کشورها بیشترین ذخایر اورانیوم را دارند؟

تقاضای جهانی برای برق تا سال ۲۰۴۰ حدود ۵۰ درصد رشد خواهد کرد. انرژی هسته‌ای تنها منبع انرژی برق کم‌کربن، مقیاس‌پذیر، قابل اعتماد و مقرون‌به‌صرفه در جهان است. این انرژی نقش برجسته‌ای در تامین تقاضای فزاینده برق و در عین حال برآورده کردن اهداف کربن‌زدایی در سطح جهان دارد. در اینفوگرافیک از Skyharbour Resources، نگاهی دقیق تر خواهیم داشت تا ببینیم آینده انرژی چگونه با سوخت اورانیوم شکل می گیرد.

انرژی هسته ای برای توقف انتقال انرژی پاک

همان طور که گفته شد انرژی هسته ای به عنوان یک منبع مهم انرژی پاک در نظر گرفته می شود و دومین منبع بزرگ برق کم کربن در جهان پس از انرژی آبی است.

نیروگاه‌های هسته‌ای در حین کار هیچ گونه گاز گلخانه‌ای تولید نمی‌کنند و در طول چرخه عمر خود، تقریباً به همان اندازه باد مقدار انتشار گازهای گلخانه ایِ معادل دی اکسید کربن در واحد الکتریسیته دارند و یک سوم در مقایسه با انرژی خورشیدی منتشر می کنند.

سوخت هسته ای بسیار متراکم است و کمترین زباله را تولید می کند. تمام سوخت هسته ای استفاده شده توسط ایالات متحده در ۶۰ سال گذشته می تواند در زمین فوتبال به عمق کمتر از ۹ متر جای بگیرد.

برای تامین انرژی راکتورها، انتظار می‌رود تقاضای سوخت اورانیوم در دهه‌های آینده حدود ۱۶۰ درصد افزایش یابد.

چندین کشور در تلاش برای کاهش اتکا به سوخت‌های فسیلی و در عین حال ساخت شبکه‌های انرژی قابل اعتماد، هسته‌ای می‌شوند. با این حال، تعداد زیادی ذخایر اورانیومی که قابل بازیابی اقتصادی باشد ندارند.

کانادا دارای بزرگترین ذخایر سوخت اورانیوم با عیار بالا (تا ۲۰ درصد) در جهان است.

بالاترین درجه ذخایر اورانیوم در جهان

منطقه حوضچه آتاباسکای کانادا در ساسکاچوان و آلبرتا دارای بالاترین عیار ذخایر اورانیوم در جهان است که عیار آن ۱۰ تا ۱۰۰ برابر بیشتر از میانگین عیار ذخایر سایر نقاط است.

اورانیوم اولین بار در سال ۱۹۳۴ در حوضه آتاباسکا کشف شد و امروزه این منطقه یک نقطه داغ اصلی برای اکتشاف اورانیوم است.

این منطقه علاوه بر میزبانی غنی‌ترین گریدهای اورانیوم در جهان، یکی از حوزه‌های برتر معدنی با بهترین شیوه‌ها برای حفاظت از محیط زیست است.

در سال‌های اخیر، تعدادی از شرکت‌های جوان اورانیوم اکتشافات جدید هیجان‌انگیزی در این حوضچه انجام داده‌اند که منابع Skyharbour در میان آنهاست. این شرکت دارای مجموعه گسترده ای از پانزده پروژه اکتشاف اورانیوم است که ده مورد از آنها آماده حفاری هستند و ۴۵۰۰۰۰ هکتار از مطالبات معدنی را پوشش می دهند.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

ذخایره ۹۰,۰۰۰ تنی و کافی اورانیوم در عربستان سعودی برای تولید سلاح هسته ای

غنی سازی اورانیوم در ایران؛ ۴ نکته در مورد مهم ترین بخش توافق هسته ای برجام

۱۸ واقعیت جالب و کمتر شناخته شده در مورد بمب های اتمی و قدرت ویرانگر آن ها

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود