ساخت ماشین شستشوی انسان با استفاده از هوش مصنوعی توسط دانشمندان ژاپنی + ویدیو

ساخت ماشین شستشوی انسان با استفاده از هوش مصنوعی توسط دانشمندان ژاپنی + ویدیو

دانشمندان ژاپنی در حال ساخت یک حمام هوش مصنوعی (AI) آینده نگر هستند که انسان را با استفاده از حباب‌های کوچک می‌شوید و در عین حال موسیقی و ویدیوهای آرامش‌بخش، پخش می‌کند. هدف این ماشین شستشوی انسان، شستشوی ذهن و همچنین بدن با ایجاد راحت ترین تجربه ممکن است.

ماشین شستشوی انسان

دانشمندان ژاپنی در حال ساخت ماشین شستشوی انسان هستند که بدن انسان را در حین پخش یک ویدیو آرامش بخش که توسط هوش مصنوعی، انتخاب شده است، تمیز می کند.

ماشین شستشوی انسان

حمام اولتراسونیک، با آب پرسرعت حاوی حباب های هوای بسیار ریز، کثیفی را از منافذ بدن پاک می کند. یک سنسور نیز به صندلی متصل است که به الکتروکاردیوگراف متصل است و ضربان قلب را اندازه گیری می کند. 

ماشین شستشوی انسان

محققان در حال حاضر از الکتروکاردیوگراف، برای نظارت بر وضعیت سیستم عصبی کاربر استفاده می‌کنند و مشاهده می‌کنند که در هنگام نمایش فیلم‌ها بر روی یک نمایشگر مقاوم در برابر آب چقدر آرامش می یابند. این داده ها برای آموزش هوش مصنوعی که قادر است به طور خودکار آرامش بخش ترین محتوا را برای حمام کننده انتخاب کند، استفاده خواهد شد.

ماشین شستشوی انسان

این تیم امیدوار است که در آینده، از این محصول در بیمارستان ها و خانه های سالمندان و همچنین در خانه ها استفاده شود.

ماشین شستشوی انسان

شرکت فناوری ساینس (Science)، مستقر در اوزاکا، این سر دوش و وان حمام را با استفاده از فناوری حباب ساز، ایجاد می کند. این محصول که پروژه اوسویارو (Project Usoyaro) نام دارد، قرار است تا سال ۲۰۲۴ تکمیل شود و سپس در نمایشگاه اوزاکا ۲۰۲۵ معرفی شود.

ماشین شستشوی انسان

پروژه اوسویارو، از یک حمام اولتراسونیک تخم مرغی شکل از سانیو الکتریک (Sanyo Electric) الهام گرفته شده است که در غرفه اوزاکا در نمایشگاه سال ۱۹۷۰ به نمایش گذاشته شده بود. یاسواکی آئویاما، رئیس ساینس، زمانی که ۱۰ ساله بود در این نمایشگاه شرکت کرد و مجذوب این اختراع شد.

ماشین شستشوی انسان

در حمام سانیو پس از نشستن فرد به طور خودکار با آب داغ پر می‌شد، سپس در حالی که امواج مافوق صوت، کثیفی را از محل خارج می‌کرد، ۳۰۰ توپ ماساژ، بدن حمام کننده را ماساژ می‌دادند. در نهایت فردی که از دستگاه استفاده می کرد، خشک می شد و کل این چرخه، فقط ۱۵ دقیقه طول می کشید. با این حال این دستگاه، هیچ وقت به عنوان یک محصول تجاری مطرح نشد.

بیشتر بخوانید:

خبر خوش برای عینکی ها؛ اختراع قطره ای که جای عینک را می گیرد

سگ رباتیک جدید با آزمون و خطا خودش راه رفتن را یاد می گیرد + ویدیو

منبع: dailymail
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • امیر آبان ۴, ۱۴۰۱

  چین داره فضا رو به استعمار در میاره و کاری کرده که ناسا هشدار داده اگه بودجش افزایش پیدا نکنه فضا را چین تصاحب می کنه؛
  بعد تو ژاپن دارن شست و شو ده خودکار انسان میسازن؟
  کجاست اون اقتدار ژاپن جنگ جهانی دوم؟
  کجاست اون کشور آزاده؟ مقتدر؟ پیروز؟
  بمب اتم و کاپیتولاسیون کار خودشون رو کردن؛ از ببر وحشی، گربه ملوس ساختند.

 • مهدی آبان ۹, ۱۴۰۱

  ولی هیچی کیسه و روشور و سفیدآب نمیشه