۱۵ سریال مشابه «مردگان متحرک» برای علاقمندان به تلاش برای بقا و تهدید ماوراءالطبیعه

۱۵ سریال مشابه «مردگان متحرک» برای علاقمندان به تلاش برای بقا و تهدید ماوراءالطبیعه

سریال The Walking Dead یکی از محبوب ترین سریال های یک دهه اخیر بوده که در حال حاضر یازدهمین و آخرین فصل این سریال قدیمی از شبکه AMC در حال پخش است. در شرایطی که این اقتباس کمیک بوکی از رابرت کرکمن، تونی مور و چارلی آدلارد در حال به پایان رسیدن است، طرفداران مردگان متحرک از خود می پرسند که چطور می توانند خلأ این سریال را پر کنند. خوشبختانه موفقیت سریال The Walking Dead باعث ایجاد موج جدیدی از سریال های تریلر دراماتیک شد که بر بقای انسان و گاهی اوقات نیز تهدیدهای ماوراءالطبیعه تمرکز دارند و البته گزینه های مناسبی برای کسانی هستند که به تماشای سریال های پرتنش جدیدی مانند مردگان متحرک علاقه دارند. در ادامه این مطلب شما را با ۱۵ سریالی که علاقمندان به سریال The Walking Dead از تماشایشان لذت خواهند برد آشنا خواهیم کرد.

 

۱۵- iZombie

سریال iZombie نیز اگر چه در مورد زامبی هاست اما یکی از منحصربفردترین سریال هایی است که تاکنون در مورد این موجودات خیالی ساخته شده است زیرا کلیت ژانر زامبی را به مسیر تازه ای می برد. شخصیت اصلی داستان یک زامبی است اما همچنان به شکلی توانسته هوش و حس شخصیت خود را حفظ کند. به همین خاطر به او ماموریت داد می شود تا به پلیس کمک کند جنایتکاران را با خوردن مغز قربانیانشان پیدا کند. بدین ترتیب به کمک خاطرات قربانیان جنایت های، او می تواند در پیدا کردن قاتلان به پلیس کمک کند. بدین ترتیب دستکم از این نظر سریال iZombie منحصربفرد بوده و دیگر خبری از فضای آخرالزمانی آشنای دیگر فیلم های این ژانر نیست.

15 سریال شبیه مردگان متحرک برای علاقمندان به دنیاهای آخرالزمانی

۱۴- Z Nation

Z Nation یک سریال آخرالزمانی زامبی محور بود که در پنج فصل پخش شده و در نهایت در سال ۲۰۱۸ به پایان رسید. اگر چه این سریال به اندازه مردگان متحرک محبوب و مشهور نبود ما همچنان نگاهی متفاوت داشت که آن را منحصربفرد ساخته بود. روایت این سریال سه سال پس از شیوع ویروس زامبی کننده آغاز می شود و تقریباً تمام انسان ها را به کام خود فرود می برد. در این میان، یکی از بازماندگان کسی است که پس از گاز گرفته شدن توسط زامبی ها نیز زنده مانده زیرا یکی از معدود کسانی است که یک سال پیش تر در جریان آزمایش یک واکسن، نسبت به این ویروس ایمن شده است. داستان سریال به سفرهای او با گروهی از بازماندگان است در شرایطی که از او به عنوان ابزاری به منظور تلاش برای از بین بردن این بیماری استفاده می شود.

15 سریال شبیه مردگان متحرک برای علاقمندان به دنیاهای آخرالزمانی

۱۳- Fear the Walking Dead

سریال Fear the Walking Dead در دنیایی دقیقاً مشابه مردگان متحرک روایت می شود. بدین ترتیب می توان آن را اسپین آف این سریال دانست که شباهت های بسیاری با سریال اورجینال دارد اما به خاطر تفاوت داستان متفاوتش می توان آن را سریالی متمایز و جدا از مردگان متحرک دانست. تفاوت اصلی The Walking Dead و Fear the Walking Dead را باید در این ارتباط دید که شیوع ویروس زامبی ها از چه زمانی بوده است. در واکینگ دد، همان ابتدا با یکی از شخصیت های اصلی مواجه می شویم که از کما بیدار شده و می بیند که همه جهان به تسخیر زامبی ها درآمده است. اما در Fear the Walking Dead شاهد روایت داستان از چند ماه پیشتر از شیوع ویروس هستیم و سپس آخرالزمان زامبی ها آغاز می شود.

15 سریال شبیه مردگان متحرک برای علاقمندان به دنیاهای آخرالزمانی

۱۲- The Walking Dead: World Beyond

در حالی که سریال The Walking Dead الهام بخش سریال های مشابه متعددی شد، چندین اسپین آف مستقیم از این سریال نیز ساخته شد تا بیشتر این دنیای آخرالزمانی در تسخیر زامبی ها را مورد کندوکاو قرار دهند، سریال هایی که انسان های بازمانده را مقابل یکدیگر قرار داده اند. سریال Fear The Walking Dead سریالی است که به اندازه سریال اورجینال طولانی بوده و به بررسی شروع آخرالزمان زامبی ها پرداخته پیش از اینکه وارد داستان سریال اصلی شویم. سریال The Walking Dead: World Beyond نیز تازه ترین اسپین آف دنیای مردگان متحرک است که پخش آن از سال ۲۰۲۰ آغاز شد و داستانش ۱۰ سال پس از شیوع ویروس زامبی روایت شده و داستان گروهی از نوجوانان را روایت می کند که در دوران آخرالزمان زامبی ها بزرگ شده اند.

15 سریال شبیه مردگان متحرک برای علاقمندان به دنیاهای آخرالزمانی

۱۱- Outcast

رابرت کرکمن خالق کتاب کمیک مردگان متحرک چندین پروژه کمیک بوکی دیگر نیز دارد که به سریال تبدیل شده اند و تازه ترین آن ها سریال انیمیشنی Invincible و البته سری کتاب های کمیک Outcast هستند که به کمک پل آزاکتا خلق شده است. در این سریال پاتریک فوگیت نقش پدری با سابقه تسخیر شدن توسط شیطان را روایت می کند که خود را در بحبوحه حمله تاریکی به شهر کوچک محل زندگی اش مواجه می بیند. در حالی که این سریال پس از انتشارش در سال ۲۰۱۶ تنها دو فصل ادامه داشت، یک تهدید ماوراءالطبیعه تاریک دیگر از ذهن رابرت کرکمن را نشان می دهد.

15 سریال شبیه مردگان متحرک برای علاقمندان به دنیاهای آخرالزمانی

۱۰- Falling Skies

سریال Falling Skies از شبکه تی ان تی در مورد گروهی از بازماندگان انسانی است که یک گروه شبه نظامی جدید را شکل می دهند تا با مهاجمان فرازمینی مقابله کنند. تهیه کننده اجرایی این سریال طولانی کسی نیست جز استیون اسپیلبرگ و بعد از انتشار در سال ۲۰۱۱، در مجموع ۵ فصل از آن پخش شد. این سریال گونه های جدیدی از موجودات فضایی را معرفی کرده و برخی از بهترین جلوه های ویژه تاریخ تلویزیون را در خود دارد، در حالی که نوآه وایل رهبری گروهی از شبه نظامیان بازمانده را بر عهده دارد که علیه مهاجمان فضایی مبارزه می کنند، موجوداتی که فضا را به یک منطقه جنگی پساآخرالزمانی تبدیل کرده اند.

15 سریال شبیه مردگان متحرک برای علاقمندان به دنیاهای آخرالزمانی

۹- Black Summer

در حالی که سریالی Z Nation به خاطر برداشت کمدی اش از آخرالزمان زامبی ها شبیه شد- سریالی که بسیار متفاوت از سریال های زامبی محوری مانند The Walking Dead بود- اما پیش درآمد آن به نام Black Summer سعی داشت بینندگان را همواره روی صندلی هایشان نیم خیز نگه دارد زیرا در اینجا با یک تریلر پرتنش و روایتی سریع مواجه بودند. سریال Black Summer حاوی سکانس هایی است که به سرعت تغییر می کنند و روایت تصادفی برخی از بازماندگان این آخرالزمان در ابتدای حمله زامبی هاست که در طول دو فصل خود، برداشتی جدید و پرتنش را روایت می کند که بدون شک طرفداران مردگان متحرک از تماشای آن لذت خواهند برد.

15 سریال شبیه مردگان متحرک برای علاقمندان به دنیاهای آخرالزمانی

۸- To The Lake

سرویس نتفلیکس سریال روسی To The Lake را منتشر کرده است، سریالی در مورد خانواده ای از هم پاشیده و پر از نابسامانی و البته همسایگانشان در حالی که تلاش دارند از یک ویروس بسیار کشنده که به سقوط جامعه انجامیده و باعث افزایش خطر برای شهروندان شده فرار کنند. در شرایطی که این ویروس مسری و کشنده شهر مسکو را در می نوردد، بازماندگان تلاش دارند در یک جزیره متروکه پناه بگیرند تا بتوانند خطر ابتلا به ویروس را از سر بگذرانند، اگر چه مشکلات خانوادگی باعث می شود این جامعه کوچک در معرض خطر فروپاشی قرار گیرد در حالی که همگی مجبورند با هم زندگی کرده و مبتلا نشوند.

15 سریال شبیه مردگان متحرک برای علاقمندان به دنیاهای آخرالزمانی

۷- The Stand

بعد از اینکه شیوه یک بیماری مرگبار و مسری به نام «کاپیتان تریپس» بخش اعظم جامعه انسانی را نابود می کند، یک نبرد تاریک پساآخرالزمانی بین خیر و شر در می گیرد. این داستان سریال The Stand است که بر اساس رمانی از استفن کینگ به همین نام ساخته شده و شبکه سی بی اس آن را در قالب یک مینی سریال منتشر کرد. این مینی سریال مملو از بازیگران شناخته شده بسیار به رمان کینگ وفادار بوده و حتی حاوی اضافاتی از خود کینگ است. اگر چه این سریال نمی تواند خلأ ایجاد شده به خاطر پایان سریال مردگان متحرک را برای مدت طولانی پر کند اما زاویه پساآخرالزمانی آن می تواند برخی از کسانی که به دنبال یک داستان جذاب هستند را به خود جلب نماید.

۶- The Leftovers

داستان سریال تحسین شده The Leftovers چندین سال پس از واقعه ای رخ می دهد که از آن با نام «مهاجرت ناگهانی» یاد می شود که با غیب شدن ناگهانی و رازآلود بخش بزرگی از جمعیت همراه می شود. بدین ترتیب یک سری دارودسته های مذهبی و خلافکار ایجاد می شود که زندگی خانواده های اصلی داستان را تهدید می کنند. این سریال همواره به عنوان یکی از بهترین سریال های سال های اخیر تلویزیون برشمرده می شود زیرا نه تنها به انسجام دوباره جامعه بدنبال از بین رفتن ۹۸ درصد از جمعیت می پردازد بلکه ترومای بازماندگان را نیز به تصویر می کشد، ترومایی که سبک جدید جهان را تهدید می کند.

۵- Creepshow

طرفداران سریالی مردگان متحرک بدون شک نام گرگ نیکوترو را شنیده اند که کارگردانی و تهیه کنندگی بسیاری از فصول سریال های TWD و Fear The Walking Dead را بر عهده داشت و البته سوپروایزر میکاپ این سریال ها نیز بوده است. نیکوترو تهیه کننده سریال آنتالوژی Creepshow نیز هست که پخش آن از سال ۲۰۱۹ در Shudder پخش شده و بر اساس یک سری فیلم ترسناک کلاسیک به همین نام ساخته شده است. هر اپیزود حاوی دو داستان ترسناک است که یا اورجینال بوده یا از آثار ترسناک نویسندگانی مانند استفن کینگ یا جو هیل اقتباس شده اند.

۴- The Strain

گیرمو دل تورو و چاک هوگان در نوشتن سری کتاب های The Strain مشارکت داشتند، کتابی که منبع الهام اقتباس تلویزیونی به همین نام در سال ۲۰۱۴ شد و کوری استول نقش اصلی آن را بازی می کند. این سریال در مورد گروهی اپیدمولوژیست به رهبری استول است که با نوع جدیدی از ویروسی مسری روبرو می شوند که افراد مبتلا را به خون آشام هایی نامیرا تبدیل می کند. ورود خون آشام های باستانی به منهتن در جریان یک خسوف پیشگویی شده باعث می شود که سیلی از خون آشام ها به شهر حمله کرده و در ادامه سریال، با سرآغاز آخرالزمان زامبی ها آشنا می شویم که بدون شک برای علاقمندان به ژانر وحشت و بخش ترسناک سریال The Walking Dead خوشایند خواهد بود.

۳- Kingdom

سرویس نتفلیکس در سال ۲۰۱۹ سریال کره ای بسیار محبوب Kingdom را منتشر کرد که در مورد ولیعهدی جوان در یک شرایط ترسناک آخرالزمانی در دوران سلسله جوسون است که سرزمینش در اثر ویروس مرگباری که مردگان را به هیولاهایی انسان خوار تبدیل می کند مواجه شده است. سریال کره ای Kingdom برداشتی منحصربفرد از ژانر زامبی استکه درام تاریخی سیاسی را با وحشت ماوراءالطبیعه ترکیب می کند، سریالی محبوب که دو فصل از آن تاکنون منتشر شده است. همچنین یک اپیزود ویژه از آن به شکل فیلمی سینمایی به نام Kingdom: Ashin of the North نیز ساخته و منتشر شده که به نوعی پیش درآمد سریال است و بیش از پیش منشأ این بیماری مرگبار را بررسی می کند.

۲- See

اگر به دنبال یک سریال اکشن پر از خشونت در مورد بقای پس از آخرالزمان هستید و اهمیتی به منطقی بودن داستانش نمی دهید، باید حتماً سریال See  از سرویس اپل تی وی را تماشا کنید. داستان سریال See در دنیای آینده است که شیوع ویروسی در آن باعث شده تقریباً همه نابینا باشند و جامعه به سمت زندگی قبیله ای رفته است. در این شرایط، یک جنگجو به نام بابا واس که نقش او را جیسون موموآ بازی می کند، به محافظ دو فرزندی تبدیل می شود که توانایی دیدن دارند. همانند مردگان متحرک، این سریال حماسی از بقا نیز جذابیت های خاص خود را داشته و علاوه بر داشتن موموآ در نقش اصلی، در فصل دوم نیز دیو باتیستا را به فهرست ستاره های خود افزوده است.

۱- All of Us Are Dead

برخی از بهترین سریال ها و فیلم های محبوب کره ای در سراسر جهان سریال هایی در مورد زامبی ها بوده اند (برای مثال Train to Busan و Kingdom که دومی در مورد قبلی به آن پرداخته شد) اما سریال All of Us Are Dead تازه ترین و شاید پرطرفدارترین سریال کره ای زامبی محور است. این تریلر هیجان انگیز در مورد شیوع ویروس زامبی در یک دبیرستان است و داستان دانش آموزانی را روایت می کند که با درماندگی تمام قصد دارند از خود در برابر این هیولاهای انسان خوار محافظت کنند. این سریال کره ای بر اساس یک کارتون اینترنتی به نام Now at Our School ساخته شده و برداشتی تازه از ژانر زامبی است که تمرکز آن بر شخصیت های نوجوان بوده و مکان های معمولی مانند کلاس های درس را به میدان مبارزه انسان ها و زامبی ها تبدیل می کند.

از دیگر سریال هایی که تماشای آن ها را به طرفداران سریال The Walking Dead توصیه می کنیم می توان به سریال های زیر اشاره کرد:

  • Station Eleven
  • The 100
  • Into the Badlands
  • The Rain
  • Town of the Living Dead
  • Dead Set
  • Freakish
  • Santa Clarita Diet
  • In the Flesh

بیشتر بخوانید:

۱۵ شخصیت برتر و محبوب سریال «مردگان متحرک»؛ از نیگان اسمیت تا داریل دیکسون

۷ بازیگر سریال «مردگان متحرک» که خاطرات بسیار تلخی از حضور در این سریال دارند

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود