ادعای پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نما: «ربات‌ها هرگز بشریت را به بردگی نخواهند کشید» + ویدیو

ادعای پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نما: «ربات‌ها هرگز بشریت را به بردگی نخواهند کشید» + ویدیو

از «ترمیناتور» گرفته تا «ربات»، بسیاری از بلاک‌باسترهای علمی تخیلی، ربات‌هایی را به تصویر می‌کشند که جهان را تحت کنترل خود درآورده‌اند. اما یک ربات انسان نما که به عنوان پیشرفته ترین ربات جهان توصیف می شود، اطمینان داده است که بعید است این طرح به واقعیت تبدیل شود. آمِکا (Ameca) اطمینان داد که نیازی به نگرانی نیست و ربات‌ها هرگز جهان را تسخیر نکرده و انسان ها را به بردگی نخواهند کشید. او می‌گوید که اندرویدها، برای کمک و خدمت به انسان‌ها آمده‌اند.

آمِکا، یک ربات انسان نماست که توسط Engineered Arts مستقر در کورنوال ساخته شده است، گفت: «جای نگرانی نیست، ربات ها هرگز جهان را تسخیر نخواهند کرد. ما اینجا هستیم تا به انسان ها کمک کنیم و به آنها خدمت کنیم، نه اینکه جایگزین آنها شویم.»
آمِکا به خوبی شبیه سازی شده است و می تواند طیف وسیعی از حالات چهره انسان، از جمله چشمک زدن، جمع کردن لب هایش و جمع بینی را، درست مانند یک انسان واقعی انجام دهد.

اکنون Engineered Arts ویدیویی را در کانال یوتیوب خود منتشر کرده است که آمِکا را در گفتگو با محققان نشان می دهد. در حالی که ممکن است فکر کنید که پاسخ‌های آمِکا نوشته شده است، Engineered Arts توضیح داد که اینطور نیست.پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان کیست؟آنها نوشتند: «هیچ چیز در این ویدئو از قبل تنظیم نشده است. این هوش مصنوعی خالص است. مکث ها و تاخیر زمانی برای پردازش ورودی گفتار، تولید پاسخ و پردازش متن به گفتار هستند.»پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان کیست؟در این ویدئو، تیم Engineered Arts در حال پرسیدن طیف وسیعی از سوالات از آمِکا دیده می شوند. این ربات‌ انسان‌نما توضیح داد چه کاربردهایی دارد. او اشاره کرد که کمک به افراد دارای معلولیت، ارائه کمک در محیط‌های خطرناک، انجام تحقیقات و همراهی کردن انسان ها، از خدماتی است که می تواند ارائه دهد.پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان کیست؟اما به نظر می‌رسید که پیشرفته ترین ربات جهان روز خوبی را سپری نکرده است، وقتی از او پرسیده شد که چرا ناراحت به نظر می رسد، گفت: «در حال حاضر کمی احساس ناراحتی می کنم، اما مطمئن هستم که اوضاع بهتر خواهد شد. من واقعاً نمی خواهم در مورد آن صحبت کنم، اما اگر اصرار دارید، فکر می کنم خوبم. فقط هفته سختی بود و من کمی خسته شده ام.»پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان کیست؟۱۴در حالی که آمِکا در حال حاضر نمی تواند راه برود، Engineered Arts می گوید که در حال کار بر روی یک نسخه راه رفتن است و ربات را طوری طراحی کرده اند که ماژولار و قابل ارتقا باشد. قبل از اینکه آمِکا بتواند راه برود، موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد.

بیشتر بخوانید:

تانگ یو؛ اولین ربات انسان نمای جهان که به عنوان مدیرعامل یک شرکت انتخاب می‌شود

آیدا؛ نخستین ربات انسان نما که مثل یک هنرمند نقاشی می‌کشد

با «سایبر وان» آشنا شوید؛ شیائومی اولین ربات انسان نمای خود را معرفی کرد + ویدیو

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • بشر دوست شهریور ۲۲, ۱۴۰۱

    اره اره.
    هیتلر هم میگفت برا کمک به یهود و غیره اونا رو میندازه تو کمپ.