غذا‌های سنتی مشهد؛ لیست غذاهای اصیل مشهدی

غذا‌های سنتی مشهد؛ لیست غذاهای اصیل مشهدی

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

غذاهای سنتی ایران، وسیع‌تر از آن چیزی است که معمولا فکر می‌کنیم. تقریبا در هر بخش ایران، غذا‌هایی موجود است که از وجود آن‌ها حتی بی‌اطلاع هستیم! و یکی از لذات همه‌ی ما، تجربه‌ی غذا‌هایی است که هرگز آن‌ها را تجربه نکرده‌ایم.

شهر زیبای مشهد نیز از این قاعده مستثنی نیست، بنابراین اگر با رزرو هتل آپارتمان مشهد نزدیک حرم یا به‌طورکلی هتل آپارتمان مشهد، قصد اقامت کوتاه اما دلچسبی را دارید؛ ما به شما غذا‌های سنتی مشهد را معرفی خواهیم کرد تا سفرتان به خوشمزگی این غذا‌ها باشد!

شله مشهدی

در میان انبوه غذا‌های سنتی مشهد، شله مشهدی جایگاه ویژه‌ای دارد. این غذا که به بمب غذا‌ها نیز معروف است، دنیایی است از حبوبات مفید در کنار برنج و گوشت. در این غذا از لوبیا سفید و چیتی موجود است تا برنج و ماش و عدس. خوشبختانه برخی رستوران‌های موجود در مشهد این غذای جذاب مقوی را ارائه می‌کنند.

آش ماست

آش ماست را احتمالا فراوان شنیده‌اید، مشهدی‌ها به این آش، آش ماستی هم می‌گویند و معمولا آن را با نان داغ ارائه می‌کنند. این غذا ترکیب جذابی است از ماست، لپه و سیر که با انواعی از ادویه‌جات و طعم‌دهنده، یک طعم منحصربه‌فرد را به کام شما می‌بخشد.

لازم به ذکر است در پیرامون هتل آپارتمان مشهد رستوران‌هایی وجود دارند که غذای سنتی مشهد را به شما عرضه می‌کنند.

، بنابراین اگر با رزرو هتل آپارتمان مشهد نزدیک حرم یا به‌طورکلی هتل آپارتمان مشهد، قصد اقامت کوتاه اما دلچسبی را دارید؛ ما به شما غذا‌های سنتی مشهد را معرفی خواهیم کرد

آش لشخک مشهدی

آش لشخک مشهدی هم یکی دیگر از غذا‌های سنتی و جذاب مشهدی‌ها به شمار می‌رود. این آش را تقریبا در هیچ کجای دیگر نمی‌یابید و برای تجربه‌ی آن بهتر است به سراغ رستوران‌های محلی بروید.

این آش ترکیب دلنشینی از عدس و رشته است که با پیاز، سیر و نعنا داغ ارائه می‌شود. این آش را هم تجربه باید کرد.

قیمه مشهدی

اگر به مشهد می‌روید، قیمه مشهدی را فراموش نکنید. قیمه همان قیمه است، به سبک و سیاق مرسوم، با تفاوت‌هایی ریز اما دل‌چسب. به‌خصوص اگر به هتل آپارتمان مشهد نزدیک حرم می‌روید، تجربه‌ی قیمه را فراموش نکنید.

تفاوت‌های کوچک این قیمه با نوع مرسوم ایرانی برای شما جذاب خواهد بود. قیمه‌ای که به شما عرضه می‌شود؛ عطر متفاوتی دارد، به‌خصوص که استفاده از جوز هندی در این غذا و در غالب غذا‌های مشهدی، طعم ویژه‌ای به این نوع از غذای سنتی می‌دهد.

اشکنه قروت

اشکنه قروت یکی دیگر از غذا‌های سنتی مشهد است که هواداران پروپاقرصی دارد. با اینکه این نوع غذا‌ها معمولا باب‌طبع نسل جوان نیست، اما اگر به رستوران‌های سنتی مشهد بروید، می‌بینید که اشکنه قروت چگونه در میان نسل‌ها جای خود را بازکرده است. این نوع اشکنه همان کله‌جوش است با تفاوت‌هایی در طعم‌دهنده‌ها. اساسا کله‌جوش ریشه‌ی مشهدی دارد.

شیشلیک مشهدی

شیشلیک مشهد آن‌قدر بر سر زبان‌ها افتاده است که این دو نام شیشلیک و مشهد برای همیشه به هم گره‌خورده‌اند.

با اینکه در همه جای ایران شیشلیک طبخ شده و در بسیاری از رستوران‌ها به فروش می‌رسد، اما شیشلیک مشهد به دلیل وجود گوشت گوسفند فوق‌العاده تازه و مرغوب در مشهد، تجربه‌ی دیگری است. تقریبا یا تحقیقا متوسط‌ترین شیشلیک‌های مشهد نیز از بهترینِ بسیاری از رستوران‌های شهر‌های دیگر، بهتر است.

لازم به ذکر است انواع دیگری از غذای مشهدی هم موجود است که در این مقاله به آن‌ها پرداخته نشد و در وقت دیگر گذری بر آن‌ها خواهیم داشت. بااین‌همه، رشته پلو مشهدی را اگر در ایام نوروز به مشهد می‌روید، فراموش نکنید. همچنین نگران قیمت هتل آپارتمان در مشهد نزدیک حرم ، خصوصا در این ایام نیز نباشید؛ اسنپ روم فکر همه‌جا را کرده است!

، بنابراین اگر با رزرو هتل آپارتمان مشهد نزدیک حرم یا به‌طورکلی هتل آپارتمان مشهد، قصد اقامت کوتاه اما دلچسبی را دارید؛ ما به شما غذا‌های سنتی مشهد را معرفی خواهیم کرد

اسنپ روم و اقامت ارزان در مشهد

ازآنجایی‌که دغدغه اصلی بسیاری از گردشگرانی که به مشهد سفر می‌کنند، قیمت هتل آپارتمان مشهد نزدیک حرم است؛ می‌خواهیم یک پیشنهاد جذاب به شما بدهیم.

شما می‌توانید از طریق سایت اسنپ روم اقدام به انتخاب هتل آپارتمان مشهد نزدیک حرم کنید. سایت اسنپ روم بیشتر در زمینه اجاره اقامتگاه‌های مقرون‌به‌صرفه فعالیت می‌کند و این اقامتگاه‌ها در نقاط مختلف شهر قرار دارند که به شما این اجازه را می‌دهند تا در هر منطقه‌ای که دوست دارید اقدام به اجاره هتل آپارتمان کنید.

رزرو هتل آپارتمان در مشهد، هم از طریق سایت و هم از طریق اپلیکیشن اسنپ روم انجام می‌شود. اگر با مشکل مواجه شدید یا سؤالی برای شما پیش آمد می‌توانید از پشتیبانی اسنپ روم که به‌صورت شبانه‌روزی مشغول به فعالیت هستند، کمک بگیرید.

بدون نظر

ورود