سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی خودروهای شخصی ۱۰۰ لیتر کاهش یافت

سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی خودروهای شخصی ۱۰۰ لیتر کاهش یافت

در حالی که در ماه های اخیر همواره بحث و شایعه افزایش قیمت بنزین دستکم در سال جاری شمسی توسط دولت سید ابراهیم رییسی رد شده بود، اکنون معاون وزیر نفت اکنون از کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی برای خودروهای شخصی خبر داده است. جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور در مصاحبه با خبرنگاران گفته است:

از ماه جاری، سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی با کاهش ۱۰۰ لیتری، از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه کاهش یافت.

سهمیه بنزین 3000 تومانی خودروهای شخصی کاهش یافت

جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور

وقتی خودروهای داخلی هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰لیتر بنزین مصرف می کنند باقی مانده حدود ۳۱۰ لیتر در کارت سقفی جای سوال است چرا که هیچ خودرویی نیست که بیش از هزار کیلومتر در ماه جابجایی داشته باشد.

متوسط مصرف سوخت خودروهای داخلی ۱۰ لیتر به ازای پیمایش هر یکصد کیلومتر است که سهمیه ۲۵۰ لیتری بنزین ۳,۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی رقم بسیار بالایی بود که با توجه به بازنگری که صورت گرفت، در سراسر کشور این رقم به ۱۵۰ لیتر کاهش یافت.

کارت جایگاهدار هم در جایگاه وجود دارد و در سهمیه دوم عمدتا براساس کارت جایگاهدار است. سهمیه دوم در کل کشور به ١۵٠ لیتر کاهش پیدا کرده است و افراد می توانند از کارت جایگاه داران استفاده کنند.

سهمیه بنزین 3000 تومانی خودروهای شخصی کاهش یافت

وی در ادامه با اشاره به اینکه سهمیه ۶۰ لیتری بنزین ۱,۵۰۰ تومانی در کارت های سوخت خودروهای شخصی همچنان پابرجاست و از آن کاسته نخواهد شد، گفت:

فقط سهمیه دوم یعنی سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی کاهش یافته و مردم در تمامی جایگاه‌های سوخت به کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران دسترسی دارند و طبق بررسی که انجام شده بود، اغلب مردم از سهمیه دوم یعنی سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی کارت‌های سوخت خود اصلا استفاده‌ای نمی‌کردند و سوخت‌گیری آزاد را اغلب با کارت جایگاه‌داران انجام می دادند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • ماشین ندارم شهریور ۹, ۱۴۰۱

    دغدغه ندارم. چون ماشین ندارم. ولی عجب مملکتیه.
    ماشین داشته باشی یعنی ثروت داری پول داری. پس بهت بنزین میدن. من چی؟