همه چیز درباره اتومبیل سفارشی که تابوت ملکه انگلستان را حمل می کرد + تصاویر

همه چیز درباره اتومبیل سفارشی که تابوت ملکه انگلستان را حمل می کرد + تصاویر

هفته گذشته، زمانی که الیزابت دوم ملکه انگلیس در سن ۹۶ سالگی درگذشت، اکثر مردم فکر می‌کردند که ماشین نعش‌کشی که در اسکاتلند ملکه را جابجا می کند، اتومبیلی اساساً بریتانیایی مانند بنتلی، رنج روور، جگوار یا رولز رویس باشد. اما وسیله نقلیه ای که تابوت را در اسکاتلند حمل می کرد، یک خودروی آلمانی بود. در واقع یک مرسدس کلاس E تابوت ملکه انگلستان را حمل می کرد.اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟نعش کش پنج در مشکی مرسدس بنز کلاس E که تابوت ملکه الیزابت را از بالمورال به ادینبورگ حمل می کرد، توسط سازنده معروف آلمانی، بینز (Binz) ساخته شده است. بینز که در سال ۱۹۳۶ در لورچ، نزدیک اشتوتگارت آلمان تأسیس شد، شروع به ساخت آمبولانس و بدنه واگن های اسبی برای تشییع جنازه کرد. در دهه ۱۹۵۰، بینز کار خود را با مرسدس بنز (Mercedes-Benz) آغاز کرد و نسخه‌های آمبولانسی از سدان W120 Ponton را در اواسط تا اواخر دهه ۱۹۵۰ ساخت. امروزه، بینز پیشروترین سازنده خودروهای لیموزین، آمبولانس و خودروهای تشییع جنازه مرسدس بنز است. اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟معروف بود که ملکه به رنجروور و هر دو لیموزین بنتلی سفارشی خود علاقه زیادی داشت. یک خودروی آلمانی اولین ماشین نعش کشی نیست که بیشتر مردم به آن فکر می کنند. تابوت شاهزاده فیلیپ، شوهر فقید الیزابت دوم، توسط لندرور به محل دفنش منتقل شد. اما مرسدس کلاس E حامل ملکه، یک استیشن واگن معمولی نیست که صرفا برای حمل تابوت تغییر کرده باشد. ساخت این اتومبیل، بومی تر از آن است که نشان مرسدس جلوی آن به نمایش می گذارد.اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟

اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟

اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟نعش کش حامل ملکه توسط کمپانی بین المللی بینز ساخته شد و به مدیران تشییع جنازه ویلیام پورو اسکاتلند عرضه شد. این شرکت مستقر در ادینبورگ چندین دهه است که ماشین های نعش کش را تجهیز می کند و با خانواده سلطنتی قرارداد مهم تامین وسایل حمل و نقل ملکه را منعقد کرده اند.اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟

اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟

اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟بر کسی پوشیده نیست که ملکه اسکاتلند را دوست داشت پس بی ربط نیست که یک نعش کش ساخت ادینبورگ او را در آخرین سفرش در حومه اسکاتلند همراهی کند. بیشتر ماشین‌های نعش‌کش ویلیام پورو نقره‌ای رنگ هستند، اما نعش کش مخصوص ملکه با رنگ مشکی تیره تزئین شده است.اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟

اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟

اتومبیل نعش کش ملکه الیزابت چه بود؟گفته می شود ملکه خودش در طراحی اتومبیلی که قرار است تابوت او را حمل کند دست داشته است. نعش کش ها اساسا برای جابجایی تابوت استفاده می شوند، اما به سفارش ملکه، برای نعش کش مخصوص او پنجره هایی تعبیه شده بود که تابوت درون آن برای مردم قابل مشاهده باشد.

بیشتر بخوانید:

مراسم تشییع ملکه الیزابت دوم در ادینبورگ به روایت تصویر

علت مرگ ملکه الیزابت چه بود؟ بررسی علل احتمالی مرگ او

منبع: slashgear
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Fg شهریور ۲۴, ۱۴۰۱

    تو تابوت یخچال هم گذاشتن ؟ چون جنازه این بیچاره تا الان باید گندیده باشه .