قاتل روسی که بعد از دریافت عفو به جنگ فرستاده شده بود خود را تسلیم اوکراینی ها کرد

قاتل روسی که بعد از دریافت عفو به جنگ فرستاده شده بود خود را تسلیم اوکراینی ها کرد

یک قاتل روسی که توسط روسیه برای جنگ در اوکراین آزاد شده بود و به قول خودش به عنوان «گوشت دم توپ» برای مرگ به اوکراین فرستاده شده، خود را تسلیم نیروهای اوکراینی کرده و می خواهد برای آن ها بجنگد. یووگنی نوژین ۵۵ ساله به خاطر قتل یک نفر و زخمی کردن یک نفر دیگر در سال ۱۹۹۹ به ۲۴ سال زندان محکوم شده بود. وی بعد از اینکه یوری پروگوژین، از نزدیکان ولادیمیر پوتین، به زندانیان این کشور گفت می توانند در صورت جنگیدن در اوکراین آزاد شوند، از زندان آزاد شد تا بعد از شش ماه جنگ در اوکراین، در صورت زنده ماندن، برای همیشه آزاد شده و عفو ریاست جمهوری دریافت کند.

قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

بر اساس برخی گزارش ها، بیش از ۲۸,۰۰۰ زندانی روسی که به جرم تجاوز، قتل، سرقت و دیگر جنایات زندانی بودند، ذیل این طرح دولت روسیه آزاد شده و به نیروهای روسی در اوکراین پیوسته اند، در شرایطی که کرملین برای تامین نیروهای زمینی با مشکل مواجه شده است. بر اساس ویدیویی که توسط اوکراینی ها منتشر شده، زندانیان خطرناک از زندان ها آزاد شده و با تعدادی ون به کمپ های آموزشی در جنوب روسیه منتقل می شوند تا برای جنگ در اوکراین آماده شوند. گفته شده است که فراری ها اعدام خواهند شد. اما کسانی که بتوانند بعد از شش ماه جنگ در اوکراین زنده بمانند، عفو رییس جمهور را دریافت کرده و اجازه خواهند یافت به زندگی عادی شان باز گردند.

قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

نوژین که می گوید پس از مراجعه پروگوژین به زندانی در منطقه ریازان آزاد شده است، در ویدیویی که منتشر شده می گوید: «به مدت هفت روز آموزش دیدیم، گروهان هفتم یک گروهان تهاجمی بود. حتی نمی توانم وظیفه واحدهای تهاجمی را شرح دهم. پیش خودم فهمیدم که منظورشان گوشت دم توپ است. اگر کار اشتباهی انجام دهید دیگر ارزشی برایشان ندارید و این یعنی جوخه اعدام».

قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

قاتل روسی که به اوکراین فرستاده شده بود خود را تسلیم کرد

نوژین در مصاحبه با یک روزنامه نگار اوکراینی به نام یوری بوتوسوف گفته است که از پیش تصمیم گرفته خود را تسلیم نیروهای اوکراینی کند زیرا برخی از اعضای خانواده اش در اوکراین زندگی می کنند. وی زمانی خود را تسلیم نیروهای اوکراینی کرد که به او و دیگر زندانیان آزاد شده دستور داده شده بود تا سربازان کشته شده در نبرد را به عقب بازگردانند. وی در ادامه افزوده است: «دوست دارم به مبارزه در طرف اوکراینی ها ادامه دهم به همین خاطر تسلیم شدم و از مدت ها قبل تصمیمم را گرفته بودم. زیرا این اوکراین نبود که به روسیه حمله کرد. این پوتین بود که به اوکراین حمله کرد. من نمی توانم علیه بستگانم، خواهرم، عمویم و دخترم بجنگم». هنوز مشخص نیست برای این اسیر روسی که همسر و فرزندش هنوز در روسیه هستند چه اتفاقی خواهد افتاد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • دهقان شهریور ۳۰, ۱۴۰۱

    انسانی که به کشور خودش خیانت کنه به دشمن و چسی که پناهش داده هم خیانت خواهد کرد این را تاریخ در خصوص چنین افرادی اثبات کرده است