ماجرای کیف پر از پولی که لوتار ماتئوس برای هم‌ بازی شدن با مارادونا قبول نکرد

ماجرای کیف پر از پولی که لوتار ماتئوس برای هم‌ بازی شدن با مارادونا قبول نکرد

لوتار ماتئوس اعتراف کرد که هرگز به فروش پیراهنی که پس از فینال جام جهانی ۱۹۸۶ با دیگو مارادونا تعویض کرده بود فکر نکرده است. او همچنین ماجرای کیف پر از پولی را تعریف کرد که برای بردنش به ناپولی در نظر گرفته بودند.

استیو هاج، بازیکن تیم ملی فوتبال انگلستان ماه می با فروش پیراهنی که فوق ستاره آرژانتینی در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۱۹۸۶ و بازی جنجالی و معروف تیم های ملی فوتبال آرژانتین و انگلیس به تن داشت به قیمت ۷ میلیون پوند (۸ میلیون دلار) خبرساز شد.

چرا لوتار ماتئوس پیراهن مارادونای  خود را  ۷ میلیون پوند نفروخت؟

ماتئوس ستاره آلمانی دنیای فوتبال نیز در فینال همان دوره جام جهانی فوتبال که آلمان غربی با نتیجه ۳ بر ۲ در مکزیکو سیتی مغلوب آرژانتین شد، لباس مارادونا را به دست آورد اما برخلاف هاج، ماه گذشته در مراسمی ویژه در سفارت آرژانتین در مادرید این پیراهن را برگرداند.

چرا لوتار ماتئوس پیراهن مارادونای  خود را  ۷ میلیون پوند نفروخت؟

او در مصاحبه‌ای با دیلی میل گفت: «در طول این ۳۶ سال هرگز به این فکر نکردم که می‌خواهم از این پیراهن کاسبی کنم. این برایم لذت‌بخش بود که آن را به مردم آرژانتین برگردانم. دیگو در آرژانتین خداست، برای همین پیشکش کردن این پیراهن ورزشی به آنها کار ویژه‌ای محسوب می‌شد.»

ماتئوس در مورد مارادونای فقید گفت: «بازی مقابل او همیشه افتخار بزرگی بود. او به عنوان یک بازیکن و یک شخص، همیشه برایم بسیار مهم بود.»

چرا لوتار ماتئوس پیراهن مارادونای  خود را  ۷ میلیون پوند نفروخت؟

مارادونا هم همیشه معتقد بود ماتئوس سرسخت‌‌ترین بازیکنی است که در تمام دوران ورزش حرفه‌ای خود با او روبه‌رو شده است. احترام او به حریف آلمانی‌اش چنان بود که می‌خواست مسئولان تیم ناپولی او را به ایتالیا بیاورند.

مارادونا در دوره‌ای برای ناپولی بازی می‌کرد که تنش‌های شمال و جنوب ایتالیا به دلیل مسائل مختلف به‌ویژه تفاوت‌های اقتصادی بین این دو در اوج خود بود. ناپولی به رهبری مارادونا اولین قهرمانی خود در سری آ ایتالیا را در فصل ۱۹۸۶-۱۹۸۷ به دست آورد.

چرا لوتار ماتئوس پیراهن مارادونای  خود را  ۷ میلیون پوند نفروخت؟

ماتئوس همچنین گفت: «بعد از جام جهانی ۱۹۸۶ دیگو عده‌ای را از ناپولی فرستاد و به آنها گفت باید ماتئوس را به تیمم بیاورید. آنها یک کیف سیاه که یک میلیون مارک آلمان در آن بود و یک قرارداد ۴۴۰ هزار پوندی با خود آورده بودند و گفتند اگر بیایی این را می‌گیری و اگر نیایی هم می‌گیری‌اش، اما بعد دیگر نمی‌توانی با یک باشگاه ایتالیایی دیگر قرارداد امضا کنی.» او اضافه کرد: «پول زیادی بود. چهار برابر حقوقی که از بایرن مونیخ می‌گرفتم. اما گفتم: «نه، هیچکس نمی‌تواند مرا بخرد. این راهی نبود که بخواهم انتخاب کنم. به نظر گول‌زننده می‌آمد. آنها با پولشان به خانه برگشتند، و نه با امضای من».

زوج ماتئوس و مارادونا در فینال جام جهانی ایتالیا ۱۹۹۰ که آلمان غربی قهرمان شد نیز به مصاف یکدیگر رفتند و بار دیگر پیراهن‌هایشان را با هم رد و بدل کردند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود