یک شرکت گردشگری اسپانیایی از سال ۲۰۲۵ مسافران را با بالون‌ مخصوص به فضا می‌فرستد

یک شرکت گردشگری اسپانیایی از سال ۲۰۲۵ مسافران را با بالون‌ مخصوص به فضا می‌فرستد

شرکت Halo Space مستقر در مادرید در حال برنامه ریزی برای ارائه پروازهای تجاری در یک کپسول گِرد شیک است که به یک بالون متصل است. این کپسول فضایی که هشت مسافر به اضافه یک خلبان را در هر سفر جابه‌جا می‌کند، دارای پنجره‌های پانورامایی است که امکان دید ۳۶۰ درجه از زمین را در ارتفاع ۴۰ کیلومتری فراهم می‌کند.

کپسول فضایی چیست؟

این شرکت اعلام کرده است که Halo Space اولین پرواز آزمایشی خود را از نمونه اولیه کپسول فضایی خود در ماه دسامبر در هند انجام خواهد داد. پس از تکمیل آزمایشات موفقیت آمیز، این شرکت پروازهای تجاری خود را در سال ۲۰۲۵ آغاز خواهد کرد و بعداً قصد دارد پایگاه های پروازی را در چهار قاره نصب کند.

کپسول فضایی چیست؟

از سال ۲۰۲۹، در مجموع ۴۰۰ سفر تجاری با ۳,۰۰۰ مسافر در سال با قیمتی بین ۹۸,۰۰۰ دلار تا ۱۹۶,۰۰۰ دلار برای هر بلیط، انجام خواهد داد. این شرکت ادعا می کند که مشتریان می توانند انحنای زمین را به مدت ۴ تا ۶ ساعت ببینند.

کپسول فضایی چیست؟

کارلوس میرا، مدیر عامل و موسس Halo Space، گفت: «ما با بهترین و با تجربه ترین شرکت ها در صنعت هوافضا برای استفاده از فناوری موجود، اثبات شده و ایمن کار کرده ایم. از دستاوردهای خود در سال اول بسیار خوشحالیم. بردن هزاران مسافر به لبه فضا در تجربه‌ای متحول کننده تا ارتفاع ۴۰ کیلومتری از زمین ما را بیشتر به هیجان می آورد.»

کپسول فضایی چیست؟

نمونه اولیه Halo Space در هفته سوم دسامبر در تاسیسات بالون موسسه تحقیقات بنیادی تاتا (TIFR) واقع در حیدرآباد هند به پرواز در خواهد آمد. نمونه اولیه کمی بیش از ۳۵ کیلومتر به داخل استراتوسفر (لایه دوم جو زمین) خواهد رفت و برای تقریباً ۶ ساعت در آنجا می ماند. دومین پرواز آزمایشی در حال حاضر برای پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ در اسپانیا برنامه ریزی شده است.

کپسول فضایی چیست؟

آلبرتو کاستریو، افسر ارشد فناوری Halo Space گفت: «هدف ما پرتاب موفقیت آمیز کپسول پروازی، رسیدن به ارتفاع ۳۵ کیلومتری قبل از فرود و در نهایت فرود و بازیابی نمونه اولیه است. در این فرآیند، ما الگوریتم‌های شبیه‌سازی پرواز را تأیید می‌کنیم، ارتباط بین کپسول و کنترل پرواز را آزمایش می‌کنیم، و همچنین هزاران نقطه داده را از حسگرهای نصب شده روی کپسول جمع‌آوری می‌کنیم.»

بیشتر بخوانید:

رونمایی از بالون فضایی لاکچری که گردشگران را تا ارتفاع ۳۰ هزار متری بالا می‌برد + ویدیو

گشتی در ایستگاه فضایی «اوربیتال ریف» جف بزوس؛ مقصد گردشگری لاکچری تا ۵ سال دیگر

منبع: dailymail
بدون نظر

ورود