تلاش دوقلوهای هندی به هم چسبیده از ناحیه قفسه سینه برای زنده ماندن

تلاش دوقلوهای هندی به هم چسبیده از ناحیه قفسه سینه برای زنده ماندن

دوقلوهایی که با چهار دست و چهار پا و دو سر که همگی به یک بدن متصل بودند به دنیا آمدند پزشکان را شوکه کرده‌اند و همچنان برای بقا می‌جنگند.

مادر ۲۳ ساله آنها ششم اکتبر با درد شدید به بیمارستان منتقل شد و تحت زایمان اورژانسی قرار گرفت. با آنکه پیش از زایمان سونوگرافی انجام شده و وجود یک ناهنجاری کشف شده بود، اما پزشکان از دیدن وضعیت دوقلوهای به هم چسبیده بسیار شگفت‌زده شدند.

در ویدیویی که از آنها گرفته شده دیده می‌شود که دو نوزاد در خواب عمیق هستند، در حالی که قفسه سینه مشترکشان با سرعت‌های مختلف می‌تپد و نفس‌های سنگینی می‌کشند. در حالی که بدن‌شان در هم پیچیده است، سر هر دوی آنها کمی به سمت عقب متمایل شده تا با یکدیگر برخورد نکنند.

تولد دوقلوهای اعجاب انگیزی که از قفسه سینه به هم چسبیده‌اند

بر اساس گزارش‌ها این دوقلوها در بیمارستانی خصوصی در ناگور هند به دنیا آمدند و پس از بستری شدن، تیمی از پزشکان در نهایت تصمیم گرفتند تا آنها را جراحی کنند. پزشکان معتقدند که این نوزادان در حال حاضر سالم هستند اما به این موضوع اشاره کرده‌اند که احتمال بقای چنین موارد نادری معمولا بسیار پایین است.

تولد دوقلوهای اعجاب انگیزی که از قفسه سینه به هم چسبیده‌اند

گزارش‌ها حاکی از آن است که این دوقلوها اکنون برای درمان و مشاوره به موسسه علوم پزشکی هند ارجاع داده شده‌اند؛ جایی که تیمی از متخصصان انواع آزمایش‌ها از جمله ام آر آی و سی تی اسکن را روی آها انجام خواهد داد. پس از تکمیل آزمایش‌ها و مشخص شدن نتایج معلوم خواهد شد که آیا می‌توان بدن این دو نوزاد را از طریق جراحی جدا کرد یا خیر.

بر اساس آمار، از هر ۶۰ هزار تولد یک مورد دوقلوی به هم چسبیده وجود دارد که از این میان تنها ۵ درصد از ناحیه سر به یکدیگر متصل هستند. تخمین زده می‌شود که سالانه ۵۰ دوقلوی این‌چنینی در سرتاسر جهان متولد می‌شود و تنها ۱۵ درصد از آنها بعد از ۳۰ روز اول زنده می‌مانند.

بیشتر بخوانید:

جداسازی موفقیت آمیز دوقلوهای به هم چسبیده توسط ۱۰۰ پزشک با تکنولوژی VR

لحظه باورنکردنی تولد دوقلوها در کیسه‌ آمنیوتیک سالم! یک احتمال در هر ۸۰ هزار مورد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود