مرد آهنی در دنیای واقعی؛ سربازان بریتانیایی در حال پرواز با تکنولوژی جت پوشیدنی + ویدیو

مرد آهنی در دنیای واقعی؛ سربازان بریتانیایی در حال پرواز با تکنولوژی جت پوشیدنی + ویدیو

ویدیو منتشر شده لحظه باورنکردنی را نشان می دهد که سربازان نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا با استفاده از جت پَک از روی لنگرگاهی در نیویورک بلند شده روی عرشه ناو جنگی ملکه الیزابت فرود می آیند، ناوی که بزرگ ترین و قدرتمندترین ناو تاریخ بریتانیا به شمار می آید. این ویدیو نشان می دهد که به کمک این ابزار پرنده که از راه کلاهخود کنترل می شود روی اقیانوس اطلس به پرواز در می آیند.

این پروازها با تکنولوژی جدیدی از کمپانی Gravity Industries میسر شده که از قدرت موتور جت ۱,۰۰۰ اسب بخاری برای تجربه پرواز واقعی به سبک مرد آهنین استفاده می کند. کمپانی بریتانیایی Gravity Industries با موفقیت توانسته جت های پوشیدنی خود را به کار بگیرد. این تکنولوژی پوشیدنی که یادآور شخصیت ابرقهرمانی Iron Man در دنیای سینمایی مارول است می تواند به سرعت ۸۵ مایل بر ساعت رسیده و امکان پرواز بیش از ۱۰ دقیقه را نیز برای سربازان فراهم می کند، تکنولوژی که از پنج موتور جت استفاده می کند.

ناو هواپیمابر HMS Queen Elizabeth با وزن ۶۵,۰۰۰ تن بیش از ۳.۲ میلیارد پوند قیمت و ۲۸۰ متر طول دارد و طول عمر آن نیم قرن اعلام شده است در حالی که عرشه پرواز آن بیش از ۴ هکتار مساحت دارد. این کشتی بزرگ ترین و قدرتمندترین کشتی جنگی است که تاکنون در بریتانیا ساخته می شود.

ریچارد براونینگ موسس و خلبان ارشد آزمایشی کمپانی سازنده این تکنولوژی پوشیدنی گفته است: «من و تیمم در حال محقق کردن ایده معرفی Gravity به کسب و کارهای مهندسی هوافضا در کلاس جهانی هستیم که مرزهای قبلی در صنعت هوانوردی را به چالش می کشد و الهام بخش نسل ها برای داشتن جرأت پرسیدن می شود». براونینگ پیش از تبدیل شدن به غولی در عرصه جت های پوشیدنی در نیروهای تفنگدار ویژه دریایی بریتانیا خدمت کرده است. در سال ۲۰۲۰ بود که او با ۵ جت پوشیدنی روی عرشه ناو اچ ام اس ملکه الیزابت به پرواز درآمد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود