جریان دیسکالیفه شدن کشتی گیر ایرانی در مسابقات جهانی کشتی در اسپانیا چه بود؟

جریان دیسکالیفه شدن کشتی گیر ایرانی در مسابقات جهانی کشتی در اسپانیا چه بود؟

سجاد غلامی ملی پوش کشتی کشورمان در وزن ۸۶ کیلوگرم روز گذشته به دلیل تخلف پزشکی در محل برگزاری مسابقات از رقابت های جهانی زیر ۲۳ سال در اسپانیا کنار گذاشته شد.

در جریان رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در شهر پونتودرا کشور اسپانیا، سجاد غلامی، آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم تیم ملی ایران که قرار بود در گروه بازنده ها برای رقابت در دیدار رده بندی و کسب مدال برنز به میدان برود، به دلیل تزریق سرم در سالن برگزاری مسابقات که تخلف محسوب می‌شود از دور رقابت‌ها کنار گذاشته شد.

گاف کشتی گیر ملی پوش و خشم دبیر؛ چرا سجاد غلامی از مسابقات جهانی اخراج شد؟

غلامی روز شنبه در دور اول با نتیجه ۱۵ بر ۶ مغلوب ترنت هیدلای آمریکایی شد و با توجه به صعود این کشتی گیر به دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. او که پس از این مبارزه به شدت دچار ضعف جسمانی شد و حتی قادر به راه رفتن نبود از پزشک می‌خواهد که به او سرم تزریق کند و وقتی با ممانعت پزشک مواجه می‌شود می‌گوید که مجوز این کار را از پژمان درستکار و محسن کاوه، مربیان تیم ملی امید گرفته است.

گاف کشتی گیر ملی پوش و خشم دبیر؛ چرا سجاد غلامی از مسابقات جهانی اخراج شد؟

از آنجایی که تزریق سرم یا دیگر داروهای تقویتی در جریان مسابقات ممنوع است، مدیر تیم ملی آلمان این موضوع را به مسئولان برگزاری مسابقات گزارش می‌دهد و با حضور مسئولان کمیته پزشکی اتحادیه جهانی کشتی در رختکن تیم ایران و به رغم مشاهده وخامت حال سجاد غلامی و توضیحات کادر پزشکی، این کشتی گیر دیسکالیفه شده و از ادامه رقابت‌ها کنار گذاشته می‌شود تا او شانس کسب مدال برنز این دوره از مسابقات جهانی کشتی را از دست بدهد و امتیاز این وزن برای تیم ملی کشتی ایران محاسبه نشود.

گاف کشتی گیر ملی پوش و خشم دبیر؛ چرا سجاد غلامی از مسابقات جهانی اخراج شد؟

عصبانیت علیرضا دبیر: غلامی را دو سال محروم می‌کنم

فدراسیون کشتی در این رابطه اعلام کرد که حتی اگر غلامی با محرومیت بین المللی روبه‌رو نشود، حتما با او برخورد خواهد کرد. علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی، شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از مدال آوران رقابت‌های قهرمانی جهانی صربستان که در کرج برگزار شد گفت:

به دلیل گافی که کشتی گیر امید ایران، سجاد غلامی، داده است عصبانی هستم. چرا که او با این کار قهرمانی را از ایران گرفت. این کشتی گیر بار اولش نیست و ممکن است فدراسیون جهانی او را محروم کند. اگر فدراسیون این کار را نکند خودم این کشتی گیر را دو سال محروم می‌کنم.

ما هیچ سالی چنین تیمی نداشتیم، از سال ۲۰۱۲ به بعد نداشتیم. تیم ملی کشتی آزاد امید کشورمان ۷ مدال کسب کرده است. سال ۹۸ که فدراسیون را تحویل گرفتم کشتی آزاد ایران در رتبه ۱۱ قرار داشت و امروز در این جایگاه قرار دارد. امروز گافی که کشتی‌گیر کرجی داده، اصلا قابل بخشش نیست چرا که به دروغ رفته و به کادر پزشکی مسابقات گفته درستکار و کاوه گفته‌اند باید سرم بزنم. این چندمین بار است که این کشتی گیر گاف می‌دهد و من با کسی تعارف ندارم و بدون شک او را دو سال محروم خواهم کرد.

گاف کشتی گیر ملی پوش و خشم دبیر؛ چرا سجاد غلامی از مسابقات جهانی اخراج شد؟

علیرضا دبیر درباره علت این تصمیم خود گفت:

به دلیل اینکه باعث شده پرچم ایران امروز به عنوان قهرمان بالا نرود این تصمیم را گرفتم. می‌توانستیم مانند کشتی فرنگی قهرمان شویم اما به دلیل سهل‌انگاری این کشتی‌گیر همه چیز به‌هم خورد. اتحادیه جهانی کشتی با هیچ‌کس تعارف ندارد و طبق قوانین هر کشتی‌گیری که بدون اطلاع، سوزنی وارد بدنش شود دوپینگی محسوب می‌شود. در این شرایط بحرانی نمی‌توان حق را از باطل جدا کرد و امروز ما باید تسکین جامعه می‌شدیم. آن‌قدر از این موضوع ناراحت بودم که کشتی سه وزن دیگر را دنبال نکردم که ببینم چه شده است.

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • میهمان آبان ۲, ۱۴۰۱

    رییس فدراسیون کشتی کشور و سازمان بسیج و وزارت کشور اعلام کردن که این کار صهیونیست جهانی و غرب و آمریکا بوده که وجه ایران رو تخریب کنه!

  • ارسلان آبان ۳, ۱۴۰۱

    کار دشمنه . گولش زدن سوزن کردن تو بدنش ، حتما همینه . همینطور که توی این شرایط همه جا پر از دشمن شده توی مسابقات کشتی که ورزش اول ماست هم دارن دشمنی میکنن که دل ملت همینجور غمزده باقی بمونه . ننگ به نیرنگشون.