سریال The Watcher ؛ مینی سریال ترسناک نتفلیکس که خواب را از بینندگانش گرفته است

سریال The Watcher ؛ مینی سریال ترسناک نتفلیکس که خواب را از بینندگانش گرفته است

مینی سریال جدید نتفلیکس با نام The Watcher باعث افزایش کابوس در میان مخاطبان سریال شده است. این سریال که توسط رایان مورفی ساخته شده، داستان خانواده برانوک را روایت می کند که زندگی شان به یکباره زیر و رو می شود وقتی یک شخصیت مرموز آن ها را تهدید می کند. بابی کاناویل و نائومی واتس نقش دین و نورا برانوک را بازی می کنند که بر اساس سرنوشت شخصیت های واقعی زوجی به نام های ماریا و درک برودوس خلق شده اند. برانوک ها به خانه رویاهایشان در یک محله خاص نقل مکان می کنند، با این امید که زندگی امن تری در کنار فرزندانشان داشته باشند.

https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-11340389/First-look-Icon-Seas-Behemoth-worlds-biggest-cruise-ship-debuts-2024.html

اما به محض اینکه در خانه جدید ساکن می شوند، نامه هایی مرموز از طرف شخصی که خود را نگهبان یا تماشاگر (The Watcher) می نامد برای آن ها ارسال می شود که خانواده داستان را در وحشت فرو می برد. سریال The Watcher در ۱۳ اکتبر از طریق نتفلیکس منتشر شد و از آن زمان به بعد در فهرست ده سریال برتر این سرویس استریمینگ قرار داشته است. در شرایطی که به فصل هالووین نزدیک می شویم، این مینی سریال شبیه یک سریال ترسناک خوب است که با حال و هوای ترسناک ماه اکتبر همخوانی دارد.

اما چیزی که نتفلیکس انتظارش را نداشت این است که داستان خانواده وحشت زده برانوک باعث شده بینندگان آن در خوابیدن مشکل داشته و کابوی ببینند. بر اساس مطالعه جدیدی که توسط نتفلیکس صورت گرفته، بینندگان این سریال گزارش کرده اند که افزایش شدیدی در کابوس دیدن و دشواری در خواب بعد از تماشای این سریال را تجربه کرده اند. همچنین افزایش ۵۲۷ درصدی در جستجو برای راه های درمان بیخوابی بعد از انتشار سریال The Watcher گزارش شده است.

نتفلیکس در کنار کمپانی Happy Beds که در زمینه خرده فروشی وسایل خواب فعالیت دارد همراه با دکتر کاترین هال که متخصص روانشناسی خواب است برای درک و تشریح روانشناسی پشت این کابوس ها که ناشی از تماشای سریال اخیر نتفلیکس است چنین نتیجه گیری کرده اند:

کابوس ها عمدتاً به خاطر استرس و فیلم های ترسناکی شکل می گیرند که به طور خاص برای تحریک احساسات طراحی شده اند. آن ها از ترفندهای روانشناختی برای خلق توهم تعلیق و خطر استفاده می کنند که خود باعث استرس و اضطراب می شود. در ادامه این استرس را با خود به رختخواب می بریم که باعث می شود مغزهایمان توانایی رسیدن به آرامش و خاموش شدن را نداشته باشد. کسانی که از تروما و اضطراب رنج می برند مکن است شاهد تشدید این ترس ها باشند اما علت تنها این است که واکنش مبارزه یا فرار در بدن فعال شده است. سعی کنید با این احساسات کنار بیایید زیرا هورمون های مفیدی مانند دوپامین و سروتونین در واکنش به این شرایط منتشر می شوند که می توانند حال شما را بعد از آرام شدن اعصابتان بهبود دهند.

در حالی که سریال The Watcher بر اساس اتفاقاتی واقعی ساخته شده، شایان ذکر است که تغییرات زیادی در داستان آن شکل گرفته است. برای مثال، خانواده برودوس هرگز به این خانه نقل مکان نکردند، از ترس اینکه فرزندانشان آسیب ببینند که تفاوت زیادی با آن چیزی دارد که در سریال برای خانواده برانوک رخ می دهد. همه چیز در این مینی سریال برای تشدید آن احساسات در بیننده طراحی شده است، از این رو مورفی این آزادی را برای خود محفوظ دانسته که سریال را بر اساس داستانی واقعی اما تغییرات فراوان بسازد.

با این وجود، اگر The Watcher بیش از حد ترسناک به نظر می رسد، نتفلیکس گزینه های متعدد دیگری برای علاقمندان به فیلم ها و سریال های ترسناک در فصل هالووین دارد. اگر به دنبال تولیدات ترسناک در این سرویس استریمینگ هستید، می توانید به تماشای Texas Chainsaw Massacre, The Haunting of Bly Manor و کلاسیک هایی مانند The Walking Dead بنشینید. علاوه بر مینی سریال The Watcher، فهرست ۱۰ سریال پربیننده نتفلیکس حاوی عناوین دیگری با حال و هوای ترسناک در ژانرهای دیگر نیز وجود دارد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود