نشانه های بروز پارکینسون و روش درمان آن چیست؟

نشانه های بروز پارکینسون و روش درمان آن چیست؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در این مقاله می خواهیم در خصوص علائم بروز پارکینسون و معرفی دکتر مغز و اعصاب و درمان پارکینسون اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. با ما همراه باشیم.

درمان پارکینسون

بیماری پارکینسون چیست؟

بیماری پارکینسون به اختلالات مغزی گفته می شود. این بیماری منجر به لرزش بدن می شود. این مشکل باعث ایجاد مشکلات حرکتی در راه رفتن افراد می شود. درصد شیوع این بیماری در خانم ها و آقایان یکسان است.

علائم و نشانه های شروع بیماری پارکینسون

این علائم با گذشت زمان تشدید می شود. علائمی که در افراد مبتلا به پارکینسون بروز می کند متفاوت است. نشانه هایی مانند تغییرات ذهنی، مشکلاتی نظیر خواب، افسردگی، خستگی و غیره. معمولا این بیماری با شروع سن ۶۰ سالگی در افراد شروع می شود. اما استثناهایی هم وجود دارد. در بعضی از افراد این بیماری در سنین پایین تر آشکار می شود. عده ای بر این باور هستند که این بیماری ارثی است. اما اینگونه نیست در بعضی از افراد بدون هیچ سابقه ژنتیکی شروع می شود. علائم شروع این بیماری در افراد متفاوت است و عده ای شروع این بیماری را شروع روند پیری می دانند. در حالی که اینگونه نیست و باید در جهت جلوگیری از پیشرفت این بیماری کوشید.

نشانه های بروز پارکینسون و روش درمان آن چیست؟

علت شروع بیماری پارکینسون

این بیماری زمانی شروع می شود که سلول های مغز در ناحیه ای از مغز که حرکت بدن را کنترل می کند دچار اختلال می شود. به طور کلی سلول های عصبی یک ماده شیمیایی به نام دوپامین را از خود تولید می کنند. این ماده حیاتی تاثیر زیادی بر هماهنگی اعضای بدن دارد. غیر فعال شدن این سلول باعث عدم تولید دوپامین در بدن می شود. و کاهش این امر باعث ایجاد اختلالات حرکتی در فرد می شود. شاید بتوان گفت علت مرگ سلول های عصبی هنوز به طور کامل مشخص نیست. اما باید در جهت درمان پارکینسون کوشید. متخصص مغز و اعصاب خوب در شیراز ، تهرا ن وسایر شهرهای ایران را که در زمینه درمان پارکینسون فعایت میکنند را میتوانید در سایت پی جو بیابید و از آن ها نوبت بگیرید.

نشانه های بروز بیماری و درمان پارکینسون

شیوع این بیماری دارای چند نشانه است که در این مقاله به این نشانه ها می پردازیم:

لرزش در ناحیه دست، بازو، انگشتان و غیره.

سفت شدن ناحیه هایی در بدن.

کند شدن حرکت اندام ها.

همانطور که بالا تر ذکر کردیم شروع بیماری اختلالاتی را به همراه دارد. اختلالاتی نظیر عدم هماهنگی در اعضای بدن که در نهایت منجر به زمین خوردن می شود.

افسردگی و یا ایجاد تغییرات خلقی، اختلال در بلع و یا غیره.

سخن پایانی در خصوص درمان پارکینسون

در این مقاله سعی کردیم در خصوص علائم و نشانه های بیماری پارکینسون اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. با مراجعه به سایت پی جو معرف بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب برای درمان پارکینسون در شیراز و سایر شهرهای ایران می توانید بهترین متخصص در این زمینه را برای درمان بیماری خود پیدا کنید و به آن مراجعه نمایید. با مراجعه به دکتر مغز و اعصاب با تجربه می توانید روند پیشرفت این بیماری را مختل سازید.

بدون نظر

ورود