۸ سکانس حذف شده سریال «مردگان متحرک» که باید در نسخه نهایی قرار داده می شدند

۸ سکانس حذف شده سریال «مردگان متحرک» که باید در نسخه نهایی قرار داده می شدند

سومین بخش از فصل پایانی سریال The Walking Dead در اکتبر پیش رو منتشر خواهد شد و بدین ترتیب یکی از افسانه ای ترین و طولانی ترین سریال های تاریخ تلویزیون به پایان راه خود خواهد رسید. این سریال مملو از سکانس های اکشن، پرتعلیق و تکان دهنده از لحاظ احساسی است که مخاطبان خود را شیفته خط روایی داستان و شخصیت های آن کرد. در تمام طول سریال، شورانرها به خاطر محدودیت های زمانی مجبور بودند برای قرار دادن مهم ترین سکانس ها در اپیزود نهایی که منتشر می شد، برخی از سکانس ها را حذف می کردند. بدین ترتیب برخی از جذاب ترین سکانس ها به ناچار حذف شدند و ما شاهد آن ها نبودیم. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۸ سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند اما وجود آن ها می توانست جذابیت بیشتری به داستان بخشیده و نقش مهمی در ادامه اتفاقات سریال داشته باشد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 8 سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند

۸- پیش از مزرعه هرشل

بعد از این که گروه اولیه بازماندگان سریال The Walking Dead مرکز کنترل بیماری ها را ترک کنند، آن ها تنها در جاده پیش می رفتند تا اینکه در نهایت به مزرعه هرشل رسیدند. در اولین اپیزود از فصل دوم سریال مردگان متحرک، گروه بازماندگان به سرعت به یک بزرگراه می رسند جایی که اولین بار گروهی بزرگ از زامبی ها را در حال عبور دیده و سوفیا گم می شود. در حالی که شخصیت های توانمند بسیاری در سریال The Walking Dead وجود دارند اما در این ویدیو که در مرحله تدوین حذف شده، به خوبی می توان رابطه بین افراد گروه را دید. این سکانس بدون شک پیش از اتفاقات بزرگراه رخ می داد. در حالی که دلایل معدودی برای قرار نگرفتن این سکانس در تدوین نهایی اپیزود اول فصل دوم سریال وحود دارد- از جمله کاهش زمان اپیزود- اما می توانست تعلیق بیشتری به فصل جدید ببخشد. این سکانس به وضوح نشان می دهد که واکرها تنها تهدیدی نیستند که بازماندگان باید نگران آن ها باشند و به خوبی نشان می دهد که انسان ها تا چه اندازه می توانند خطرناک باشند، حتی خطرناک تر از زامبی ها. با حذف این سکانس، تماشاگران مجبورند تا اپیزودهای بعدی صبر کنند، جایی که ریک، هرشل و گلن با چندین مرد خطرناک در یک کافه روبرو می شوند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 8 سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند

۷- صحبت های کارل در مورد زندگی پس از مرگ

مرگ های غم انگیز بسیاری در سریال مردگان متحرک وجود دارد اما مرگ لوری در فصل سوم فرصتی برای اعضای جوان گروه ایجاد کرد تا در مورد میرا بودن انسان بیشتر فکر کنند. آن ها در این برهه از داستان به این نتیجه می رسند که ممکن است افرادی که برایشان عزیز هستند خواهند مرد، شاید خیلی زود، اما مفهوم زندگی پس از مرگ تنها به صورت خلاصه و گذرا در کل سریال مورد بحث قرار می گیرد. در این سکانس حذف شده از فصل سوم سریال مردگان متحرک، کارل و بث در مورد مرگ و زندگی پس از آن صحبت می کنند. به نظر می رسد که این سکانس برای اینکه جا برای سکانس های دیگر باز شود حذف شده، سکانسی که حذف آن را می توان فرصتی از دست رفته برای رشد یکی از مهم ترین شخصیت های سریال به شمار آورد. در حالی که هرشل در این برهه از داستان شخصیتی مذهبی دارد، اغلب نامشخص است که دیگر شخصیت های گروه جه نگاهی به مرگ و شرایط پس از آن دارند. اگر این سکانس حذف نمی شود، مخاطب سریال این شانس را می یافت که ببیند افراد گروه به زندگی پس از مرگ چه نگاهی داشته و چگونه نظرات و باورهای آن ها در این مورد در ادامه داستان دچار تغییر می شود.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 8 سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند

۶- لوری در قالب یک زامبی

ریک در مسیر داستان The Walking Dead بسیاری از عزیزان، دوستان و نزدیکانش را از دست می دهد اما مهم ترین و تاثیرگذارترین شخصیتی که او در طول سریال از دست می دهد همسرش لوری است. مرگ لوری یکی از مهم ترین فاکتورها در خط داستانی شخصیت ریک گریمز است که باعث می شود وی برای مدت ها کنترل خود را از دست داده و شخصیتش برای همیشه تغییر کند که آینده داستان را به کلی تغییر داد. بعد از مرگ لوری، ریک برای مدت های طولانی توهم دیدن او را دارد. در این نسخه حذف شده از یکی ز سکانس ها که در آن ریک بعد از مرگ لوری، توهم دیدار با او را دارد و ناگهان تصویری از او در قالب یک زامبی در برابر چشمان ریک ظاهر می شود. این تصویر ترسناک شاید به این دلیل حذف شده است که مسیر ریک برای مقابله با غم از دست دادن او را ترسیم می کند و ظاهراً نامرتبط دانسته شده است.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 8 سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند

۵- سکانس های بیشتر از هرشل پیش از مرگ

شخصیت هرشل جملات حکیمانه بسیاری در سریال مردگان متحرک داشت که باعث می شود مخاطب به این فکر کند که چه کسی بعد از مرگ این شخصیت جای مهم او را پر می کند. بعد از اینکه هرشل نقش مهمی در مراقبت از بیماران در زندان بر عهده می گیرد، بسیار ناخوشایند بود که قبل از مرگ او شاهد سکانس های بیشتری از این شخصیت محبوب ندیدیم. در شرایطی که او و میشون توسط فرماندار دستگیر شده اند، با وی صحبت می کنند. اما سکانسی حذف شده وجود دارد که در آن یکی دیگر از اعضای گروه فرماندار با این دو صحبت می کند. این سکانس ظاهراً به این دلیل حذف شده که ظاهراً اهمیت زیادی برای خط روایی داستان نداشته است اما اگر در نسخه منتشر شده وجود می داشت، نه تنها باعث می شود تصاویر و سکانس های بیشتری از هرشل تا پیش از مرگش داشته باشیم بلکه باعث می شود که بفهمیم اطرافیان فرماندار نیز از ذات شرور او مطلع بوده و بدین ترتیب همدردی با آن ها دشوارتر می شد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 8 سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند

۴- گفتگوی ریک و کارل

گروه بازماندگان در سریال مردگان متحرک اغلب مشغول تلاش برای بقا هستند و به ندرت پیش می آید که لحظات خوش خانوادگی داشته باشند. بعد از اینکه ریک و کارل به دنبال نابودی زندان از آنجا فرار می کنند، کارل به ندرت با پدرش صحبت می کند و به خاطر موقعیتی که در آن قرار دارند به شدت ناخشنود است، و به وضوح ریک را مقصر مرگ مادرش و از دست دادن برخی از دوستان و پناهگاه امن شان می داند. وقتی میشون به آن ها می پیوندد، هویت تلخ و عداوت کارل نسبت به پدرش کمی کاهش می یابد. بدین ترتیب شرایط خوبی برای یک سکانس پدر و پسری فراهم می شود که در آن ریک از میزان احترام خود به پسرش می گوید. بیشتر سکانس های سریال مردگان متحرک حامی مبارزه با انسان ها و زامبی ها برای بقا و تعلیق داستانی است و زمان زیادی برای ارائه تصویر بزرگ شدن نوجوانان در این دنیای خطرناک و نگاهی که نسبت به آن ها وجود دارد، باقی نمی ماند. اما سکانسی که در آن بعد از مدت ها ریک و پسرش گفتگویی دوستانه دارند می توانست فضای رابطه بین این دو پس از اتفاقات زندان را بهبود بخشیده و یک لحظه احساسی بسیار کمیاب به مخاطبان بدهد که شوربختانه در نسخه نهایی تدوین شده حذف شد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 8 سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند

۳- خشونت بیش از حد ریک

بعد از اینکه گروه بازماندگان از جماعت آدمخوار ترمینوس فرار می کنند و هنوز به الکساندریا نرسیده اند، خشونت ریک بار دیگر سر باز می کند. اما در شرایطی که کارول و بث در بیمارستانی در آتلانتا زندانی شده اند، گروه بازماندگان باید نقشه ای دیگر برای نجات اعضایش کشیده و پیاده کند. در یکی از سکانس های حذف شده سریال، ریک و داریل توافق می کنند که در صورت بغرنج شدن شرایط، هر کسی که در بیمارستان است را بکشند. اما این سکانس از نسخه نهایی حذف شد زیرا حتی بعد از مرگ بث نیز، آن ها سعی نمی کنند تمام افراد حاضر در بیمارستان را بکشند. ریک پیش تر برای کشتن انسان ها آماده بود اما پیش از اینکه زندان توسط فرماندار نابود شده و همسرش کشته شود در حال تغییر این دیدگاه بود و در ترمینوس نیز تقریباً همه را به قتل رساندند. اما این سکانس کوچک حذف شده می توانست بار دیگر به مخاطب تاکید کند که ریک دیگر به کنار آمدن و صلح کردن با انسان های شرور یا رقبای انسانی که به از دست رفتن چیزی یا کسی برای گروهش منجر شود علاقه ای ندارد.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 8 سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند

۲- دست برداشتن ریک از تفکرات سختگیرانه اش

بسیاری از اعضای گروه بازماندگان در کنار آمدن با یک سبک زندگی ایمن تر و ساده تر در الکساندریا مشکل دارند. اما ریک ظاهراً از این شرایط تازه برای خانواده اش راضی است در حالی که همزمان برای گرفتن جایگاه رهبر این جماعت در صورتی که همه چیز آنطور که می خواهد پیش نرود نیز آمادگی کامل دارد. در حالی که ریک شروع به اعتماد به افراد جماعت الکساندریا می کند، مخاطب بیش از پیش به نقشه های او و مخفی کردن تفنگ از طرف او واقف می شود تا اینکه وی تلاش داشته باشد با سبک زندگی این مردم که مدت هاست با آن بیگانه بوده، کنار بیاید. در یکی از سکانس های حذف شده سریال، ریک از میل خود به دنبال کردن قوانین الکساندریا و گرفتن سلاح از اعضای گروهش می گوید. اگر این سکانس حذف نمی شد، شاهد روی دیگری از شخصیت ریک بودیم که صرفاً به مسلح بودن و استفاده از زور برای تغییر سبک زندگی مردم الکساندریا فکر نمی کرد. این سکانس می توانست به دیگر گفته های او تضاد داشته باشد زیرا در پایان همین سکانس ریک می گوید که حتی بدون اسلحه نیز توانایی کافی برای دفاع از خود را دارند.

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 8 سکانس بسیار مهم از سریال The Walking Dead آشنا کنیم که در تدوین نهایی حذف شدند

۱- گلن و پسرش

مرگ گلن باعث درماندگی شخصیت های بازمانده و مخاطبان سریال شد. دیدن اینکه آبراهام نیز کشته می شد بسیار دشوار بود اما غم اینکه گلن هرگز نتوانست فرزند بدنیا نیامده اش را ببیند یک تراژدی بسیار تلخ بود. سکانسی مشابه این ماجرا وجود دارد که البته در نسخه منتشر شده حذف شده و در آن گروه در حال خوشگذرانی و داشتن یک مهمانی شاد در کنار هم در آینده دیده می شوند. این سکانس گلن را نشان می دهد که با پسر آینده اش وقت گذرانده و بازی می کند. این سکانس می توانست بسیار احساسی و ویرانگر باشد. اگر چه می توانست سرعت روایت داستان را کاهش دهد در حالی که نسخه کوتاه تر قرار داده شده در تدوین نهایی به روایت داستان سرعت می بخشید، اما این سکانس حذف شده عمق احساسی بیشتری به این مهمانی می بخشید و بیش از پیش فقدان گلن را به مخاطب یادآور می شد.

بیشتر بخوانید:

۱۵ سریال مشابه «مردگان متحرک» برای علاقمندان به تلاش برای بقا و تهدید ماوراءالطبیعه

۱۵ شخصیت برتر و محبوب سریال «مردگان متحرک»؛ از نیگان اسمیت تا داریل دیکسون

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود