شکل ناف و رازهای آن در مورد زندگی شخصی‌: از اخلاق و روحیات تا انتخاب همسر و طول عمر

شکل ناف و رازهای آن در مورد زندگی شخصی‌: از اخلاق و روحیات تا انتخاب همسر و طول عمر

آدم‌ها با هم فرق دارند؛ از هر نظر. چه رنگ مو، چه علاقه به سبک خاص موسیقی. این تفاوت های ماست که ما را متمایز و منحصر به فرد می کند. یکی از تفات های آدم ها با یکدیگر شکل ناف است. آیا می دانستید ناف ۶ شکل دارد و هر شکل ناف چیزهایی در مورد زندگی شخصی شما می گوید؟

کارشناسان می گویند که ناف یکی از اعضای بدن است که می تواند بزرگترین شاخص شخصیت شما باشد. اگرچه ممکن است ناف قسمتی از بدن شما محسوب شود که اغلب در دید نیست اما اهمیت آن را نباید دست کم گرفت.

متخصصان می‌گویند چه ناف شما بیرون زده باشد یا تورفته، این سوراخ کوچک می‌تواند تعیین کند که آیا شریک زندگی خوبی خواهید بود یا نه؛ و حتی تا چه مدت ممکن است زندگی کنید.

ناف شما مادام العمر با شماست. فرورفتگی در ناف شما با نحوه بهبود و زخم های بند ناف مشخص می شود و ظاهراً می تواند چیزهایی را در مورد نوع فردی که هستید بگوید.

بررسی شکل ناف

همه اینها به تئوری omphilomancy بستگی دارد که شامل مطالعه شکل ناف یک فرد برای شناسایی ویژگی های شخصیتی است.

افرادی که به این نوع اسطوره چینی اعتقاد دارند می گویند که شکل ناف شما حتی می تواند پیش بینی کند که چند فرزند خواهید داشت.

بیایید بگوییم اگر دنبال یک خانواده بزرگ هستید، هرچه گودی ناف شما عمیق تر باشد بهتر است.

به گفته دکتر گرهارد رایبمان، روانشناس برلینی، نویسنده کتاب Centered: Understand Yourself through your Navel ، حتی می توانید با بررسی ناف خود بگویید چقدر زنده خواهید ماند.

فتق ناف

در برخی از شرایط پزشکی، ممکن است ظاهر ناف شما کمی عجیب به نظر برسد، اما این مورد بیشتر در مورد کودکان یا نوزادان است.

مثلا در فتق ناف؛ این عارضه زمانی رخ می دهد که یک قسمت داخلی بدن به دلیل ضعف در عضله یا دیواره بافت اطراف به بیرون بدن فشار آورد. فتق ناف در نوزادان و کودکان خردسال، به ویژه در نوزادانی که نارس به دنیا می آیند، بسیار شایع است.

این عارضه به صورت یک توده بدون درد در داخل یا نزدیک ناف (ناف) ظاهر می شود. ممکن است هنگام خندیدن، سرفه کردن، گریه کردن یا رفتن به توالت بزرگتر شود و در هنگام استراحت یا دراز کشیدن کوچکتر شود.

فتق ناف معمولا قبل از اولین تولد کودک به خودی خود برطرف می شود.

در حالی که هیچ مدرک علمی برای حمایت از این ایده وجود ندارد که شکل ناف شما می تواند خلق و خو یا طول عمر شما را پیش بینی کند، اما مطمئناً خواندن این نظریه ها برایتان سرگرم کننده خواهد بود.

بنابراین، در این مطلب روزیاتو برای رفع کنجکاوی شما خواهیم گفت که اندازه یا شکل ناف شما واقعاً به چه معناست. در ادامه مطلب، با روزیاتو همراه باشید.

ناف برجسته (معروف به Outie)

این نوع بیشتر در نوزادان و کودکان خردسال دیده می شود و با رشد، معمولاً تغییر می کند و گشاد می شود.

این عارضه در بچه ها به عنوان فتق ناف نیز شناخته می شوند و گاهی اوقات می توانند مانند یک توده بدون درد به نظر برسند. فتق ناف ممکن است هنگام خنده، سرفه، گریه یا رفتن به توالت بزرگتر شوند.

افرادی که ناف برجسته یا بیرون زده دارند شخصیتی قوی، برون‌گرا و خوش‌بین را نشان می‌دهند که سرسخت است، طرفدار کانون توجه است و برای رسیدن به آنچه می‌خواهد پشتکار دارد.

آنها به عقاید و باورهای خود فکر می کنند و به آنها پایبند هستند. برای پیدا کردن یک شریک سازگار با آنها زمان نیاز است. اما زمانی که شریک زندگی خود را پیدا کنند انتظار می رود که رابطه آنها طولانی شود.

  • میانگین امید به زندگی: ۷۲ سال.

بسیاری از خانم ها بعد از بارداری دچار بیرون زدگی ناف می شوند و برای تغییر آن جراحی را انتخاب می کنند. عمل جراحی پلاستیک که به نام umbilicoplasty شناخته می شود، اندازه و شکل ناف شما را با برداشتن یا کشش پوست اطراف تغییر می دهد.

در میان مادران جدید این عارضه رایج است. حمل نوزاد به ناف که در سه ماهه آخر بارداری بیرون می زند، فشار وارد می کند.

ناف عمیق و گرد

کسی که این نوع ناف را دارد ممکن است طوری به نظر برسد که گویی سایه ای در زیر تاخوردگی ناف دارد.

در برخی افراد این شکل ناف می تواند شبیه دهان باز به نظر برسد. متخصصان می گویند این ناف در کسانی که چربی اضافی شکم دارند رایج است و شکل ناف نشان دهنده فردی متواضع و یکنواخت با قلبی بزرگ و شخصیتی آرام و خجالتی است. آنها تمایلی به گفتن بدبختی های خود در زندگی به عزیزان و همسالان خود ندارند.

  • میانگین امید به زندگی: ۸۱ سال.

ناف عمودی یا مستطیلی

این شکل ناف باریک و نازک است و ظاهراً نشان دهنده فردی با اعتماد به نفس، سخاوتمند و از نظر عاطفی با ثبات است. در طول سال‌ها، بسیاری از مردم به دنبال این نوع ناف بوده‌اند. حتی برخی از افراد برای تغییر ظاهر ناف خود، عمل‌های زیبایی انجام می‌دهند.

قبلا مشخص شده بود که این نوع ناف رایج ترین نوع آن است.

  • میانگین امید به زندگی: ۷۵ سال.

ناف افقی

شکل این ناف به طرفین شکم کشیده می شود و شخصیت پیچیده و احساسی را نشان می دهد.

افرادی ناف افقی دارند معمولا تمایلی ندارند که زود به دیگران اعتماد کنند. اما اگر اعتماد کنند نشان می دهد که آن شخص برای آنها اهمیت زیادی دارد. یکی از اصول زندگی آنها این است که با دیگران همانطور رفتار کنید که آنها با شما رفتار می کنند.

ناف افقی گاهی اوقات به عنوان ناف نوع T نیز شناخته می شود. این ناف با یک ناف توخالی متفاوت است زیرا قسمت بالایی پوست تا حدی دهانه را می پوشاند.

  • میانگین امید به زندگی: ۶۸ سال.

ناف خارج از مرکز

این ناف با شکل غیرمعمول نشان دهنده شخصیتی سرگرم کننده و منحصر به فرد بوده که مستعد نوسانات خلق و خویی زیاد است و اغلب با احساسات شدید خود را بروز می دهد.

بسیاری از زنان باردار گاهی اوقات متوجه می شوند که ناف آنها در دوران بارداری کمی جابجا شده است زیرا شکم آنها کشیده می شود.

  • میانگین امید به زندگی: ۷۰ سال.

ناف بیضی شکل

ناف بیضی یا تخم مرغی شکل نشان دهنده شخصیت بیش فعال و بیش از حد حساس است. جدی گرفتن چیزها می تواند منجر به آسیب دیدن آنها شود و اغلب در مورد آن سکوت می کنند.

افرادی که ناف بیضی دارند افراد بی حوصله ای هستند که خیلی سریع و به سادگی خسته می شوند.

  • میانگین امید به زندگی: ۶۵ سال.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

علت جمع شدن پرز در ناف چیست؟

۵ دلیل رایج برای خارش و عفونت ناف و روش های درمان آن

از دست و پا تا گوش و ناف؛ ۷ عضو بدن که همیشه آن ها را اشتباه می شویید

۷ توصیه متخصصان برای کوچک کردن منافذ پوست

منبع: thesun
دیجیاتو
بدون نظر

ورود