قدرت نمایی لیلا رجبی با بلند کردن همسر ایرانی اش + ویدئو

قدرت نمایی لیلا رجبی با بلند کردن همسر ایرانی اش + ویدئو

لیلا رجبی ورزشکار بلاروسی الاصل که تابعیت ایران را دارد، در ویدئویی با بلند کردن همسر ایرانی ورزشکارش پیمان رجبی، قدرت بدنی خود را به رخ کشید.

این ویدئو را لیلا رجبی و همسرش در صفحات خود در اینستاگرام منتشر کرده اند.

بیوگرافی لیلا رجبی

تاتسیانا ایلیوشچانکا (Tatsiana Ilyushchanka) با نام ایرانی لیلا رجبی متولد فروردین سال ۱۳۶۲ در بلاروس، ورزشکار رشته پرتاب وزنه است.

او برای کشور خود مقام‌ های نایب‌ قهرمانی سال ۲۰۰۵ پرتاب وزنه باشگاه‌ های اروپا در پرتغال و نفر چهارم جوانان جهان در جامائیکا را به‌ دست‌ آورد.

خود در مصاحبه ای درباره ی ورودش به رشته پرتاب وزنه گفته: «۱۴ ساله بودم و در مدرسه درس می خواندم. یک مربی رشته دو و میدانی آمده بود و از هر کس به این رشته علاقه داشت دعوت می کرد. من هم انتخاب شدم و کارم را شروع کردم. در ابتدا نمی دانستم قرار است برای پرتاب وزنه کار کنم. بنا بود یک دوره مسابقات دو و میدانی برگزار شود، برای آن از همه تست گرفتند، به این صورت که یک توپ دادند و گفتند هر کس بیشتر پرتاب کند انتخاب می شود. من بیشتر از بقیه پرتاب کردم و برای این رشته انتخاب شدم.»

در زمان برگزاری یکی از اردوهای تیم ملی ایران در بلاروس با پیمان رجبی، دونده دو سرعت ایرانی آشنا شد و در سال ۸۶ با او ازدواج کرد و پس از دریافت تابعیت ایرانی و گرویدن به دین اسلام، نام لیلا رجبی را برای خود برگزید. او و همسرش ابتدا در بوشهر زندگی می کردند و سپس به تهران نقل مکان کردند.

لیلا رجبی عضو تیم دو و میدانی مخابرات بوشهر شد و سپس در تیم ملی ایران حضور پیدا کرد. او پس از آمدنش به ایران و با تابعیت ایرانی، رکورد پرتاب وزنه ایران را از ۱۴/۰۵ متر، که پیش از آن متعلق به پریسا بهزادی بود، به ۱۸/۱۸ متر (هوای آزاد) و ۱۷٫۲۱ متر (داخل سالن) بهبود داد.

در مسابقات قهرمانی دو و میدانی آسیا ۲۰۰۹ گوانگژو مدال برنز و در بازی‌ های آسیایی داخل سالن ۲۰۰۹ هانوی و قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا ۲۰۱۰ تهران مدال طلا را برای تیم ایران به‌دست آورد. در بازی‌ های المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو نیز نماینده ی ایران در رشته پرتاب وزنه بود.

در سال ۹۵، پس از حذف لیلا رجبی در گروه مقدماتی المپیک ۲۰۱۶ ریو، در اظهارنظری از سوی احسان مهاجرشجاعی، ورزشکار رشته دو و میدانی در یک برنامه زنده تلویزیونی، لیلا رجبی به‌ نوعی به «خونسردی» و «بی‌ غیرتی» متهم شد. مهاجر شجاعی که به عنوان کارشناس در این برنامه حاضر شده بود، در واکنش به عملکرد ضعیف رجبی در المپیک ریو روی آنتن زنده گفت که «به نظر می رسد لیلا رجبی غیرت بیشتری لازم دارد».

این صحبت ها واکنش لیلا رجبی را به دنبال داشت. او در اینستاگرام خود نوشت: «شما می‌توانید به من انتقاد کنید و انتقادها را می‌پذیرم… ولی کسی نباید جلوی ۷۰ میلیون جمعیت من را بی‌غیرت عنوان کند. من ایرانی‌الاصل نیستم و حدود ۱۰ سال است تابعیت ایران را پذیرفته‌ام و ایران را دوست دارم و در ایران زندگی می‌کنم و ایران را کشور خودم می‌دانم و بارها پرچم سه‌رنگ ایران را در میادین بین‌المللی برافراشته کرده‌ام که این افتخار بزرگی برای من بوده‌است.»

لیلا رجبی پس از ناکامی در المپیک ریو، خداحافظی‌ اش از تیم ملی دوومیدانی ایران را اعلام کرد.

بیوگرافی پیمان رجبی

پیمان رجبی متولد بهمن سال ۱۳۶۲ در بوشهر است.

در خانواده ای ورزشکار به دنیا آمد. پدرش بازیکن تیم فوتبال پاس بوشهر و برادرش بازیکن تیم فوتبال ایران جوان بوشهر بود. یکی از خواهرانش بسکتبالیست و دیگری دوومیدانی کار است.

ورزش را از دوران مدرسه با هندبال شروع کرد، سپس به سراغ بسکتبال رفت تا اینکه معلمش به استعداد او در رشته پرش طول پی برد.

در سال ۷۶ زمانی که ۱۴ سال داشت به عضویت تیم ملی دو و میدانی درآمد و توانست ۲ مدال برنز آسیا، مدال طلای مسابقات بین المللی تایوان سال ۲۰۰۹ و مدال طلای ۴۰۰ متر امدادی تایوان و ده ها مدال دیگر را از مسابقات مختلف بگیرد.

او پس از مدتی رشته دو و میدانی را کنار گذاشت و به بدنسازی روی آورد. خود در مصاحبه ای درباره ی علت این تصمیم گفته: «در رشته دوومیدانی به ته خط رسیدم، یعنی هر چقدر دویدم به جایی نرسید به همین خاطر تصمیم گرفتم رشته ام را تغییر دهم و به بدنسازی روی آوردم. هر چه باشد از درآمد دومیدانی خیلی بهتر است.»

او حالا چند سالی است که به عنوان مربی بدنساز با بسیاری از چهره ها همکاری می کند.

در تابستان ۹۸ به دعوت کریم باقری به عنوان مربی بدنساز تیم پرسپولیس در این باشگاه شروع به کار کرد و هدف خود را افزایش توان استقامتی و سرعتی بازیکنان عنوان کرد.

در حالی که از وی انتقاد می شود که او بدنساز حجمی است اما خود می گوید چند سالی است فوتبالیست های معروفی چون سید جلال حسینی، حسین ماهینی و فرشاد احمدزاده شاگرد او هستند و با این سبک از تمرین دهی کامل آشنا است.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • ناشناس شهریور ۱۳, ۱۴۰۱

    لیلا خاتم ناراحت نباشین اینجا ایران است ایراد گرفتن و انگ گذاشتن جزو رسم و رسومات است این ملت به خودشون رحم نمیکنن چه رسد شما اینجا حتی فرشته ها ایراد دارن

  • شیرین فروردین ۷, ۱۴۰۳

    ای جان چقدر این دوتا بهم میان خیلی عسل و دوست داشتنین . لیلا جون عزیز دلم همه دوستت دارن . ناراحت نشی عشقم