همه چیز درباره خودکشی دانشجوی جوان دانشگاه تهران در کوی دانشگاه

همه چیز درباره خودکشی دانشجوی جوان دانشگاه تهران در کوی دانشگاه

فشارهای اجتماعی، اقتصادی و یا حتی فرهنگی، آسیب های روانی برخی مسائل در سنین مختلف و البته مشکلات روحی و روانی که ممکن است فارق از محیط در فرد وجود داشته باشد، همه عواملی هستند که ممکن است جوانی را به سمت خودکشی سوق دهند. سال گذشته خبر خودکشی سریالی دانشجویان پزشکی باعث شوک همگانی شد و حالا خبر رسیده است که یک دانشجو دانشگاه تهران در خوابگاه، خود را حلق آویز کرده است.

ماجرای خودکشی دانشجو دانشگاه تهران در کوی دانشگاه چیست؟

روابط عمومی دانشگاه تهران توضیح داد که بامداد روز یکشنبه ۱ آبان ماه ۱۴۰۱ یک دانشجوی پسر مقطع کارشناسی ارشد ورودی ۱۳۹۹، ساکن در خوابگاه دانشگاه تهران که در مرحله تدوین پایان‌نامه بوده است، طی یک اقدام خودآسیب رسان درگذشت.

ماجرای خودکشی دانشجو دانشگاه تهران در کوی دانشگاه چیست؟

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، قاضی محمد شهریاری در این باره گفت: «صبح در تماس با قاضی کشیک یک مورد حلق آویز در خوابگاه دانشگاه تهران گزارش می‌شود که با حضور قاضی در صحنه و انجام تحقیقات اولیه مشخص می‌شود یک دانشجوی ارشد رشته معماری خود را حلق آویز کرده است.»

در تحقیقات به عمل آمده و استخراج محتوای گوشی این دانشجو پسر مشخص می‌شود وی با ارسال پیامکی از قصد خود برای خودکشی گفته بوده است.

ماجرای خودکشی دانشجو دانشگاه تهران در کوی دانشگاه چیست؟

شهریاری در ادامه گفت: «مطابق تحقیقات به عمل آمده از اطرافیان و هم خوابگاهی‌های این دانشجو مشخص شد وی سابقه مشکلات روحی و روانی زیادی داشته است.»

روانپزشک مرکز مشاوره دانشگاه تهران در دی ماه ۱۴۰۰ با تشخیص مشکلات روانشناختی برای این دانشجو تشکیل پرونده داده و وی از اواخر سال ۱۴۰۰ تحت نظر مرکز مشاوره دانشگاه تهران بوده و طی ۹ ماه اخیر ۱۹ بار تحت مشاوره و معاینه روانپزشک مستقر در مرکز مشاوره دانشگاه تهران قرار گرفته است.

ماجرای خودکشی دانشجو دانشگاه تهران در کوی دانشگاه چیست؟

همچنین مرکز مشاوره مراتب وضعیت و درمان را به خانواده این دانشجو منعکس کرده و از ایشان درخواست نموده تا در روند معالجه این دانشجو که تحت نظر مستمر مرکز مشاوره دانشگاه و روانپزشک بوده است، مراقبت و همکاری لازم را داشته باشند.

دانشگاه تهران فوت این دانشجو را به خانواده متوفی و هم‌کلاسی‌های وی تسلیت گفت و به منظور حفظ حرمت خانواده این دانشجو، از ذکر مشخصات این دانشجو خودداری کرد.

بیشتر بخوانید:

خواننده ۲۷ ساله روسی که «آماده کُشتن» اوکراینی ها نبود خودکشی کرد

۴ علامت هشدار دهنده برای تشخیص تمایل به خودکشی در افراد

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • مازنی آبان ۲, ۱۴۰۱

    امیدوارم الان دیگه در آرامش باشه. این دنیا بی ارزش تر از این حرفهاست. البته اگر دانشجوی دختر بود الان ایران اینترنشنال در حال اعلام خبر کشته شدنش به نقل از منابع خبری معتبر بود.