ثروت باورنکردنی استفن کینگ، نویسنده مشهور ژانر وحشت

ثروت باورنکردنی استفن کینگ، نویسنده مشهور ژانر وحشت

استفن کینگ نویسنده ی سرشناس آمریکایی است که بیش از ۳۵۰ میلون نسخه از بیش از ۶۰ کتاب او در سرتاسر دنیا به فروش رفته و اغلب از او به عنوان «پادشاه ژانر وحشت» یاد می شود.

از برخی از مشهورترین رمان های او فیلم های سینمایی و مینی سریال های ساخته شده است که مسیر سبز / The Green Mile، آن / It ، کری / Carrie ، رستگاری در شاوشنک / The Shawshank Redemption ، میزری / Misery و درخشش / The Shining تنها تعدادی از شناخته شده ترین آن ها هستند.

ثروت استفن کینگ

ثروت استفن گینگ نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده که گفته می شود او هر ساله ۴ میلیون دلار از آن را اهدا می کند.

استفن کینگ و همسرش ۳ خانه دارند که وقت خود را در آن ها سپری می کنند؛ یک خانه در ایالت مین آمریکا، با معماری ویکتوریایی و ساخت سال ۱۸۷۰ که قبلاً خانه ی اصلی آن ها بود اما حالا به موزه و خلوتگاه آقای نویسنده بدل شده، یک خانه ی دیگر در همان ایالت مین که اقامتگاه تابستانی آن ها است و در نهایت، عمارتی در ایالت فلوریدای آمریکا که در کنار خلیج مکزیک واقع شده است.

موفقیت عظیم استفن کینگ

موفقیت استفن کینگ در عرصه ی نویسندگی با اولین رمان منتشر شده ی او «کری» (Carrie) در سال ۱۹۷۴ آغاز شد که ژانر وحشت را به تسخیر خود درآورد و خیلی زود به رمانی تحسین شده بدل گشت. این کتاب اولین رمانی نبود که کینگ نوشته بود اما او را به شهرتی جهانی رساند، به ویژه بعد از آنکه در سال ۱۹۷۶ فیلمی از آن ساخته شد.

کینگ برای رمان «کری» ۲،۵۰۰ دلار پیش پرداخت دریافت کرد که حالا معادل مبلغی در حدود ۱۵ هزار دلار است. او حق چاپ این رمان را هم به مبلغ ۴۰۰ هزار دلار فروخت که معادل ۲/۳ میلیون دلار حالا است.

بیوگرافی استفن کینگ

استفن کینگ در سال ۱۹۴۷ در شهر پورتلند در ایالت مین آمریکا به دنیا آمد. پس از اتمام دوران مدرسه، شروع به نوشتن داستان های کوتاه برای نشریات مختلف کرد.

او فعالیت خود را با آموزش انگلیسی در یک دبیرستان دولتی آغاز کرد. او در اوقات فراغت خود به نوشتن داستان می پرداخت. اولین رمان منتشر شده ی او، «کری» در سال ۱۹۷۴ به موفقیت عظیمی دست یافت.

کینگ در سال ۱۹۷۷ رمان های «درخشش» (The Shining) و «قبرستان حیوانات خانگی» (Pet Sematary) را منتشر کرد که دومی نامزد جایزه جهانی فانتزی در بخش بهترین رمان شد. این رمان درباره ی قبرستانی با قدرت های ویژه بود که می توانست مردگانی که در آنجا دفن می شدند را زنده کند.

کینگ در سال ۱۹۸۷ یک رمان روانشناسانه و ترسناک به نام «میزری» (Misery) منتشر کرد که توجه بسیاری از خوانندگان را به خود جلب کرد. او چند سال بعد رمان «مسیر سبز» (The Green Mile) را منتشر کرد که خاطرات مسئول اعدامیان یک زندان از یک زندانی عجیب را روایت می کرد.

او در سال ۲۰۰۱ رمان «خانه سیاه» (Black House) را منتشر کرد که آن را با همکاری پیتر استراب نوشته بود. این رمان داستانی هولناک درباره ی یک قاتل سریالی است که کودکان را شکار می کند و جسد آن ها را می خورد.

منبع: marca
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود