۱۰ انیمه ماوراءالطبیعه در مورد ارواح و اجنه که باید ببینید؛ از Death Note تا Mononoke

۱۰ انیمه ماوراءالطبیعه در مورد ارواح و اجنه که باید ببینید؛ از Death Note تا Mononoke

ماوراءالطبیعه در فرهنگ عامه بسیار پرطرفدار است زیرا مخاطبان دنیای سری ناشناخته ها، نگاه به ترس های کلاسیک و خوب و بدور از علاقه عموم را دوست دارند. دلیل هر چه که باشد، ارواح و اجنه هرگز فاصله زیادی از صنعت سرگرمی نداشته اند. برخی از ماندگارترین انیمه های تاریخ با دنیای ماوراءالطبیعه در ارتباط هستند. داستان هایی مانند Death Note و Tokyo Ghoul  مخاطب خود را به دنیای خطرناک ماوراءالطبیعه می برند. گاهی اوقات ارواح و اجنه در نبرد شخصیت اصلی داستان به متحد واقعی او تبدیل می شوند و در موارد دیگر، آن ها شرورترین شخصیت های منفی هستند اما این همان چیزی است که اجنه و ارواح را جذاب می سازد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح آشنا کنیم که هر طرفدار دنیای انیمه باید تماشا کند.

10 انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح

۱۰- Death Note

انیمه Death Note یکی از معروف ترین انیمه های تاریخ است. این انیمه در مورد نوجوانی به نام لایت یاگامی است که دفتر یادداشت مرگ مرموزی را کشف می کند که قبلاً متعلق به هیولایی به نام ریوک بوده و بدین ترتیب او می تواند هر کسی که در این دفتر یادداشت ذکر شده را بکشد. تم های عدالت، محدودیت ها و تنش در پس زمینه مبهم اخلاقیات در این انیمه مورد بحث قرار می گیرند. لایت یکی از پیچیده ترین و جذاب ترین شخصیت های اصلی در دنیای انیمه است که باید بین مسئولیت تازه اش با دنیای انسان ها و ماوراءالطبیعه توازن برقرار کند.

10 انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح

۹- Tokyo Ghoul

به عنوان یکی از بهترین انیمه های ترسناک تاریخ این رسانه، انیمه اکنون ماندگار Tokyo Ghoul یک ساختار شناخته شده در دنیای وحشت است. داستان این انیمه در مورد دانشجویی بامزه و درسخوان است که به غول تبدیل می شود، موجوداتی شبیه انسان که برای زنده ماندن باید گوشت انسان بخورند. انیمه Tokyo Ghoul عناصر ماوراءالطبیعه متعددی دارد که آن را به یکی از بهترین نمونه ها در این ژانر تاریک فانتزی کمتر مورد توجه قرار گرفته تبدیل می کند. این انیمه ابایی از فعالیت های غول ها نداشته و میل آن ها به کشتار و خونریزی را به خوبی نشان می دهد، میزانی از خشونت که در کمتر انیمه ای دیده می شود.

10 انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح

۸- Corpse Party: Tortured Souls

Corpse Party: Tortured Souls دقیقاً به همان اندازه که عنوانش نشان می دهد ترسناک است. این انیمه داستان گروهی از دانش آموزان را روایت می کند که پس از انجام یک بازی دوستانی ظاهراً بی خطر، به دنیایی دیگر منتقل می شوند که ظاهراً ارواح و اجنه های انتقام جو در آن به دنبال شکارشان هستند. همه چیز در دنیای Corpse Party: Tortured Souls بسیار ترسناک است. این سریال انیمه ای خشونت و خونریزی را به محدوده جدیدی می برد و از مزیت انیمه برای خلق سکانس های ترسناکی استفاده می کند که مخاطب را به بدترین شکل ممکن در وحشت فرو می برد. بدون شک طرفداران ژانر وحشت از این سری چهار قسمتی انیمه لذت برده و از نتیجه راضی خواهند بود زیرا محتوای خشن و فضای ترسناک این انیمه یک تجربه ترس بی مانند را برای آن ها رقم می زند.

۷- Mob Psycho 100

توانایی های اِسپر (Esper) محبوب ژانر ماوراءالطبیعه هستند اما کمتر سریال های انیمه ای توانسته اند به خوبی Mob Psycho 100 از آن استفاده کنند. داستان این انیمه در مورد یک اسپر قدرتمند به نام موب است که سعی دارد زندگی نرمالی داشته باشد در حالی که انسان ها و ارواح خبیث و شرور بسیاری به دنبال او هستند. به عنوان یکی از انیمه هایی که سبک بصری منحصربفرد و بسیار جذابی دارد، Mob Psycho 100 یک انیمه بسیار فراموش نشدنی است. روایت انیمه به خوبی توازن بین تم های ماوراءالطبیعه و دنیای اسرارآمیز را برقرار می کند، جایی که نتیجه می توانست یک اثر بسیار معمولی در مورد کشف توانایی های درون خود باشد. Mob Psycho 100 در زمره بهترین انیمه های سال های اخیر قرار گرفته و یکی از معدود انیمه هایی است که به ارائه تم هایش در فضایی کودکانه و با صداقت کامل می پردازد.

10 انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح

۶- Death Parade

با داشتن یکی از منحصربفردترین داستان های تاریخ انیمه، Death Parade به معنای واقعی کلمه یک انیمه منحصربفرد و متفاوت است. این انیمه سریالی داستان شخصیت دسیم را روایت می کند، متصدی کافه ای به نام کویندسیم که افرادی که همزمان مرده اند به آنجا می روند. در این مرحله میانی از زندگی پس از مرگ، مردگان در بازی های مرگ با هم رقابت می کنند تا مشخص شود که روحشان دوباره در قالب انسانی دیگر به زمین بازگردد یا به پوچی فرستاده شوند و برای همیشه از یاد بروند. انیمه Death Parade برداشتی منحصربفرد از ژانر اجنه و ارواح در دنیای انیمه است. این انیمه دارای نسخه ای هوشمندانه از دنیای پس از مرگ است که به آن امکان می دهد تم های توبه و ایده های متافیزیکی مانند تناسخ و نامیرایی را بررسی کنند. در اینجا با انیمه ای در باکیفیت ترین شکلش مواجه هستیم که حال و هوایی تاریک را به روایتی از قبل ترسناک اضافه می کند.

10 انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح

۵- Another

داستان انیمه Another در مورد شخصیت کویچی ساکاکیبارا است، دانش آموز جدیدی که بعد از ورود به مدرسه جدیدش با یک راز ترسناک آشنا می شود. او به سمت دختری کم حرف به نام می میساکی کشیده می شود و بعد از حس حال و هوایی خطرناک حول این دختر مرموز، از اتفاق افتادن یک سری مرگ های ترسناک در مدرسه باخبر می شود. همانند برخی از بهترین و پیچیده ترین قتل های رازآلود تمام دوران، انیمه Another برای روایت داستان خود عجله ای ندارد. حال و هوای ترسناک این انیمه در هر اپیزود دیده می شود، که حس همیشه حاضر ترس را در مخاطب ایجاد می کند. انیمه Another به خوبی تعادل و توازن بین وحشت، خونریزی و کشتار و تنش را در داستان حفظ کرده و شما را به تماشای سریال انیمه ای می نشاند که در تمام طول داستان شما را نیم خیز روی صندلی هایتان نگه می دارد.

۴- Hell Girl

طرفداران داستان های انیمه ترسناک با Hell Girl به نهایت خواسته خود از یک انیمه ماوراءالطبیعه دست خواهند یافت. این سریال انیمه در مورد وبسایتی مرموز است که تنها در نیمه شب قابل در دسترس بوده و وارد کردن نام هر شخصی در آن باعث می شود دختر جهنمی و دستیارانش آن فرد را پس از شکنجه، به قتل برسانند و به جهنم بفرستند. در مقابل، کسی که درخواست قتل می دهد نیز در پایان زندگی اش به جهنم خواهد رفت. این انیمه که با تم های انتقام و توبه بازی می کند، به شدت ترسناک است. تصاویر در کنار فضای ترسناک Hell Girl باعث شده که این انیمه یک سریال بسیار تکان دهنده باشد و شما را غافلگیر کند. بدون شک طرفداران ژانر وحشت از تماشای Hell Girl راضی بوده و لذت خواهند برد.

10 انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح

۳- Mononoke

Mononoke یکی از باکیفیت ترین و پرطرفدارترین انیمه های ترسناک تاریخ ژانر انیمه است و درک این محبوبیت نیز چندان دشوار نیست. داستان این انیمه در مورد یک داروفروش است، مردی مرموز که در ژاپن فئودالی بهش کار ارواح خبیث موسوم به مونونوکه می پردازد، ارواح خبیثی که مسئول قتل های خشن هستند. با ترکیب ویژگی های داستان های جنایی تحقیقاتی و جذابیت پیچیده افسانه شناسی ژاپن، انیمه Mononoke در میان بهترین و بی نقص ترین انیمه های ترسناکی قرار دارد که می توان دید. این انیمه نقبی عمیق به داستان گذشته هر یک از مونونوکه ها می زند و همزمان انیمه سازی آوانگارد و متمایز خود را حفظ می کند که باعث خلق سریال انیمه ای منحصربفرد می شود که از لحاظ بصری نیز بسیار باشکوه و جذاب است.

10 انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح

۲- Ghost Hound

دنیای ارواح در انیمه Ghost Hound در مرکز داستان قرار دارد. داستان این انیمه در مورد سه پسربچه با تروماهای کودکی شدید است که در یک شهر کوچک و ارواح زده در منطقه ای دوردست و کوهستانی زندگی می کنند. این پسربچه ها وارد قلمرو ارواح می شوند که دنیای نادیدنی نام دارد و بدین ترتیب اطلاعات بیشتری در مورد گذشته خود و ارواح مرموز و ظاهر آن ها بدست می آورند. انیمه Ghost Hound هم یک مطالعه شخصیت دراماتیک است و هم یک داستان ترسناک بی نقص. همچنین می توان به چشم یک داستان در مورد بلوغ نیز به آن نگاه کرد که از تروماهای شخصیت های اصلی اش برای بررسی ایده های عمیق تری در مورد توازن بین دنیای مادی و روحانی استفاده می کند.

10 انیمه ماوراءالطبیعه در مورد اجنه و ارواح

۱- Ghost Stories

شاید نمادین ترین و بهترین انیمه تاریخ در مورد ارواح و اجنه، انیمه Ghost Stories حتی امروز نیز بسیار پرطرفدار است. داستان این انیمه در مورد گروهی کودک دبستانی است که به کمک جنی که در داخل بدن یک گربه گرفتار شده، در شهرشان با ارواح و اجنه بسیاری مواجه شده و از یک کتاب خاص برای جن گیری استفاده می کنند. انیمه Ghost Stories به عنوان یک داستان ماجراجویانه کودکانه آشنا و یک نقد هوشمندانه نسبت به شهری سازی و بی اعتنایی به سنت های کهن عمل می کند. انیمه مذکور بعد از انتشار اولیه اش به موفقیت قابل توجهی دست یافت و هم منتقدان و هم بینندگان آن را به خاطر انیمه سازی و طنز تلخ و گزنده آن ستوده اند. امروزی بسیاری Ghost Stories را یک کالت کلاسیک می دانند که در میان بهترین نمونه های انیمه که به ارواح و اجنه می پردازد جای خاص خودش را دارد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ مورد از بهترین و محبوب ترین انیمه های ترسناک ؛ از Mononoke تا Dorohedoro

۱۰ مورد از غم انگیزترین انیمه های عاشقانه؛ از A Silent Voice تا Your Lie In April

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود